Chile 1962 - Světové stříbro s leskem zlata

Chile 1962 - Světové stříbro s leskem zlata https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506996/mid_chile-1962-svetove-stribro-s-leskem-gHp-506996.png 4 3 2

Fotbalové mistrovství světa 1962, ze kterého parta kolem Josefa Masopusta přivezla stříbro (a sahala po zlatě), patří k největším úspěchům našeho sportu. A kdo jiný by měl tento legendární příběh vyprávět než ti, kteří se takto zapsali do historie? Zkušení novináři a publicisté Stanislav Hrabě a Josef Káninský proto přicházejí s autentickým svědectvím dosud žijících hráčů (Václav Mašek, Josef Jelínek, Jan Lála, Jozef Štibrányi, Adolf Scherer). A přinášejí i mnoho dalších zajímavostí a postřehů. V publikaci, která navazuje na úspěšný titul "Bělehrad 1976 - Evropské zlato za všechny miliony", dále nechybí kompletní a zasvěcené informace o kvalifikaci, přípravě a samotném turnaji, medailony hráčů, unikátní fotografie, včetně reportáže o návratu "Chilanů" do země jejich nezapomenutelného počinu po 50 letech.... celý text

Literatura naučná , Historie , Sport

Vydáno: , Čas

Péťa1950
01.03.2024 4 z 5

V anotaci je v podstatě všechno. Mne v první části knihy zaujalo, za jakých celosvětově politických podmínek probíhalo losování kvalifikačních skupin, jak byl složitý výjezd našeho družstva na přípravné zápasy do států západní Evropy, natož za oceán. Stejně složitý byl výběr pořádající země. Část o průběhu mistrovství od kvalifikace až do finále je podrobná, stejně tak výběr trenéra a hráčů. O jednotlivých hráčích jsou uvedené informace i o jejich další sportovní dráze i o osobním životě. Nechybí podrobné statistiky. Zajímavé i pro čtenáře, kteří o našem největším úspěchu nevědí. Přečtěte si.

Kosta96
04.02.2024 4 z 5

Celkem pěkná publikace mapující stříbrné MS v Chile. Od kvalifikačních zápasů až po finále s Brazílií. V knize je popsáno, kde fotbalisti tehdy bydleli, jak zápasy probíhaly a je doplněná o vzpomínky fotbalistů, kteří ještě jsou na světě. Pro fotbalové fanoušky zajímavá kniha. Přečíst si ji mohou i lidé, kteří fotbal nesledují. Přeci jen jde o jeden z největších úspěchů v historii Československa. Všemi podceňované a vysmívané mužstvo dokráčelo málem až na samotný vrchol.

sport mistrovství světa fotbal, kopaná rok 1962

Autoři knihy