Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414942/bmid_chlapec-ktery-nasledoval-sveho-otce-HBl-414942.jpg 5 146 54

Gustav Kleinmann, vídeňský židovský čalouník, je v roce 1939 zatčen nacisty a spolu se svým dospívajícím synem Fritzem odvlečen do německého Buchenwaldu. Tam se začíná jejich nepředstavitelný příběh plný násilí, hladu a nucených prací, v rámci nichž budovali koncentrační tábor, své vlastní vězení. Když Gustava zařadili do transportu do Osvětimi, což se tehdy rovnalo rozsudku smrti, odmítl ho Fritz opustit. V časech hrůz, jichž se stali svědky, i utrpení, jež prožili, je naživu držela jediná jistota: láska mezi otcem a synem. Kniha vychází z Gustavova tajně vedeného deníku a je podložena důkladným archivním výzkumem. Poprvé vypráví jejich příběh – příběh o odvaze a přežití, v dějinách holokaustu bezprecedentní. Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi je připomínkou jak té nejlepší, tak té nejhorší stránky lidství, síly rodinného pouta i nezdolnosti lidského ducha.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Jota

The Boy Who Followed His Father into Auschwitz , 2018

hnilda3
19.10.2020 5 z 5

Četlo se dobře, i když z obsahu mrazí v zádech...

Ishir
06.10.2020 5 z 5

Kniha plná zrůdnosti, násilí, ale také veliká víra a láska otce a syna. Doporučuji

Kamiczech
05.10.2020 4 z 5

Jedna z nejlépe podaných knih k tomuto tématu. Ze mne ale těžké čtení.

Janča1532
28.09.2020 5 z 5

O knihách s touto tematikou sem už přečetla více.Byla sem se podívat i v koncentračním táboře Osvětim a Březinka.Tato kniha pro mě byla jedna z nejlepších a dost citelně mě i zasáhla.Co všechno chudáci museli zažít,ale vždy měli naději na lepší zítřky,s nichž mnozí se jich už nedočkali.

-markéta-
30.08.2020 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ale musím říct, že jsem byla lehce zklamaná.
Na tuto tematiku mám načteno už hodně knih a už mě jen tak něco nedostane a bohužel tohle mě prostě nedostalo. Brečela jsem hned na začátku - ještě než kniha začala, ale potom ne. Určitě to byl dojemný příběh a to, co se dělo, bylo strašné, ale za mě málo propracované. Dalo se z příběhu vytřískat mnohem více.
Chtěla jsem dát 3 hvězdičky, ale mám pro tuto tematiku slabost a jednoduše jsem prostě nemohla.

sabca
20.08.2020 4 z 5

Je hrozný znovu číst jaká zvěrstva nacisti napáchali na vězních v koncentračních táborech. Ještě k tomu se jedná o příběh podle skutečnosti. Akorát mě v knize rušila čísla v textu, která odkazovala na vysvětlivky. Kdybych si každou poznámku na konci knihy našla a přečetla, tak by mi to pokazilo dojem z celé knihy. Proto jsem vysvětlivky nečetla a za to o hvězdičku méně. Jinak můžu knihu doporučit

Renatecka
16.08.2020 2 z 5

Bohužel musím říct, že jsem trochu zklamaná. Podle hodnocení jsem čekala bombu, ale mě to prostě nudilo tím, jak to bylo napsané (snad špatné načasování pro tuto knihu? - Nevím.)

tabaluga
24.06.2020 5 z 5

Knih s touto tematikou už jsem několik přečetla, a musím napsat, že i když byla kniha psana trochu jiným způsobem, byla jsem zaujatá příběhem. Je vidět, že pan spisovatel této knize věnoval spoustu času, už jenom vyhledanych zdrojů a informací. Smekám.. Doporučuji někomu, kdo netouží pouze po romanovem zpracování, kde všechno dobře končí, ale i těm, kteří mají rádi fakta.. Samotní hrdinové měli nezdolneho ducha a to je to, co jim nakonec zachránilo život..

Melaanie
20.05.2020 5 z 5

Každá kniha s touto tématikou skrývá silný příběh, na žádný z těchto příběhů by se nemělo zapomínat. V této knize je vykreslena touha a vůle zachránit svoji rodinu, sebe a lásku. Opravdu se mi příběh líbil a určitě stojí za přečtení.

lalaserka
14.05.2020 5 z 5

Velmi silný příběh, smekám před odvahou otce i syna a před jejich nezdolnou vůlí přežít. Tyto knihy s touto tématikou mě vždy uchvátí. Smekám před lidmi kteří tato zvěrstva přežily a dokázaly o tom napsat.

