Chlapec, krtek, liška a kůň

Chlapec, krtek, liška a kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463504/bmid_chlapec-krtek-liska-a-kun-SoY-463504.jpg 5 851 222

Tento univerzální, laskavý příběh je určen pro všechny bez rozdílu věku. Vypráví o přátelství mezi zvídavým chlapcem, lačným krtkem plným chuti do života, liškou, kterou strázně naučily ostražitosti, a moudrým, něžným koněm. Všichni čtyři objevují širý svět. Navzájem si kladou otázky. Cestou procházejí bouřemi. Učí se milovat. Óda na nevinnost a laskavost vyprávějící o životních ponaučeních, která si již získala srdce více než milionu čtenářů.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Pragma

The Boy, The Mole, The Fox And The Horse , 2019

Lka
01.01.2023 5 z 5

Krásná kniha o přátelství a lásce. Krásné ilustrace. Přečteno za chvilku. Připomíná mi svým poselstvím knihu Malého prince.

Iva095
12.12.2022 5 z 5

Moc krásná a milá knížka s úžasnými ilustracemi.

wiix
09.12.2022 4 z 5

Toto bolo riadne milé. Na mňa príliš pozitívne a motivačné, ale ja som Grinch všetkých motivačných kníhV knihe boli však pasáže, ktoré by skm si v inom živote chcela zapamätať a hovoriť ľuďom ako múdrosti a poučenie. No teraz na to nemám mentálnu kapacitu. Zatiaľ vám teda len poviem: choďte do knižnice a požičajte sebe alebo svojím väčším deťuchom túto krásne ilustrovanú nežnú knihu plnú povzbudzujúcich a pravdivých viet

Hanina61
06.12.2022 5 z 5

Snad stačí napsat, že kdyby se dalo hodnotit až deseti hvězdami, tahle nádherná kniha by je ode mě dostala...

Ayen
06.12.2022 5 z 5

Stejně jako si mě zavolala kniha Panda a dráček, i tato kniha uloupila velký kus mého srdce. Slova tak jednoduchá a tak krásná. Při dočtení jedné stránky, jsem se vždy pozastavila na několik minut, přemýšlela, zkoumala slova a prohlížela si krásnou ilustraci. Kniha potěší a pohladí na duši.

Han-nah
21.11.2022 5 z 5

Krásu přátelství těchto čtyř vyjadřuje tato krásná kniha s úžasnými ilustracemi. Společně putují, kladou si zvídavé otázky, na které hledají odpovědi. Vede k zamyšlení a pozastavení se ke svému já a i vlastnímu životu. Já sama velmi miluji citáty, Vždy si vzpomenu na svou milovanou babičku a její ponaučení, kdy, jako děti, jsme to nebraly vážně, ale i já životem zjišťuji, kolik na nich bylo a je pravdivého a s láskou a vzpomínkou na babičku, si je připomínám.

escritor
17.11.2022 2 z 5

Asi to nebyla kniha pro mě. Kresby pěkné a v době, kdy jsem se nimral v emočním bolu, a byl jsem schopný brečet u Malého prince, by to asi pro mě bylo sentimentální, ale ta "moudrá slova" mi nepřijdou ničím nová. Je to pomalu jak číst motivační příspěvky na instagramu. Takže za kresby dávám 3 hvězdy.

Prela
16.11.2022 5 z 5

Páni, to je myšlenek a pravd.
Za mě je to ideální tip na dárek, taková milá a vřelá kniha.

dani.mertova
12.11.2022 4 z 5

Kniha v podobném duchu jako Panda a dráček nebo Malý princ. Z těch všech nejkratší a nejvíce strohá. Je plná přátelství a připomínkou, že láska je základní cestou životem.

Tilte
03.11.2022 4 z 5

laskavy zakusek

Magdyla.8
02.11.2022 5 z 5

Nemám nic nového, co zde dodat. Vše již bylo řečeno. Tak milé a krásné čtení, které vás pohladí na duši. Nádherné kresby, citáty či jen obyčejné věty, které vám v určité fázi života můžou pomoci a otevřít oči.

Romča11
01.11.2022 4 z 5

To přirovnání k Malému princi bylo přesné! Tahle kniha je krátkým příběhem o chlapci, krtkovi, lišce a koni, ale je plná různých životních pravd a mouder. Taková velmi filosofická
Kniha se četla velmi rychle a to hlavně díky tomu, že neobsahuje moc textu. Ale když už text na stránce je, je to nějaké krásné životní moudro. Velmi se mi tyto moudra a pravdy líbily a tak nějak mě pohladily po duši.
Na druhou stranu kniha postrádá nějaký příběh. Příběhem je v podstatě to, že nejdřív chlapec potká krtka, spolu pak potkají lišku a ti tři pak společně potkají koně. Společně pak všichni putují světem a povídají si o životě a všem možném. A to mi prostě vadilo. Často mi to přišlo jako výkřiky do tmy. Zničehonic přišlo nějaké moudro a na další straně bylo další moudro, ale vůbec nesouviselo s tím předchozím. Vím, že je to autorův záměr, aby se kniha vždy nemusela číst od začátku do konce a dávala smysl i při otevření uprostřed a chápu to, ale vadilo mi to.
Kresby jsou ale v této knize opravdu nádherné. Každý jsem si musela pečlivě prohlédnout, protože mi přišlo blbé je jen zběžně prohlédnout. Byla to prostě pastva pro oči.
Tahle kniha je takovým pohlazením po duši, utišením a zároveň zamyšlením se nad světem a životem. Ta moudra, která obsahuje, jsou prostě krásná. Jednoznačně doporučuju!

