Chlapec, krtek, liška a kůň

Chlapec, krtek, liška a kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463504/bmid_chlapec-krtek-liska-a-kun-SoY-463504.jpg 5 850 221

Tento univerzální, laskavý příběh je určen pro všechny bez rozdílu věku. Vypráví o přátelství mezi zvídavým chlapcem, lačným krtkem plným chuti do života, liškou, kterou strázně naučily ostražitosti, a moudrým, něžným koněm. Všichni čtyři objevují širý svět. Navzájem si kladou otázky. Cestou procházejí bouřemi. Učí se milovat. Óda na nevinnost a laskavost vyprávějící o životních ponaučeních, která si již získala srdce více než milionu čtenářů.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Pragma

The Boy, The Mole, The Fox And The Horse , 2019

cathyblack
20.02.2022 5 z 5

Obdivuji ilustrace. Nadherne provedeni knihy.
Na podobna moudra si vetsinou nazor nedelam, jsou rozkosna a mnozi si v tom to sve najdou.

lištička123
20.02.2022 5 z 5

Jednohubka plná lásky,přátelství a něhy.

ArwenEvenstar
19.02.2022 5 z 5

Kniha je velmi čtivá. V podstatě ji tvoří spousta zajímavých citátů. Nejedná se o žádný složitý příběh, ale přesto člověka někam posune, donutí ho přemýšlet o životě. A když máte zrovna špatný den, můžete si jen tak prohlížet nádherné ilustrace a možná narazíte na větu, kterou v ten okamžik potřebujete slyšet.

SamanthaCook
18.02.2022 5 z 5

Nádherná, milá kniha ktorá sa dá čítať kedykoľvek.
Veľmi veľa ponaučení do života, o tom aký je život krásny :)

Pavčule
17.02.2022 5 z 5

Málokdy mě knížka dojme, ale tady se to stalo. Nejsem fanoušek Malého prince, což je knížka dost podobná, ale tady mi to sedlo.

VeruMalfoy
16.02.2022 5 z 5

Kniha plná moudrosti. Dokonce bych řekla, že mě chytla za srdce mnohem víc, než Malý princ, a to už je co říct, protože pro něj mám velkou slabost. Možná je to ale tím, že už jsem Malého prince nějaký ten pátek nečetla. Co stránka to poučení a podnět k zamyšlení. Knížku rozhodně doporučuji úplně všem čtenářům. Myslím, že každý si v ní najde to svoje. A rozhodně se nemusíte bát, že by vám čtení trvalo nějak dlouho, měla jsem přečteno za hodinu. Určitě se ale ke knížce několikrát vrátím.

Elsasbooks
03.02.2022 5 z 5

Nádherné ilustrace! Knížka je velice jednoduchá, ale i tak si pozorný čtenář, a zejména ten, kdo si z ní chce něco odnést, něco odnese. Za mě mohu doporučit. Je to přirovnáváno k Malému princi, kterého já nejsem fanoušek a nelíbil se mi, takže pokud to má někdo stejně, nebojte se tuto knížku zkusit. Nějaké podobnosti tam sice jsou, ale to zejména v postavách, které mi zde více seděly.

Regom
03.02.2022 2 z 5

Krásné ilustrace. Vyprávění (nebo spíše postřehy a moudra) jsou dosti plytké. Pokud ale máte chuť nechat se hladit líbivými pseudopravdičkami po srsti, tak vám u listování bude dobře.

Josh
31.01.2022 4 z 5

Krásná kniha, i když mne ilustrace až tak neoslovily. Také můj dojem, že je to jako trochu současný Exupéry, včetně chlapce a lišky se mi během čtení potvrzoval. Moudrosti / moudra v ní však nemají ani omezený počet opakování, ani omezený čas, ani omezený počet čtenářů. Málo slov - velká řeč....

padajicidvere
30.01.2022 4 z 5

Laskavé čtení.

tulipi
29.01.2022 4 z 5

Hezké, ´přemýšlivé´ čtení o tom, že všichni jsme hodni toho, být milováni.
Zdánlivě úsporně malované obrázky, společně s textem, kterého je v knize spíše méně, než více, plně souzní s tvrzením, že: "V jednoduchosti je síla!" K vyjádření některých myšlenek zkrátka není třeba přehnaného množství slov...
Tematicky podobné Malému princi, byť ten je (alespoň za mne) nepřekonatelný.