Val
01.05.2020 5 z 5

Téměř neuvěřitelný příběh Gustava a Fritze Kleinmannových, otce a syna , kteří přežili zvěrstva koncentračních táborů. Smekám před jejich odvahou, statečností a nezdolnou vůlí přežít . Tyto knihy by měly být povinnou středoškolskou četbou. Na toto se nesmí zapomínat.

" Nesou si v sobě svou minulost, vědí, že živí musí opatrovat vzpomínky mrtvých, aby je přenesli do bezpečí budoucnosti . "

sara2965
28.04.2020 5 z 5

Má první přečtena kniha s touto tematikou. Opravdu silný příběh, rozhodne doporucuji přečíst.

anetka.repova
27.04.2020 4 z 5

Silný, dechberoucí, neuvěřitelný příběh z koncentračních táborů.

Kniha se četla rychle. Po dočtení ve mě zůstal tíživý a nepříjemný pocit.

I když příběh se mě nedotkl, jako jiné příběhy, které jsem četla jde, ale o pravdivý, velice silný a tíživý děj, který Vám nějakou dobu nedá spát.

Asterixxka
06.04.2020 4 z 5

Určitě silný příběh (vzhledem k tématu se dalo čekat), nicméně musím za sebe říct, že se mě "nedotkl" tolik jako jiné příběhy s touto tématikou. Možná je to můj problém, že už toho na toto téma mám přečteno mnoho, ale bohužel musím konstatovat, že jsem v této knize nenašla nic "nového" (nemyšleno špatně, pouze shrnutí faktů) a proto mě příběhy, které jsem přečetla jako z prvních asi zasáhly více. Určitě můžu doporučit (co se týče skutečného příběhu) Co odvál dým od Miloše Bondyho anebo (fikce) určitě Hana od Aleny Mornštajnové, které ve mě zanechaly silnější stopu.

Hodná
31.03.2020 5 z 5

Krásná kniha,z tohoto pravdivého příběhu chvílemi naskakovala husí kůže,ze zvěrstev,kterých byli SS schopni se dopouštět na Židech.
Tuto knihu by si mělo přečíst,co nejvíce lidí,hlavně mladých,aby se nezapomělo...

grimik
31.03.2020 5 z 5

Příběh, ze kterého mrazí, zvláště proto, že jde o příběh skutečný. Kniha není v pravém slova smyslu románem, balancuje na hraně literatury faktu, jelikož předlohou jí byl deník a paměti Gustava a jeho synů, množství encyklopedických dat, historických pramenů, a žádné smyšlené postavy a děj zde nenalezneme. Musela to být mravenčí práce, dát celý příběh dohromady navzdory mnoha hluchým místům na časové ose. Ačkoliv jde vlastně o vyprávění skutečného příběhu a je zde oproti románové beletrii třeba výrazně méně přímé řeči, kniha je velmi čtivě a citlivě napsaná. Tu hrůzu bez příkras si ale ponesete ještě dlouho v sobě.

whiolet
23.03.2020 5 z 5

Silný příběh. Tahle kniha je úplně jiná než třeba "odlehcenejsi" Tater z Osvětimi. Nahlédnete do zvraceneho nacistickému systému vyhlazování. Nasajete do sebe strach i smutek nad těžkým osudem všech lidí co si prošli koncentračními tábory,a tu hrůzu so ponesete ještě dlouho v hlavě.

LadyCotton
15.03.2020 5 z 5

Velmi silná (emotivní) kniha o osudech židovské rodiny, jejichž členové si prošli těmi nejhoršími KT. Kniha popisuje i to, jak bylo těžké se po konci války vrátit zpět k "normálu"

kakaba4818
02.03.2020 4 z 5

Líbí se mi, že příběh je autobiografické dílo a skutečně tak působí. Přestože zde není nic zbytečně přibarveno, udržíte po celou dobu vyprávění pozornost!

angelak
24.02.2020 5 z 5

Hodně smutná kniha - je neuvěřitelné co nacisti dokázali za zvěrstva a co vše si museli lidé prožít...

Osvětim (koncentrační tábor) životopisy, biografie paměti, memoáry holokaust, holocaust

Jeremy Dronfield
britská, 1965