Chlapec na vrcholu hory

Chlapec na vrcholu hory https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335533/mid_chlapec-na-vrcholu-hory-Y89-335533.jpg 4 354 119

Když osud malému Pařížanovi Pierrotovi určí, že bude žít u tety na vrcholu hory, nemá chlapec ještě ponětí, kam se svět řítí. Jenže píše se rok 1935 a tajuplný dům, kde teta pracuje jako hospodyně, je zlověstný Berghof, horské sídlo Adolfa Hitlera. Vůdce si vezme Pierrota pod svá ochranná křídla a uvrhne ho do neznámého, nebezpečného světa moci, tajemství a úkladů – a chlapec si bude muset zvolit, na kterou stranu se přidá. John Boyne je jeden z nejznámějších a nejoceňovanějších irských spisovatelů exceluje jako autor knih pro děti i dospělé. Nejvíce ho proslavil dojemný válečný příběh Chlapec v pruhovaném pyžamu, který se stal celosvětovým bestsellerem a dočkal se i filmového zpracování. Knihy Johna Boynea již byly přeloženy do 45 jazyků.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (ČR)

The Boy at the Top of the Mountain , 2015

MarMarMar007
15.11.2019 5 z 5

Konečně nějaká kniha odehrávající se za 2. sv. války, v níž má hlavní postava jiný pohled na věc. Nakonec naštěstí také začne litovat toho, co způsobil. Krásné a smutné...

alexis818
27.09.2019 5 z 5

Úžasná kniha.Musím napsat,že ještě lepší než Chlapec v pruhovaném pyžamu.Je až hrozné,jak zmanipulovatelní jsou lidé,zvlášt děti.Příběh chytí a nepustí.

VIPmag
08.09.2019 5 z 5

Skvělá kniha, příběh se mi líbil ještě trochu víc než Chlapec v pruhovaném pyžamu. Kniha ukazuje, podobně jako třeba “Smrt je mým řemeslem”, jak se z obyčejného člověka postupně pod vlivem okolností stává sluha režimu, jak se mění jeho hodnoty a postoje. Rozhodně doporučuji!

Marika Vanova
13.08.2019 5 z 5

Příběh o chlapci z hory, ze sídla Berghof v době druhé světové války se mi četl moc dobře. Je to psáno pro mládež, ale i tak mě to oslovilo. Jak silná může být manipulace člověka člověkem, je až strašlivé. Doporučuji všem.

Arev122
10.06.2019 5 z 5

Silný příběh, jak dokáže ideologie a výchova ovlivnit city a myšlení lidí. Bohužel to platí i dnes.

LaDouceBrise
15.05.2019 5 z 5

Obdivuhodný příběh, který si nepochybně zaslouží mnohem více pozornosti. Při čtení mnou cloumaly emoce a běhal mráz po zádech tak jako už dlouho ne. Ačkoliv jsem věděla, že to bude čtení nanejvýš dojemné a drásající, neboť jsem již četla Chlapce v pruhovaném pyžamu, stejně mě opět překvapilo, jak bravurně dokáže autor zapůsobit na čtenářovy city, přestože jen zdánlivě suše popisuje skutečnost. A právě ona syrovost a prostota příběhu, jenž je nahlížen z pohledu malého chlapce Pierrota, dojímá, zaráží a vzbuzuje u čtenáře nespočet rozličných emocí. Na rozdíl od jiných současných děl se v Chlapci na vrcholu hory autor nesnaží čtenáře rozbrečet a citově zdeptat, avšak věci a témata, o nichž píše, si to žádají samy o sobě.
Sledovat proměnu malého chlapce bez náhledu na to, co se kolem něj děje, který je ve svém věku neschopný utvořit si vlastní názor, pro mě bylo opravdu obtížné, ale zároveň také přínosné. Jak snadno se dá zmanipulovat nevinná důvěřivá lidská bytost, v jádru dobrá a čestná, z vůle jiných zkažená a špatná...

DOPORUČUJI VŠEM, KTEŘÍ SE NEBOJÍ PRAVDY
(A rozhodně ne dětem, ty by z toho krom špatného spaní vůbec nic neměly.)

Pefka
05.05.2019 5 z 5

Velmi silný příběh o chlapci jménem Pierrot, který vlivem nešťastných událostí tráví dětství a dospívání v těsné blízkosti Adolfa Hitlera. A jak všichni víme, vůdce dokázal v době svého největšího vlivu zmanipulovat a zfanatizovat miliony lidí. Lze se tedy vůbec divit, že jeho vlivu neodolala ani dětská duše malého Pierrota? Za mě překvapivě ještě lepší, poutavější a čtivější než autorova předchozí kniha Chlapec v pruhovaném pyžamu. Možná i tím, že pro mě byl Pierrot uvěřitelnější než Bruno.

