Chlad Chiméry

Chlad Chiméry https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452617/bmid_chlad-chimery-aNd-452617.jpg 5 158 36

Algor série

< 4. díl

Císařské skříně ukrývají různé kostlivce. Viktorie odhaluje další tajemství svého muže, i nejzáhadnějšího místa algorské říše: Mrtvé díry. V rukou císaře končí také sestry Vanbergovy a Darren Iverson. Nad jejich budoucností visí velký otazník. Na Viridianu se král Talminis utápí ve výčitkách, zatímco ředitel tajné služby Michail Petrov hledá odpovědi v historii vlastní rodiny. Nepřítel, po kterém pátrá, je však mnohem blíže, než tuší. Navzdory hrozící menabaranské invazi přilétá na Newell svérázný profesor, odhodlaný dokončit stůj co stůj svůj tajemný výzkum. Také poslední člen oddílu S-19 se zde ukrývá po nezdařené akci, jenže zůstat nenápadný je čím dál těžší. Avriana Danna naopak dělí poslední krůček od neomezené moci a k jejímu dosažení je menabaranský premiér schopný všeho. Každý něco skrývá. Každý má svůj plán. Mnozí se honí za přízraky, ale některé Chiméry je lepší nenajít.... celý text

Tamten
27.11.2020 5 z 5

Série udržuje úroveň a v mnoha ohledech tento díl v ději překvapil, rozhodně se nevyvíjí očekávaným směrem. Výraznější akce je sice až ke konci, ale na spádu to neubírá.

Marsoa
16.11.2020 5 z 5

Opět přečtěno jedním dechem. Ze začáku trochu problém se opět zorientovat v množství postav. Úžasná kniha. Nejhorší je čekání na další díl :)

KateBlack
12.11.2020 5 z 5

To mi nemůžete dělat! Přečetla jsem všechny 4 díly hned za sebou, skončila včera v noci a co teď? Jak to mám přežít do dalšího pokračování?
Obdivuji autory, jak dokážou vymyslet pro každou planetu jiné přírodní podmínky, jiné politické uspořádání a přitom je to všechno tak dokonale provázané až zamotané. Postupné odkrývání dalších vrstev příběhu vás nenechá v klidu.
A přitom styl psaní je velmi nápaditý a bohatý a myslím, že díky tomu by v sérii mohl najít zalíbení i primárně nefanda sci-fi.
Rozhodně budu mít problém se začít se něčeho, co by mě bavilo alespoň z poloviny stejně.

Belisima
11.11.2020 5 z 5

Precetla jsem znovu vsechny dily + tento novy. To byl nejkrasnejsi mesic meho zivota. Zila jsem v realnem svete jenom napul, kazdou volnou chvili jsem stravila v tomto svete, ktery je uzasny i desivy. Posledni dil dosahl kvality predchozich dilu, ovsem vubec nejsem spokojena. Potrebuju nutne dalsi dil. Ty roky cekani...

ydnac
10.11.2020 5 z 5

No do prkýnka potřebuju nutně další díl !!!!!!!!!!! :-)

Chlad Chiméry je další super klubko intrik, bojů a napětí okořeněné vtipem hlavně císařovniny ochranky :-)
Střídání kapitol od jedné planety ke druhé má skvělé načasování, zrovna když potřebujete vědět co se bude dít - šup a skočíte z Algoru na Viridian :-) což není jen v tomto díle, ale ve všech :-)
Tahle série mi prostě bere dech, do detailu promyšlené, miluju Andreje, Viktorii, Vločku, sestry Vanbergovy, Iversona, celou ochranku, Biancu, Sůva byl taky skvělej :-) prostě všechny. Kde je Luciana? Co je s Dannovou manželkou? Co Chiméra? atd....
U dalšího dílu bych měla prosbu k autorům: Moc prosím ať má alespoň 2000 stran, protože myslím, že nejen já mám spoustu otázek a chci si všechny hrdiny ještě užít!!!
DOPORUČUJI A TĚŠÍM SE NA VELKÉ FINÁLE :-)

Affares
03.11.2020 5 z 5

Zlatý grál české literatury. Více říkat nebudu. Takto vybroušený styl psaní s neskutečným spádem a živým popisem děje spolu s ekonomikou, politikou, emocemi. Myslím, že jsem to psal už u některého z předchozích dílů, ale jednozdnačně se jedná o sérii s možným celosvětovým úspěchem po překladu do dalších jazyků.

shootingstar
30.10.2020 5 z 5

No, tak tomu říkám cliffhanger.
A teď jako co?
Prosímvás, pokud autory někdo znáte, vyřiďte můj nejhlubší dík za perfektně odvedenou práci. Existují lidi s originálními nápady, a existují lidi, kteří umí dobře psát, ale jen vzácně se tyto schopnosti sejdou tak jako zde.
Mohu nějak pomoci při psaní dalšího dílu? Chodit panu Hlávkovi třeba žehlit, nebo umývat toaletu? Cokoliv, jen abychom co nejdřív měli zase co číst.

