Chlapec, který rozdával sny

Chlapec, který rozdával sny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435298/bmid_chlapec-ktery-rozdaval-sny-WyG-435298.jpg 4 1047 279

New York, 1909. Zaoceánským parníkem přijíždí z Itálie mladá matka s malým synkem, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí velkou trhlinu, neboť ve zbídačelém ghettu v newyorské čtvrti, kde se ocitnou spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa, určují pravidla brutální gangsteři a jejich poskokové. Pokud tu chce člověk přežít, nesmí měnit zavedená pravidla. Ledaže by měl charisma a neuvěřitelný dar fantazie. Román, jenž nás zavádí do prostředí rodícího se filmového průmyslu, rádia, Brodwaye, reklamy, mrakodrapů a luxusních automobilů, vypráví o velké lásce a houževnatosti snu, který zvítězí nad tvrdou realitou.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

La gang dei sogni , 2008

zimolka
20.05.2020 5 z 5

Další skvělá kniha od tohoto autora.Dítě ,které v noci našlo slunce bylo sice hezčí,ale i tak dávám pět hvězdiček.

Trustty
06.05.2020 4 z 5

Tohle bylo zvlastni dilo. Stridani brutality s neznym pribehem mi moc nesedlo. Takova mala oddychovka. Jinak styl psani (vypraveni) byl opet skvely. Fulvio umi zkratka psat poutave :))

Ay.Le
03.05.2020 3 z 5

Kombinace přemíry brutality a naivity působí bizarně a celkově to vyvolává pocit nevěrohodnosti. Navíc mi nejde ani moc dobře přejít autorovy pokusy o popsání Ruthiných pocitů, které byly často tak divně rozporuplné a jedna věta negovala druhou, takže mi vlastně nakonec nebylo vůbec jasné, co tím chce autor říct (např. vzdává se něčeho, aby se nezbláznila, i kdyby při té vzpomínce měla zešilet??). A vlastně je to škoda, protože výběr historického období a místa je super, jen tomu chybělo víc originality a méně kýče.

ADE138
03.05.2020 3 z 5

Trochu gangsterka, trochu červená knihovna. Příběh byl dobře napsaný, co se mi hodně líbilo, bylo líčení atmosféry New Yorku před sto lety.

oewi
20.04.2020 4 z 5

Krásná pohádka pro dospělé. Možná, že děj ani tak pohádkový není, ale nějak jsem z celého příběhu měla takový trochu naivní dojem. Ale bavilo mě to a doporučuju.

Adapa
18.04.2020 3 z 5

Zvláštně napsaná kniha. Nejlépe to níže asi vyjádřil svým komentářem vlkcz: Na romantiku příliš brutální, na gangsterku moc sladkobolné.
Pro nenáročné, oddechové čtení je to svým způsobem ideální. Od první stránky jsem měl pocit, že je to plné klišé – nešťastná láska, odloučení, zbohatnutí chudého hodného chlapce, osamostatnění zbohatlické slečinky a závěrem happy end.
Knížku jsem měl doma v knihovně asi čtyři roky, než jsem se k ní dostal. Nyní za pár dnů přečteno, odložím a nevím, zda se k ní ještě někdy vrátím, zda už doživotně nebude zabírat jen pár centimetrů v knihovně. Příjemně odreaguje, ale nic nedá, nenutí mě někdy po ní znovu sáhnout.

Toiweiss
16.04.2020 4 z 5

Kniha mi ze začátku připadala taková divná. Nejdřív jsem vůbec nevěděla o co tam jde kvůli střídání těch časových dějů. Některé části mě moc nebraly ale když se potom všechny ty časové roviny střetly, tak všechno začalo dávat smysl a neuvěřitelně mě to vtáhlo do děje. I když Ruth jsem někdy moc nemusela a její chování se mi nelíbilo. Nejvíc se ale líbil příběh Chrismase. Knihu hodnotím kladně, ale moc nedoporučuji někomu komu vadí víc časových dějů, které ze začátku nedávají moc smyl. Jakmile se ale děj setká, vytváří neuvěřitelný příběh.

sloninka
11.04.2020 4 z 5

Krásný příběh, který vás vtáhne do děje.

vlkcz
09.04.2020 3 z 5

Trochu nevyrovnané. Zpočátku střídání časových rovin, které mi přišlo samoúčelné. I když. Při čistě chronologickém vyprávění bych měl asi mnohem větší problém knihu dočíst, protože zlomky z Christmasova dětství mě moc nebraly. Zbytek je na romantiku příliš brutální, na gangsterku moc sladkobolný.
Autor v knize několikrát zmiňuje Martina Edena, mě se v některých chvílích vybavovala Chabonova Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye. Pokud bych si představil autora jako provazochodce, tak touto knihou balancuje na prověšeném laně někde mezi těmito knihami.
Lepší 3*.