Mermaida
30.04.2019 4 z 5

Ačkoliv byla kniha podobně "děsivá" jako Chlapec v pruhovaném pyžamu, tak mě naštěstí "neskolila" tolik jako zmíněná kniha.

TerezaJágrová
21.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Moc hezký příběh a velmi čtivý.

kytarka
07.03.2019 5 z 5

Malý Pierrot přijde o svého otce. Následně ho opustí i matka. Nemá nikoho kam by šel, žádného příbuzného, jen tetu kterou nikdy neviděl a neví jestli ještě je. Je těsně před druhou světovou válkou. Teta si nakonec Pierrota najde a zavedeho do domu kde jezdí samotný Hitler.
Kniha je napsaná velmi svižně a čtivě. Tak jako u Chlapce v prihovaném pyžamu, tak o tady dovedl spisovatel napsat čtivý, stručný a drsný příběh z nejkrutější doby, která se tady za posledních sto let odehrála. Mě se děj knihy velmi líbil, zaujal mě a já četla s dychtivostí knihu rychle dočíst.

SSTknihy
03.03.2019 5 z 5

Tak jednoduché a přitom tak dokonalé! Příběh o chlapci, kterého nešťastný životní osud dovedl na skutečný i pomyslný vrchol a vzápětí ho nechal spadnout až na samé dno propasti. Choval by se malý Pierrot jinak, kdyby na vlastní kůži nezažil bolest, smutek a šikanování? Je možné odolat touze po moci, když je její náruč tak lákavá? Lze omlouvat krutost neznalostí? A je dovoleno žádat o odpuštění, když spáchané skutky překročily určitou mez?
Už první autorova kniha Chlapec v pruhovaném pyžamu mě nadchla. Možná, že je řazena k dětské literatuře, ale myslím, že u silného příběhu je jedno, jak jednoduše je vyprávěn. Jeho síla spočívá v něčem docela jiném. Rozhodně mohu jen doporučit.

bgott
11.02.2019 4 z 5

Obraz toho, co dokáže ideologie, zejména, když je skloňován národ a příslušnost k národu a rase ve všech pádech. Platí nejen pro děti a nejen v popisované době. Závěr je v podstatě otevřený. Skutečná lítost nebo alibistická touha po odpuštění? Vzhledem ke kategorii literatura pro mládež, tak ****

v.r.b.o.v.a
07.02.2019 5 z 5

Je to knížka velmi zajímavá a rychle čtivá. Mně osobně se moc líbila.

marcolka
16.01.2019 5 z 5

Velice silná kniha. Moc se mi líbila. Napsána velice čtivou formou. Pohled na druhou světovou válku takříkajíc přímo od zdroje. O chlapci, který byl v jádru dobrosrdečný, ač neoblíbený a mnohdy šikanovaný. A kterého zájem vlivného člověka, oplývajícího uměním mluvit a tím vymýt mozek a zasadit do něj svoje ideje a názory a pocit moci, změnily k nepoznání. Který, zmanipulovaný a s hlavou plnou falešných a mylných myšlenek a plánů, zapomněl na svůj původ, na lidi, kteří mu pomohly a kterých by si měl vážit a celou svou podstatu. Než mu okolnosti znovu otevřely oči. Už se těším na Chlapce v pruhovaném pyžamu.

berka4151
11.01.2019 5 z 5

Velice silný příběh. Zmanipulovat se nechali i mnohem starší, lze to tedy vyčítat malému chlapci?

salamandrina
29.12.2018

nedočetla, vůbec mě to nebavilo a styl psaní mi přišel úplně o ničem. Většinou se snažím knížky dočíst za každou cenu, ale u téhle jsem si řekla, že život je moc krátkej...

hogo
08.12.2018 5 z 5

Mně se taky líbila.

zulka
08.12.2018 5 z 5

Nikdy jsem si nepředstavovala že kniha o válce je tak bezvadní . Musím si přečíst další od tohoto autora. Doporučuji

airsoprano
03.12.2018 4 z 5

Hezká knížka, kterou jsem přečetl má jeden zátah a obsahující poselství, jak lze děti indoktrinovat různými ideologiemi...

Ivka14
28.08.2018 4 z 5

Čekala jsem od té knihy víc. Námět skvělý,ale čas od času jsem měla chuť tomu malému klukovi dát pár facek,ale taky čas od času jsem měla chuť tam něco přeskočit,protože mě to občas nebavilo. Ale jinak to dopoučuji.