Chlapec, krtek, liška a kůň

Chlapec, krtek, liška a kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463504/bmid_chlapec-krtek-liska-a-kun-SoY-463504.jpg 5 852 222

Tento univerzální, laskavý příběh je určen pro všechny bez rozdílu věku. Vypráví o přátelství mezi zvídavým chlapcem, lačným krtkem plným chuti do života, liškou, kterou strázně naučily ostražitosti, a moudrým, něžným koněm. Všichni čtyři objevují širý svět. Navzájem si kladou otázky. Cestou procházejí bouřemi. Učí se milovat. Óda na nevinnost a laskavost vyprávějící o životních ponaučeních, která si již získala srdce více než milionu čtenářů.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Pragma

The Boy, The Mole, The Fox And The Horse , 2019

kaliopka
26.05.2022 5 z 5

Krásná kniha s krásnými ilustracemi

Kristy.Seb
25.05.2022 5 z 5

Co je podle tebe největší ztráta času? Porovnávat se s druhými.
Skvělé!

misa.lemperova
24.05.2022 5 z 5

Hezké čtení, především mě nadchnuly překrásné ilustrace. Přečteno máte za chvilku, je to takový kraťoučký příběh bez složitého děje na pohlazení duše. Samozřejmě to nezanechá takové stopy jako Malý princ… Ale je to moc milá knížka :)

Fortuna7
16.05.2022 4 z 5

Motivující příběh, to jsem přesně potřebovala. V knize jsou NÁDHERNÉ ilustrace.

Petass
14.05.2022 1 z 5

Chtěla jsem si ji koupit, tolik nadšených recenzí, pak se objevila v naší knihovně, no ještě že tak... Naprosto se ztotožňuji s komentářem od Prazskanaplava: autor hezky pomaloval papír a doplnil ho citáty ala Malý princ a Medvídek Pú bez ladu a skladu. Nemá to ovšem děj a poselství Exupéryho, ani dětskou naivitu a roztomilost Pua. Zbyl jen osamělý Kryštůfek Robin s nenažraným krtkem, němou liškou (proč tam vůbec byla) a koněm, který všechny veze, aby se vůbec někam pohnuli.

Půjčila jsem ji s nadšením, že ji přečteme s dcerou druhačkou. Po otevření jsem se mírně vyděsila, protože použitý font je šílený a pro mladého čtenáře nevhodný. Dcera se do ní nakonec pustila sama a pak mi řekla: "Jsem ji už přečetla... Ale vůbec jsem to nepochopila, jen ten krtek chtěl pořád zákusek, pak ho snědl... Ale nevím, kde ho vzal..." Takže tak. Ilustrace jsou dechbroucí... Dokud nezjistíme, že jsou na jedno brdo, furt dokola... Jedna hvězda za snahu a i to mi přijde až moc.

edit: za přečtení stojí i komentáře od čtenářů Aykiru a Padfoot

kamibe
09.05.2022 5 z 5

Pro mne bylo příjemné číst předmluvu ještě jednou po dočtení a doprohlížení celého příběhu. Kniha je jiná, než co by čtenář obvykle očekával. Ale právě v této době, která je pro nás možná nejpodivnější z celého našeho života, je velmi dobré číst právě takovéhle knihy. Nutí nás totiž zamýšlet se, podívat se na sebe a na to, jak žijeme.
Proto se mi po opakovaném čtení předmluvy hodně líbí tato věta:
"Doufám, že vám tahle kniha třeba dodá odvahu žít s větší laskavostí jak k sobě, tak i ke druhým."

tuommo
24.04.2022 3 z 5

Kniha o sebepřijetí a přátelství. Co stránka, to věta a kresba... výtvarný styl podtrhoval myšlenku věty... některé myšlenky se určitě dostanou pod kůži... děj tam fakt není...s knihou se dá pracovat a určitě se k ní znovu dostanu.

hana8062
04.04.2022 2 z 5

Prosím vás, co na tom všichni máte? Kniha bez děje, bez špetky literárna, bez hlavy a paty a s uživatelsky děsně nepříjemným fontem. Zato se spoustou pseudo hlubokých feel good myšlenek o tom, že "máme tě v rádi takového jaký jsi" a že "zákusek nikdy nic nepokazí". Příměr k Malému princi je úplně mimo, protože ten narozdíl od náhodně hláškujících, po venku cajdajících zvířátek, děj a zápletku má! Teda, tohle je zase kousek, který do knihovny vrátím s nadšením! A kdybych knížku bývala byla koupila za těch 399 Kč, co je vzadu na přebalu, vyškubu si všechny vlasy. Ani zákusek by mi náladu nevylepšil :-). Dvě hvězdičky za ilustrace, jinak za mě je to jedno velké Ne.

sgjoli
03.04.2022 3 z 5

Na knihu jsem se nechala nalákat řadou pozitivních ohlasů a asi kvůli nim jsem měla až příliš velká očekávání. Nechci tvrdit, že kniha je vysloveně špatná, protože není. Ale asi jsem si z ní neodnesla tolik, co jiní čtenáři. A očividně tím jdu dost proti proudu, ale tak co se dá dělat, že jo...
Nicméně faktem je, že pár zajímavých myšlenek, které promlouvaly k mému srdci, jsem tu určitě našla. Lepíků mám v knize zanechaných dost a určitě se k několika pasážím ráda časem vrátím. Stejně tak bych ráda ocenila krásné a vkusné ilustrace, které celou knihu hezky doplňují.
Ale nemám z té knihy holt takový zážitek, v jaký jsem doufala. Za mne průměr. Ale určitě nelituji toho, že se mi kniha dostala do rukou.