Jitka822
03.04.2020 4 z 5

Z počátku drsný příběh. New York na počátku 20.stoleti viděn z té horší části. Psáno čtivě, napínavě, poutavě a trefně. Ani chvilku jsem neměla pocit "prázdných, vycpávkovych" vět. Ale bohužel nemůžu dát všechny hvězdy, je to román.....

Janík511
03.04.2020 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, co mám napsat. Příběh je to krásný, ale od půlky do konce neuvěřitelně táhlý a zbytečně natažený. Kdyby měla kniha pouze 300 stran, byla by výborná, takhle jsem se unudila ve 2/3 a posledních 100 stran stále čeká na přečtení, asi už budu jen přeskakovat stránky a dočtu poslední kapitolu. Mám od autora další knihy, ale po této zkušenosti si dám od něj delší přestávku, abych načerpala sílu na další nekonečný maraton.

iveta0972
08.03.2020 5 z 5

Přečetla jsem všechny knihy autora- bavila mě, velmi čtivě napsaná, dobrý a poutavý děj. Dle mého není z těch čtyř ta nej, ale stojí za to.

aralka
08.03.2020 4 z 5

Ze začátku jsem byla unešená, jak stylem psaní, tak samotným příběhem... postupně během četby mé nadšení opadalo, připadalo mi, že autor moc tlačí na pilu a snaží se za každou cenu čtenáře šokovat, to hlavně platilo pro brutální a celkem dost popisované násilnické sexuální scény, po kterých byla začátkem 20.století v Americe dle knihy velká poptávka ve filmovém průmyslu, v tomto směru zastávám názor, že méně je někdy více. Prostředí mafiánských gangsterů mám ráda, romantiky bych možná trošku ubrala, ale jinak celkem spokojenost! Napsáno je to velmi poutavě, pan Fulvio rozumí svému řemeslu, je to taková čtivá pohádka pro dospělé :-)

Jessybelle
20.02.2020 5 z 5

Dobrou noc, NY. Začátek 20.století nebyl zrovna jednoduchý... Zvlášť ne pro přistěhovalce... Přesto mnozí z nich našli cestu a o tom je tento příběh... Začněte se do stránek, kde nechybí láska, zločin, naděje, lidskost, zrada, dojetí, výslunní i dno společnosti... Dobrou noc, NY...

AlenaF
22.01.2020 5 z 5

Pěkná kniha. Doporučuji.

Ksyu
12.01.2020 5 z 5

Úžasná a skvělá kniha!
Pěkný příběh, začátek byl hodně těžký.

Nunynka
11.01.2020 5 z 5

Kniha byla úžasná. Moc dobře se mi četla. Nikde nebylo žádné hluché místo. Mam moc ráda příběhy z první poloviny 20.stoleti a tento mě fakt uchvátil. Doufám,že i další knihy autora budou tak skvělé.

VasnivaCtenarka
06.01.2020 4 z 5

Knížka mne překvapila svým dějem. Měla poměrně rychlý rozjezd a já se bála, aby autorovi nedošel třeba v polovině knihy dech a aby mě kniha nezačala nudit. A musím napsat, že si své tempo udržela až do konce. Po dočtení knihy musím napsat, že by mi vůbec nevadilo, kdyby ten příběh někdo zfilmoval. Takže klidně se do knížky pusťte :) Bylo to fajn počteníčko :)

juliesze
06.01.2020 5 z 5

Pro mě to na začátku bylo hodně těžké čtení. I když mi místo a prozatím "neočtená" doba New Yorku 20. let posloužila k tomu, abych po knize v knihkupectví sáhla, musela jsem ten začátek doslova přetrpět hnána myšlenkou, že něco tam přeci musí být. A pak to přišlo, husí kůže se střídala s úsměvy, radostí za to, že se hlavním postavám něco podařilo a nepodařilo. Ale co doslova vyráží dech je pochopení stavu dívky autorem jako mužem, která si prošla něčím, co ji už navždy poznamená. A dává vysvětlení k tomu, proč se lidé bojí vlastního štěstí a brání se mu. Doporučuju všema deseti!

vikyna9
13.12.2019 5 z 5

Začátek dost drsný, ale za to nutí číst dál. Moc hezký příběh, knihu jsem si zamilovala.