Chlapec, krtko, líška a kôň

Chlapec, krtko, líška a kôň https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442411/bmid_chlapec-krtko-liska-a-k-n-P6O-442411.jpg 5 850 221

I keď to málokto pokladal za možné, prišla doba, v ktorej akoby sa zastavil čas a do popredia sa dostávajú iné priority. Je to boj o prežitie a čas zamyslieť sa. Mnohí sa cítia vo svojom boji osamelí a opustení, potrebujú povzbudiť. Práve týmto čitateľom, ale nielen im, je určená kniha Charlieho Mackesyho. Nájde si cestu priamo do vášho srdca, zaujme vás a ukáže, že napriek všetkému bude svet v poriadku. Je to terapia v knižnej podobe, potvrdenie láskavosti, dobroty a lásky. Osamelý chlapec stretne krtka, ktorý má rád sladkosti. Spolu sa vydajú na dobrodružnú cestu. Čoskoro sa k nim pripojí líška s koníkom. Znie to ako obyčajný detský príbeh, je to však predovšetkým príbeh o priateľstve, o živote a dôležitosti citu, ktorému hovoríme láskavosť. V čase prehnaného konzumu nám Charlie pripomína to najdôležitejšie – potrebu zostať ľudskou bytosťou. Chlapec s krtkom sa pokúšajú nájsť odpovede, líška je skôr mlčanlivá, no aj to má svoju príčinu. Vnímame múdrosť a hĺbku ich otázok a odpovedí, nie sú to však múdrosti z kalendárov a pohľadníc, síce pravdivé, ale trochu povrchné. Príbeh prekvapuje jednoduchosťou a hĺbkou, je to symfónia každodenných, ale o to dôležitejších tém, dôkaz, aké prosté je pustiť sa do niečoho s jasným cieľom. Kniha právom očarila čitateľov v celej Amerike a v Anglicku, nadšene ju prijali aj v Nemecku. Je vhodná pre každú vekovú skupinu od 5 do 105 rokov. Aj ilustrácie rozprávajú silnou rečou, autorovi sa podarilo namiešať magickú kompozíciu ilustrácií a textu. Ilustrácie kreslené tušom pôsobia prirodzene, pravdivo a výrazne. Listovanie v knihe prináša číry pôžitok a radosť. Jednoznačne ju možno opatriť sprofanovanou visačkou „bestseller“.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Tatran (Bratislava) , Pragma

The Boy, The Mole, The Fox And The Horse , 2019

rakas019
29.05.2023 2 z 5

Některé citáty mě zaujaly více, některé méně. Asi jsem od toho čekala více. Na druhou stranu, kniha vyzdvihuje laskavost a empatii, která mezi lidmi docela chybí.

danuus
24.05.2023 5 z 5

Prostě krásná kniha ze všech stran. Citáty, které pohladí na duší, ale taky takové, co vás donutí se zamyslet.

PetraBery
14.05.2023 5 z 5

Pohlazení i poučení. Krátká kniha, spíše moudra a pravdy s povedenými ilustracemi. Přečetla jsem během chvilky, přemýšlela o ní mnohem déle. A pak ještě jednou.

TerJac
06.05.2023 5 z 5

Ke knize jsem se dostala skrze doporučení a jsem za to vděčná. Procházím sama obdobím, kdy mám pocit že vše nějak pozbylo významu a pak otevřu takovou knihu, která mi pohladí duši způsobem, který nedokážu popsat. Děkuji

Rosana
05.05.2023 5 z 5

Krásná kniha s poučnými citáty a krásnými kresbami. Opravdu pro každého, bez rozdílu věku. Přečteno během pár minut.

Kuci12
01.05.2023 4 z 5

Jednotlivé myšlenky a celková pointa velké ano, kresby nádherné, ale stačí to opravdu na knihu, je to vlastně kniha, když i když jsem jednotlivé kapitoly četla opravdu pomalu, tak 30 minut a nebylo o čem? Ano některé věty tesat do kamene a uvědomit si je. Ale já vám nevím, jestli je to kniha, nebo jen grafik a autor uměli 15 myšlenek roztáhnout do knižní podoby.

Dionýsos
25.04.2023 5 z 5

Filosofické a pohádkové knihy 2v1 jsou knihy, které zřejmě vždy potěší. Párkrát jsem si u čtení poplakala, jindy jsem byla schopna ty nejoblíbenější pasáže přečíst mému milému.
Přenádherné ilustrace s milou předmluvou. V jednoduchosti je krása.
Neuvěřitelně zajímavý koncept a moc se těším, až si jednou, spolu s Malým princem, budu moci knihu pročítat se svými dětmi.

JulietRocks
12.03.2023 1 z 5

Bohužel za mě ne. Třeba se ke knížce někdy vrátím a nahlédnu pod její "pokličku", ta mi ale zatím zůstává pevně zavřená. Ilustrace jsou však nádherné.

M.anon
09.03.2023 5 z 5

Krásné a dojemné.