Arkagas
31.03.2022 5 z 5

Kniha moudrosti, kterou všichni známe a přesto je potřeba si ji připomínat. Kniha, která má příběh, ale zároveň ji můžete otevřít na jakékoliv stránce. Kniha, která je v každém případě pohlazením na duši - ať už texty, nebo jen ilustracemi.
Ano, jedná se o knihu, kterou přečtete za 15 minut, ale především se jedná o knihu, ke které se třeba se vracet.
Ostatně přátelství malého chlapce, krtka co miluje dorty, koně, co umí létat a lišky, která je prostě svá mluví za vše.

Moje hodnocení: 9/10

Hobitka
17.03.2022 5 z 5

Krásná milá knížka, vyprávějící stejnou měrou pomocí kreseb i písma.
Jakmile jsem ji otevřela jakoby okoloní svět zmizel. Ne že by snad obsahovala pro mě převratné myšlenky. Jsou to ty hluboké pravdy o životě, které i když "víme" je dobré si čas od času připomenout. A tahle knížka je pro to velice vydařenou formou :)

Zuzka12627
14.03.2022 5 z 5

U této knihy není co dalšího napsat. Vše už je napsáno níže. Prostě nádherná a poučná kniha, kterou si necháme v knihovně a vždy se k ní ráda vrátím.

claire.dinner
13.03.2022 5 z 5

Počet možných hvězdiček vůbec neodpovídá tomu, kolik bych ji chtěla dát. Milion a možná ještě víc. Je dokonalá po všech stránkách - opravdu bez rozdílu věku (s dcerou to samozřejmě čtu trochu jinak, formou otázek, povídání...), nádherné ilustrace, a ten text... panebože ten text!

Ešína
12.03.2022 5 z 5

Moc krásná kniha. Laskavá, milá, poučná a ilustrace jsou nádherné. Určitě si jí ponechám někde po ruce. Určitě doporučuji pro všechny věkové kategorie.

ivka7708
11.03.2022 4 z 5

Najkrajšie na knihe sú rozhodne ilustrácie. Textu je síce málo, ale na každej stránke je myšlienka, ktorá stojí za úvahu. Rýchly čitateľ ju zvládne aj za 10 minút, no určite sa oplatí mať ju doma a časom sa k nej vrátiť. Miestami to pripomína knihu citátov v originálnom prevedení. Autor na začiatku spomína, že chcel napísať knihu, ktorú by ste mohli čítať od prostriedku a nevadilo by to, ... to sa mu rozhodne podarilo.

bupilla
07.03.2022 5 z 5

Dlho som váhala, či si knihu kúpiť, lebo knihy okolo ktorých je "hype" u mňa často spôsobujú nechuť a nedôveru.
Ale teraz som rada, že ju mám :)
Ilustrácie sú kúzelné a majstrovské.
Text pôsobivý, láskavý, milý.
Knihu mám dva týždne a už som si ju prečítala viackrát.
Pastva pre oči a balzam pre dušu :)

kaczka79
02.03.2022 5 z 5

Milá, poučná kniha. Má krásné ilustrace a moudra. Určitě bych nepřirovnávala k Malému Princi, každá kniha má svůj příběh a jinakost. Doporučuji.

Kikulka97
25.02.2022 5 z 5

A tady se nebojím dát plný počet, nebo minimálně 4,5 hvězdičky. Proč? Styl těch ledabylých ilustrací je úžasný, jsou plné pohybu a samy o osobě mnohé vyprávějí. To něco málo jen podrthuje text, který je doprovází. Úplně bch to nepřirovnávala k Malému princi, řeklabych, že ačkoliv jsou si knížky v mnohém podobné, tady se setkáváte s konkrétními situacemi, ne s uceleným příběhem.

peterkovasona
23.02.2022 5 z 5

Každy superlativ, který vás napadne tak je přesně tahle kniha

AlčaH
22.02.2022 4 z 5

Kniha, která je často srovnávaná s Malým princem. Jeho kvalit pro mě nedosáhla - asi proto, že mám přece jenom radši ucelené příběhy, a toto byla spíš sbírka uspořádaných postřehů, které na sebe navazovaly hodně volně.

Kniha se mi ale líbila i tak. Její vnější úprava je moc krásná (pevné desky, barevně odlišná vazba hřbetu, zlaté protlačené písmo) a ilustrace uvnitř knihy jsou opravdu nádherné. Jinak se kniha skládá z různých citátů a životních mouder na téma přátelství, láska, život, důvěra, laskavost... Každý z nás něco na podobný způsob v životě už mnohokrát slyšel, ale jsem toho názoru, že si to klidně můžeme sem tam připomenout - jak se říká, opakování je matka moudrosti. :) Pokud to navíc má hlavu a patu podpořené hezkou formou, není o čem přemýšlet. Všechno výše vyjmenované tato kniha má.

Za mě je to taková feel-good jednohubka, ke které se člověk sem tam rád vrátí, pousměje se nad ní či o některém citátu krátce popřemýšlí. Jelikož textu v ní není mnoho, tak se hodí pro všechny generace a může si v ní společně listovat celá rodina.

Uzavřela bych to tím, že i já se k této milé knize ráda vrátím. :) A autora jsem začala sledovat na instagramu, kam svá dílka přidává celkem pravidelně. :)

přátelství láska pro děti citáty pro mládež motivační knihy laskavost autorské ilustrace

Charlie Mackesy
anglická, 1962
2021  90%Chlapec, krtek, liška a kůň
2022  89%Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh

Kniha Chlapec, krtek, liška a kůň je v

Přečtených1 134x