ŽanetaJ
20.01.2022 5 z 5

Pohlazení po duši. Laskavost a naděje, že každý může milovat a být milován.

mStationka
16.01.2022 5 z 5

Nádhera…

Roscata
13.01.2022 5 z 5

Vesmírně krásná kniha. Co stránka, to duši naplňující poselství, navíc doplněné nádhernými ilustracemi. Milujete-li Malého prince, tohle bude milovat také. A možná i o chlup víc. Někdy je v jednoduchosti ta největší krása.

Pokud vás zajímá, jak zní noty z předsádky knihy, stačí na na youtube hledat "Sheet music from The Boy, The Mole, The Fox and The Horse".

IG: zrzi_cte

Jessica007
11.01.2022 5 z 5

To je nádherná kniha. Taková něžná, laskavá, povzbuzující, moudrá. Přečtena je za chvíli, ale - k té se dá pořád vracet. Mám z ní moc hezký pocit. Je v ní hodně myšlenek, které je dobré si připomínat. Ilustrace také krásné. ...A je fajn mít sklenici. :) Poloplnou, poloprázdnou, ale prostě mít tu sklenici.. :) Moc pěkné, moc. Hladící a moudrá kniha.

irskádívka
11.01.2022 4 z 5

Velký příběh nemusí mít stovky stran a tisíc řádků a velké myšlenky jsou často ty nejjednodušší.

Taková je tato kniha, plná obrázků, nežných myšlenek, snad spíš pro pohlazení než pro čtení.
Jedna z těch, které přečtete v několika chvílích, ale nikdy nedočtete.

annastasia.j
10.01.2022 5 z 5

Tohle je definice toho, jak má vypadat kniha, kterou můžete dát jak dítěti, tak dospělému. Jsou v ní skvělé myšlenky, zároveň to nejsou složité citáty, což je logické, vzhledem k tomu, že se jedná o dětskou knihu. Je to zkrátka taková obdoba Malého prince, ale s lepším designem, lepšími ilustracemi, lepšími postavičkami a menším množstvím textu - proto bude pro děti rozhodně vhodnější než Malý princ, kterou děti často nevědí, jak uchopit a je to podle mě spíše kniha pro dospělé. Za mě je to úžasná moderní knížka s dokonalými ilustracemi.
PS: Pokud jste milovníci abstraktního umění, tuhle knihu doma prostě potřebujete! (Tuhle knihu vlastně doma potřebujete i pokud nejste milovníci abstraktního umění.)

JajaCZ
10.01.2022 3 z 5

Ale áno, bolo to milé, boli tam krásne myšlienky,pekné ilustrácie, ale rozhodne to ďalší Malý princ nebude. Neviem si pomôcť, ale tak nejak mi celá kniha pripadala nasilu. V dnešnej dobe toho vychádza strašne veľa a mali by sme poriadne premýšľať, pre čo a na čo sa vyrubávajú lesy. Autor mohol tieto myšlienky viac prepojiť v nejakom jednoliatom príbehu a vyplniť prázne miesta na papieri. Popravde sa mijeho rukopis i v niektorých prípadoch ťažko čítal (neviem ako je na tom česká verzia) Každopádne kniha za prelistovanie stojí. Kúsok láskavosti si z nej odnesie každý :)

Borboleta
09.01.2022 5 z 5

Inspirace Malým princem je naprosto zjevná, ale narozdíl od něho jde tady o obrázky mnohem víc než o slova. A musí se nechat, že ilustrace jsou boží.

Leeonteena
05.01.2022 5 z 5

Přečtená za pár minut s povytaženým koutkem úst a zrcadlením v oku. V srdci ale zůstane napořád.

přátelství láska pro děti citáty pro mládež motivační knihy laskavost autorské ilustrace

Charlie Mackesy
anglická, 1962
2021  90%Chlapec, krtek, liška a kůň
2022  89%Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh

Kniha Chlapec, krtek, liška a kůň je v

Přečtených1 132x