Elen.aja
26.02.2023 2 z 5

Přečteno za chvilku. Snažila
jsem se na každé stránce zastavit a naslouchat jednotlivým myšlenkám, ale mě to nějak nechytlo. Srovnání s Malým princem, které jsem někde zaznamenala, mi přijde troufalé. Jelikož se pohybuji v prostředí, kde o duchaplné myšlenky není nouze, tohle mě nějak neoslovilo, za mě trochu "pejsek s kočičkou pekli dort".

Nejvíce mě oslovily ilustrace, to bylo takové pohlazení pro duši.

Renatka11
18.02.2023 4 z 5

Jako titul do 12. bodu letošní výzvy - Kniha od začínajícího autora - to bylo ideální, kouzelné, grafický dokonalé - obrázky i font písma a kraťoučké. Čekala jsem něco ve stylu Malého prince a dostala jsem to, životní moudra zabalená do laskavého příběhu. Přiznám ale, že v tomto případě na mě těch mouder a laskavosti bylo na tak malém prostoru trochu moc.

Lidska_ctecka
11.02.2023 5 z 5

Aaach. Nic jiného mě nenapadá.
Kniha je naprosto nádherná, jak graficky tak především myšlenkami. Přečetla jsem ji dvakrát za sebou, a pak jsme do ní několikrát ještě nakoukla a hledala povzbuzení. Kdybych ji nemusela vrátit, dělám to asi pravidelně každý den. Určitě si ji plánuji koupit. Úplně ji miluji a doporučuji všem...

DreamerX9
01.02.2023 5 z 5

Překrásná kniha která chytne u srdce :))

Ainyska
30.01.2023 5 z 5

Vše podstatné je řečeno v knize, já jen dodám:

Vždy, když vidíme sklenici poloprázdnou, je zároveň poloplná. Je jen na nás, zda se hladina sníží, nebo zvýší. Trocha optimismu nikomu neuškodí. ;)

SilviiM
23.01.2023 5 z 5

Stručná kniha plná ilustrací a slov, které pohladí po duši. Tak na mě působila po prvním přečtení. Říkala jsem si, co na ní všichni mají.
Nedalo mi to. Začala jsem číst znovu a mohla bych ji číst pořád dokola.
Je to krásná kniha plná životních pravd, je plná lásky ke všem bytostem co žijí na tomto světě. Kéž by se dostala do ruky těm správným lidem. Lidem, kteří přestali vidět dobro i v maličkostech.

Atalera
21.01.2023 5 z 5

Četly jsme společně s 9 letou dcerkou a knížku milujeme. Čteme už po druhé. Krásné, pohladí po duši.

Knihotyna
19.01.2023 4 z 5

O knize jsem poprvé slyšela na youtube kanálu Míši z Radši knihu a chtěla jsem si ji moc přečíst.
O tom, že knížečka je plná krásných ilustrací a inspirativních vět není pochyb. Já mám své lepíky aktuálně ještě stále součástí knihy, ale už se chystám si vybrané pasáže přepsat :).
Přesto jsem čekala asi trošku jiný příběh. Ale nejsem zklamaná.
Dle mého osobního názoru a zkušeností bych knížku doporučila každému, kdo byl v minulosti souzen za to, kým je. Souzen za to, co dělá. Za to, že není výjimečný (dle ostatních lidí, dle měřítek společnosti, ve které žije). Za to, že není hoden být milován. Za to, že neví, co má na světě dělat a proč tady je.
Jsme dokonalí jací jsme a sami o sobě jsme zázrakem. Mějme rádi sebe. A buďme laskaví k ostatním. A otevřeme své srdce i svou mysl :). Přijměme lásku a naučme se ji dávat. A hledejme krásu a smysl života kolem sebe a v našich blízkých. A potom budeme šťastní.

Akléda_
11.01.2023 4 z 5

Nejsem asi tak odvařená jako všichni ostatní, stejně jsem si to ale moc užila. Ze začátku jsem teda byla nadšená víc, potom moje tendence lepíkovat trošku klesla, ale stejně jsem si tam našla hodně krásných myšlenek, úryvků a citátů, které vím, že si budu chtít připomínat. Ano, v knížce najdeme hodně jednoduché myšlenky, ale přijdou mi tak důležité proto, že jako lidé obecně zapomínáme na ty nejjednodušší věci. To je ten důvod, proč si knížku nechám a vím, že se k ní budu vracet. Já osobně velmi často zapomínám, že jsem jenom člověk, mám nárok na odpočinek a jsem skvělá taková jaká jsem. A věřím tomu, že tahle knížka mi pomůže si to připomínat.

attila1
08.01.2023 5 z 5

Krásné obrázky a úžasné myšlenky. Moc povedená knížka.

Lka
01.01.2023 5 z 5

Krásná kniha o přátelství a lásce. Krásné ilustrace. Přečteno za chvilku. Připomíná mi svým poselstvím knihu Malého prince.