Abroš
31.10.2022 5 z 5

V jednoduchosti je síla.
Popsaných stránek je v knize pomálu,ale co je nápsáno má velkou sílu.
A tu velkou sílu doplňují nádherné ilustrace a pro mě chuť na zákusek.

Kytiii
28.10.2022

Kniha se mi jednoduše nelíbila, nemám ráda takovéto nimrání v hlubokých pravdách. Kdyby mi ji nedal srdci blízký člověk, po prvním otevření bych se k ní nevrátila. Takhle jsem jí dala šanci a kromě pěkných ilustrací mi nedala nic. Ale věřím, že svoje obdivovatele má a nové najde.

_Brunetka_
25.10.2022 5 z 5

Tohle bylo prostě dokonalý! Knížka, která se vůbec nedá omezovat věkem, naopak bych spíše řekla, že je pro každého. Příběh se mi moc líbil navzdory jeho jednoduchosti – a to proto, že na straně druhé vám toho dá hrozně moc. Najdete tu opravdu spoustu krásných myšlenek o životě, které si každý z nás potřebuje jednou za čas připomenout. Grafická stránka je nádherná a vypilovaná do posledního detailu. Tahle knížka dle mého může sloužit i jako skvělý osobní terapeut, protože její čtení pomůže lidem v řadě nepříjemných situací. Emoce lítaly vzduchem a nějaká ta slzička dojetí ukápla. Suprově zakončeno. Chlapce, krtka, lišku a koně tedy moc doporučuju, pokud si chcete přečíst ztělesnění „pohlazení po duši“ na způsob Malého prince.

katka.oo
21.10.2022 5 z 5

Krásná kniha, milá, k zamyšlení, moc mě potěšila, nádherné ilustrace, pohlazení po duši.

TaLu
19.10.2022 4 z 5

Naprosto úžasné kresby, které mi daly víc než text. Na textech mě nejvíce oslovil psaný formát, význam psaného slova mi připomínal spíše citáty. Nad citáty se pousmějeme, řekneme si: "to je přesně tak" , nad některými setrváme v myšlenkách, a výjimečně nás provází životem, protože si je zapíšeme a vystavíme třeba v práci.
" Není to zvláštní? Vidíme se jen zvenčí, ale skoro všechno se děje uvnitř."
Nu a ještě mi z přečteného slova zůstala výrazná chuť na zákusek :o)
Ale ilustrace.....ty jsou prostě naprosto snové i opravdové zároveň.
Knihu bych doporučila jako velmi hezký dárek.

Turmee
17.10.2022 5 z 5

Laskavá kniha, kouzelné ilustrace, moudrá slova.
"Přečteno" asi za 5 minut. Ale tohle není kniha na čtení. Je to průvodce, je to návod, je to kamarád k uklidnění nebo prozření.
Trochu mi svou univerzálností a obsahem připomíná Malého prince.

dikyzapozornost
15.10.2022 5 z 5

Kdyby laskavost byla kniha, byla by to právě tahle. Je to kniha, kterou budete mít přečtenou asi za 20 minut, ale neskutečně dlouho ve vás zůstane. Minimálně to byl a pořád je můj případ.

Knížka o přátelství, kde malý chlapec poznává vytrvalého krtka toužícího po svém zaslouženém zákusku, ostražitou lišku, kterou život naučil, že ne všechno je růžové a moudrého a laskavého koně.

Vtip, vlídnost, hloubka a překrásné ilustrace i písmo je to, co tuhle knihu dělá tak výjimečnou.

Mnoho lidí odkazuje na milovníky Malého prince a musím říct, že je to správná cílová skupina. Ale druhého Malého prince od toho nečekejte, vůbec. Jen k tomu přistupujte jako k podobnému žánru.

Zamilovala jsem se.

Je to přesně to, po čem s radostí sáhnete, když nevíte, co se sebou a vždy najdete něco nového. Jedno obří obří obří doporučení.

knihovniceS
03.10.2022 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň
Je to kniha, o které se nedá říci „přečetla jsem si ji“. Knihu jsem si prohlédla za několik minut. Hezké kresby doprovázené několika řádky a moudry o přátelství chlapce a zvířat. Text je psaný psacím písmem, máte pocit, že si prohlížíte dětský deníček. Představuji si , že knihu si prohlíží dospělák s dítětem a diskutují o moudrech. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

přátelství láska pro děti citáty pro mládež motivační knihy laskavost autorské ilustrace

Charlie Mackesy
anglická, 1962
2021  90%Chlapec, krtek, liška a kůň
2022  89%Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh

Kniha Chlapec, krtek, liška a kůň je v

Přečtených1 133x