Chlapec, který létal s dráčky

Chlapec, který létal s dráčky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446259/bmid_chlapec-ktery-letal-s-dracky-4DO-446259.jpg 5 5 3

Kdo by nechtěl doma draka? Takového mazlíčka nemá jen tak někdo. Ovšem kromě Tomase. Jeho malý dráček je nejen úžasným domácím zvířátkem, ale především nejlepším přítelem na světě. Tomas je však najednou den ode dne smutnější a smutnější. Slíbil totiž svému dědečkovi, že on i jeho kamarádi, kteří spolu s ním pěstují draky, pustí své malé přátele na svobodu, aby se mohli vrátit tam, kam patří. Jenomže to se lehce slíbí a mnohem hůř provede. Vždyť se spolu tak skvěle baví! A navíc je Tomas na stopě odhalení pravého původu tajemné dračilky – rostliny, z jejíchž plodů se líhnou draci.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Pikola

The Boy Who Flew with Dragons , 2019

lenka0383
09.04.2023 4 z 5

Moc se mi líbí, jak jsou do děje zlehka zapracována těžká témata jako je nemoc v rodině, lhaní kamarádům, rozpad party, loučení s kamarádem, ztráta blízké osoby... Hlavní hrdina pomocí jednoduchých metafor a přirovnání analyzuje a názorně ukazuje své emoce a myšlenky, což může být pro děti cenné, jelikož vidí, jak emoce pracují, jak jsou nebezpečné, když se potlačují, jak můžou člověka zavalit jako lavina atd. Navíc Tomasův vztah s malou sestřičkou je naprosto úžasný a příkladný, jak může fungovat velký brácha.

Vikuška185
16.09.2022 5 z 5

Všechny tři díly byly skvělé, hltaly jsme se syny 5 a 8 let každou kapitolu. Čtení je to poutavé, legrační a vtáhne do děje. Moc doporučuji všechny tří díly a těším se až budou přeloženy do češtiny další díly Andy Shepperd.

š.m.i.k
11.01.2021 5 z 5

Ani třetí díl rozhodně nezklamal, naopak... z celé série mi líbil asi nejvíc i když loučení s dráčky mi bylo líto.

pro děti od 10 let

Andy Shepherd
anglická
2019  87%Chlapec, který pěstoval dráčky
2020  96%Chlapec, který létal s dráčky
2019  96%Chlapec, který vyrůstal s dráčky

Kniha Chlapec, který létal s dráčky je v