Chlapec, který rozdával sny

Chlapec, který rozdával sny https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267014/bmid_chlapec-ktery-rozdaval-sny-267014.jpg 4 1047 279

New York, 1909. Zaoceánským parníkem přijíždí z Itálie mladá matka s malým synkem, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí velkou trhlinu, neboť ve zbídačelém ghettu v newyorské čtvrti, kde se ocitnou spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich poskokové. Pokud tu chce člověk přežít, nesmí měnit zavedená pravidla. Ledaže by měl charisma a neuvěřitelný dar fantazie. Román, jenž nás zavádí do prostředí rodícího se filmového průmyslu, rádia, Brodwaye, reklamy, mrakodrapů a luxusních automobilů, vypráví o velké lásce a houževnatosti snu, který zvítězí nad tvrdou realitou.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

La gang dei sogni , 2008

eliášová
13.06.2021 5 z 5

úžasné jako vždy

prochajda
28.05.2021 4 z 5

Krásný příběh se šťastným koncem ze zajímavého prostředí rodícího se rádia a filmového průmyslu v Americe. Rozhodně si přečtu další autorovy knihy.

Datr1
22.05.2021 5 z 5

Toto byla moje druhá knížka od něj, a zase skvělá. Nádherný příběh.

niki-chan
25.04.2021 3 z 5

Příběh to byl rozhodně zajímavý, námětem i dobou, ve které se odehrává. Postavy byly také dobře vystiženy. Mínus za rozsah, který byl až moc (zbytečně) dlouhý a leckdy i zmatečnost děje. Konec se mi naopak líbil moc.

kacinekgott
15.04.2021 5 z 5

Pořídila jsem si tuhle knížku někde ve slevě asi za 59 Kč a vzala jí na základě obálky. Dlouho jsem jí odkládala, protože téma knihy mě moc nelákalo. Ale pak jsem ji vzala do ruky a už nepustila. Zajímavej a neotřelej příběh. Doufala jsem v trochu jinej konec (ne takový klišé), ale i tak se mi knížka moc líbila. Styl pana Fulvia je opravdu hodně čtivej a poutavej.

jefff
11.04.2021 4 z 5

Moc pěkný příběh, který stojí na barvitém vylíčení starého New Yorku a částečně také Los Angeles. Postavy jsou propracované a čtenář s nimi jejich dobrodružství skutečně prožívá. Začátek je hodně syrový, ale postupem času se autor přece jen přehoupne do hodně románové vlny a leccos přibarvuje v přívětivějším světle. Osobně mě lehce zklamala jedna z linek (Bill), tak jsem čekal leccos a především pak gradující psycho drama, leč jeho linka tak nějak překvapivě vyšuměla do ztracena. Přesto je to kniha, která se vryje do paměti a právem na ni budu dlouho vzpomínat.

tereza5767
10.03.2021 3 z 5

Kniha se dobře čte, ale příběh byl na mě velmi zdlouhavý a stále se opakující situace mě nutily přeskakovat řádky i odstavce. Každopádně to bylo moje první setkání s tímto italským spisovatelem a určitě si v knihovně najdu i další.

alexis818
10.02.2021 4 z 5

Miluji knihy pana Fulvia.Tato se mi líbila o krapánek méně než ty ostatní,ale i tak byla skvělá.Přináší velké poselství o obyčejném lidství.Těším se na další jeho knihy.

Čtenář300
08.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha plná hlubokých citů chlapce, kteří si splnil sny v chudinské čtvrti Ameriky.

Devorah
03.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Ruth a Christmas. Mladá Židovka a mladý Ital. Milenci souzeni si od prvního setkání, kdy na sebe pohlédli a on se utopil v jejích hlubokých smaragdových očích. Jejich příběh se začíná psát, když Ruth brutálně zmlátí, znásilní a zmrzačí. Tím, kdo jí pomůže je Christmas a právě od tohoto okamžiku se zpečetí jeho i její osud.
On pochází z té nejchudší vrstvy přistěhovalců, jeho matka se živí prostitucí, ona se naproti tomu řadí k tzv. „high society“ a přesto, že jsou z tak rozdílných vrstev se jejich osud spojí, jen si na to hodně dlouho počkáme.
Di Fulviovi nelze upřít skvělý vypravěčský talent, ocitáme se tak v prostředí chudinských čtvrtí v Americe, gangsterských doupat, bordelů a právě kvetoucího pornoprůmyslu. Vše je tak reálné, drsné a zároveň syrové. Nicméně brutální scény jsou zde vyváženy těmi romantickými a kupodivu to tentokrát není na škodu. Těžko uvěřit, že uvnitř té špíny, zvrácenosti a násilí může hrát osudovost hlavní roli. A přesto je pak člověku líto, že s poslední stránkou končí příběh židovské Julie a italského Romea.

