Chlapci a chlapi

Chlapci a chlapi https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9601/mid_chlapci-a-chlapi-2u6-9601.jpg 4 70 16

Populární televizní seriál, který se přednedávnem vrátil na naše obrazovky, se dočkal také své knižní podoby. Povinná vojenská služba již pomalu patří minulosti a snad právě proto si příběh z kasáren našel opět své příznivce. Kdo by si nepamatoval Tomáše Soukupa a jeho trable s láskou, tlouštíka Guláše a šikanovaného Ctibora - Kyslíka? Nyní máte možnost si připomenout osudy našich hrdinů jinak než z televizní obrazovky.... celý text

Knihochod
06.02.2023 5 z 5

O existencii tejto knihy som nemala najmenšie tušenie. To sa však zmenilo, keď som nastúpila do práce a moja úžasná kolegyňa ma vyviedla z omylu.

Seriál natočený podľa tejto knižnej predlohy som za celý svoj život videla niekoľkokrát spolu s mojim tatinom. A už od malého dievčatka ho zbožňujem (síce som nemala absolútne tušenie o čo v ňom ide, ale boli tam krásni chlapci) a keď ho dávajú v telke, vždy sa ku nemu rada vrátim a pozriem si ho znova.

Táto kniha nie je ani v najmenšom niečím výnimočným. Štýl, akým je napísaná je taký úplne obyčajný a čo sa týka celkového deja, ten sa od seriálu neveľmi odlišuje (práve ho davájú každú sobotu v telke, takže môžem zvesela porovnávať).

V normálnom prípade by som tento skvost zaradila do pomyselnej poličky “neurazí - nenadchne”, avšak skrz veľmi veľkú nostalgickú hodnotu hodnotím tak ako hodnotím.

Monike
22.01.2023 5 z 5

Díky CV jsem se dostala i k této knize. Seriál jsem viděla několikrát a o to lépe se mi četla kniha. :-)

MíšaS.
10.02.2022 3 z 5

Seriál se mi líbil více, ale i kniha je celkem v pohodě.

Kontryhelka
02.02.2022 5 z 5

Stará známá kniha i seriál. Ve své době velká pecka. Nyní nostalgie a pousmání.

Ramondia1
28.04.2021 3 z 5

Kniha v podstatě totožná se seriálem o základní vojenské službě v osmdesátých letech. Příběh je poplatný době, ale pro mě nostalgický návrat do mládí.

Zdeniczka
12.06.2020 4 z 5

Kdo by neznal Chlapce a chlapy? Knihu jsem dostala už tenkrát, když vyšla, a bavila mě stejně jako seriál samotný.

Katka2382
25.05.2020 4 z 5

Taková fajn oddechovka,žádnou hlubokomyslnou literaturu nečekejte.Líbil se mi i seriál.

Radka1911
25.06.2019 3 z 5

Pro mne to byl nostalgický návrat do mládí. Kdysi se mi seriál líbil (jsem stejný ročník jako Martin Zounar), teď jsem si s chutí přečetla knižní zpracování.

kattyzhor
29.10.2018 5 z 5

Knižní předloha seriálu, který jsem jako malá milovala a mám ho ráda dodnes. Osudu kluků než nastoupili na vojnu a jejich rodin a změna, že z chlapců se opravdu stávali muži. Některé pasáže v knize oproti serialu nejsou. Ráda se ke knížce vracím. Vždycky mě nejvíc bavi vztah Tomáše a Hanky :-)

SSTknihy
01.09.2018 3 z 5

Knižní zpracování kdysi hodně populárního seriálu. Když člověk odhlédne od hlavního tématu povinné vojenské služby, zůstanou mu docela obyčejné příběhy mladých lidí, jejich lásky, starosti, radosti i běžné problémy.

Pavelpi
10.08.2018 5 z 5

Knihu jsem koupil jakmile vyšla,přečetl jí a na rozdíl od skutečnosti se mi místy zdál příběh moc idealistický.Nemůžu to srovnávat s vojnou,která byla v naší době,protože tenkrát to byl spíš Tankový prapor ( i když už o něco lepší ),ale i když jsem vojnu v letech,o kterých píše kniha zažil pouze na cvičení,přesto se mi zdá,že tak,jak autoři psali,to nebylo.

gordon13
03.03.2018 5 z 5

Nostalgie...

GyttaOggová
03.03.2018 1 z 5

Kniha by mě bavila možná v případě, že bych zažila pubertu v době, kdy vznikla, a i tak si nejsem zcela jistá. Postavy působí příliš černobíle a na konci jsou všichni strašně uvědomělí a o všem řádně poučení. Počtení dobré tak možná pro komunistickou mládež, která už ale neexistuje.

Mr.Fox
13.12.2015 5 z 5

Skvělá oddychovka z prostředí povinné vojenské služby. Seriálové zpracování až na pár drobných výjimek věrně kopíruje knižní předlohu. Výborné herecké obsazení. Jedná se sice o slabší soudek literatury, ale pro mladého nenáročného čtenáře (pro nějž je v podstatě kniha určena), je to vhodné přiblížení vojny. Doporučuji nejprve přečíst, a až následně zhlédnout seriál.

1v8na
08.09.2014 4 z 5

Příběh se mi velmi líbil. Nejvíce mne fascinovalo, že ze Ctibora udělala vojna opravdu muže.
Líbil se mi seriál a jeho herecké obsazení.

Renik
26.01.2012 3 z 5

Kniha a seriál dobrý. Pro mladý, zajímavý postavy a příběhy.