Erezka
28.10.2020 5 z 5

Naprosto úžasné, přečetla jsem to jedním dechem. Jsem napnutá jako kšandy, čekání na další díl bude hrozné.
Nejsem milovníkem knih, které mají více než dva díly, ale Algor mě naprosto dostal.

kralika
16.10.2020 4 z 5

Tohle prostě člověka baví! Autoři sice v úvodu trochu podřadili, ale pak už nohu z plynu nedali, a jak je u nich už zvykem, posledních sto stran otáčíte skoro rychleji, než stačíte číst…
A autorům děkuju za seznamy postav k předešlým dílům, které se po těch letech čekání opravdu hodí.

„Pacifismus byla krásná teorie, jenže nepočítala s lidmi jako Avrian Dann nebo s těmi, kteří je byli ochotni poslouchat a volit.“

Jarka_rybář
14.10.2020 5 z 5

Bože můj. Právě jsem tu knihu dočetla. Musím říci, že to teda bylo něco. Je úžasná.
Čekání na pokračování ale bude děsné. I kdyby mělo vyjít zítra, pořád bude dlouhé.

Ladiva
07.10.2020 5 z 5

Sci-fi mám rada a už dávno som nečítala niečo také dobré, ako je séria Algor. Narazila som na ňu náhodne, čo bolo super, pretože som si mohla prečítať hneď štyri časti za sebou. Smutné je, že musím ktoviekoľko teraz čakať na ďalšie pokračovanie. Ale počkám si rada.

Ládja
06.10.2020 5 z 5

Největší slabina knihy je, že končí. Kdyby měla o dalších 600 stránek víc, nic by se nestalo. Člověk tak čte a čte a najednou nečte a ví, že bude muset čekat opět minimálně několik roků na další pokračování(v momentě když jsem dočetl bylo čekání i jen další den jako moc).
Nové příběhy, nová dobrodružství a stále více se odkrývající temno kolem Exodu, který by si sám o sobě zasloužil vlastní sérii od této dvojice spisovatelů.
5* skvělé a opět si říkám, že se série Algor může rovnat se světovou sci-fi literaturou. Co rovnat, občas co čtu, co vše se napíše a vydá tak Algor je úplně někde jinde...
Prostě skvělé...

PanSely
02.10.2020 5 z 5

Není co vytknout,prečteno jedním dechem,knihy Algor nemají slabá místa .

kokrokr
18.09.2020 4 z 5

Hotová hra o trůny. Kolik dílů autoři vůbec plánují ? Sjednotí se nakonec planety pod jednou osobou ?

daniel0177
17.09.2020 5 z 5

(SPOILER) No prostě bezva. Začátek je takovej pomalejší, ale je to jako vždy perfektně napsaný. Jen je riziko, že to přečtete za den...TAK BACHA!
SPOILER SPOILER SPOILER
Je velmistra graciánského řádu mrtvá? Byla na tý lodi co na konci vybouchla?

Ryorka
13.09.2020 5 z 5

No bezva. Přemýšlím, jak napsat něco smysluplného a nevyžvanit u toho půlku knížky. Jestli jsem měla spoustu otázek po trojce, tak teď je jich tak desetkrát tolik. Jo, přesně. Otázky, samé otázky. Konspirační teorie. Tajemství stará dvě století. Pochyby. Obavy. Co sakra Luciana vlastně chce ? A kdo vůbec Luciana je ? Co tají graciáni ? Co Andrej, mám se bát ? Je Chiméra to staré tajemství ? A je vůbec Chiméra to, za co ji všichni mají ? Co se stalo při Exodu? Autoři jen mistrovsky přikrmují záhady. Prostě, bylo to opět skvělé, skvělé !!!

Autoři knihy

Jan Hlávka