Koudy411
20.10.2020 5 z 5

Krásný příběh, romantika protkaná drsnou realitou. Kniha, na kterou budete vzpomínat.

MichaelaS081
10.08.2020 5 z 5

Moc hezký příběh. Kniha se mi líbila.

LucySmile
28.07.2020 5 z 5

Jsem mile překvapena. Nečekala jsem od této knihy moc. Téma je trochu jiné než jsem zvyklá číst a dost dlouho mi trvalo, než jsem tuto nádhernou knihu vzala do ruky. Láska dvou lidí z naprosto jiných společenských vrstev je opravdu psaná životem sama. Těžko si představit situaci Ruth a Christmasovu odvahu. Dobro ale musí zvítězit na zlem, že?

PavlineCZka
20.07.2020 3 z 5

Laska hory prenasi, opet pribeh o tom, jak jsou vsichni perfektni, nejlepsi, dokazou vsechno... Je to treti kniha od autora, kterou jsem cetla a bylo mi receno, ze je nejlepsi. Dle me nejhorsi z nich, asi do 350. Stranky jsem ji chtela odlozit... porad sami nasilnici, coury, znasilnovani... Pak uz se cetla celkem dobre. Jedna se ze znasilneni pomine, druha se otrepe, nasilnika si zamiluje a postavi na nem svuj zivot,.. je to o pristupu. Tak.. zazvonil zvonec a pohadky je konec ;-)

Kalima206
11.07.2020 3 z 5

Od této knihy sem čekala, že mě nebude bavit a po pár stránkách ji odložím. ALE, nakonec sem ji četla jedním dechem. Jen se musím přiznat, že sem strhla dvě hvězdy, protože mi to přišlo někdy až moc zdlouhavé, postavu Billa a jeho příběh bych asi vymázla úplně, ale jinak sem opravdu ráda, že sem si knihu přečetla a strávila s ní hezké okamžiky :)

m_martina
23.06.2020 3 z 5

Za mne nejslabší autorova kniha, četla jsem ji ale jako první v pořadí. Nesedlo mi prostředí i některé postavy, proto nemohu hodnotit lépe.

Noisette73
15.06.2020

Nedočteno, opět jsem se na knihu hrozně těšila a jsem zklamaná, autor si dle mého libuje v sexuálním násilí už v první knize co jsem od něj četla tomu tak bylo, ale tam to bylo nezbytné, ale tady ?

Sumatrae
06.06.2020 5 z 5

Kniha se mi moc libila Chlapec, co si jde za svym snem...matka, ktera i presto, co si prozila nezatrpkne a porad ho podporuje... Prijemne cteni po narocnych dnech v praci Doporucuji

lucie2371
02.06.2020 3 z 5

Nebyla to špatná kniha ale mnohem více se mi líbilo Dítě, které v noci našlo slunce a proto dávám této jen 3 hvězdičky.

pydla
29.05.2020 4 z 5

Zajímavý příběh o mladíkovi, který žije ve 20. letech 20. století v newyorské čtvrti ovládané gangy. Mladý Christmas má bujnou fantazii a tak si vymyslí vlastní gang pod názvem Diamond Dogs a začne vyprávět o smyšlených úspěších tohoto gangu. Jeho snem je tyto příběhy vyprávěj do éteru, a jednoho dne se mu to povede a začne příběhy vyprávět v rádiu. Kniha o těžkém životě, snech a cestou za jejich splnění.

láska první láska

Luca Di Fulvio
italská, 1957 - 2023
2016  88%Dítě, které v noci našlo slunce
2015  87%Chlapec, který rozdával sny
2014  81%Dívka, která se dotkla nebe
2019  88%Sen, který se naplnil
2021  83%Všechny touhy vedou do Říma

Kniha Chlapec, který rozdával sny je v

Přečtených1 454x