Chci jen dítě

Chci jen dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20019/bmid_chci-jen-dite-OqA-20019.jpg 4 283 78

Chicago Stars série

Málokdo si může být vzájemně tak vzdálen, jako vědkyně v oboru jaderné fyziky a fotbalista, který má místo mozku biceps...Nebo je to jinak?? v romantickém příběhu poznáváme Jane, pohlednou, úspěšnou, vysoce inteligentní profesorku fyziky, která je ve svých čtyřiatřiceti poněkud osamělá, biologické hodiny jí tikají a zoufale touží po dítěti, leč žádný potenciální otec není na obzoru. Je totiž přesvědčena, že kdyby zplodila dítě s někým podobně inteligentním ze svého okolí, bylo by nešťastné, neboť sama zažila v dětsví ústrky pro svou "jinakost". Chce tedy dítě s někým intelektuálně spíše bezbranným. Fotbalista Cal vypadá, že by její představy mohl splňovat, tak Jane svolí k riskantní šarádě, představí se mu jako prostitutka a zařídí, aby "placený výkon" dosáhl účelu, pro nějž jej podstupuje. Víc od Cala nechce... Leč nic není tak jednoduché, jak se zdá,- ba ani zdánlivě "jednoduchý" fotbalista...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nobody’s baby but mine , 1997

bezzink
05.07.2016 4 z 5

Pekna oddechovka, sice ten dej mi pripadal misty trochu kostrbaty, ale nic co by nejak vyrazne prekazelo. Je to takovy ten pribeh, kdy presne vite k jakemu cili to smeruje, ale velice vas bavi ta cesta.

R.E.M.
27.06.2016 2 z 5

Pochválit můžu jen dobrý úvodní nápad s ženou vědcem fyzikem a na první pohled hloupým primitivním mužem, z kterého se dle anotace má vyklubat inteligentní a chytrý člověk. Postava Cala je možná inteligentní, pokud se za bernou minci bere pouze výsledné číslo více či méně relevantního testu. Pro mě byl Cal jen manipulativním a neurvalým buranem, který prosazuje svou za každou cenu.
Těšila jsem se na vtipný a hravý "souboj" a zábavně jiskřivé dialogy, ale byla jsem zklamaná, dialogů tohoto typu bylo minimálně. Zklamání dovršil uhozený děj a trapně nucený šťastný konec. Potenciál námětu zoufale nejen nevyužitý, ale přímo zašlapaný. Nejzajímavější byly dva momenty ve vztahu Lynn a Jima.

Šánka
13.06.2016 4 z 5

Lehká, nenáročná, vtipná, pohodová. Pokud vám tyto přívlastky vyhovují, zkuste tuto romantickou oddechovku, já jsem se u ní skvěle bavila, odreagovala a líbila se mně :-).

janesy
20.05.2016 5 z 5

Tahle kniha mne velice pobavila, vtipná, skvělé dialogy hlavních protagonistů...co na tom, že konec je podle očekávání? Pro oddech a pobavení perfektní.

zoew
27.04.2016 4 z 5

Oceňuji hlavně vtipnost, slušná oddechovka.

EvaSupovic
08.03.2016 5 z 5

Opět dobrá zábava a rozhodně mě autorka ani tentokrát nezklamala

evelýny
24.12.2015 4 z 5

Tak tohle mě velmi bavilo navzdory kostrbatému začátku. A když neřešíte věk hlavních protagonistů, tak si přečtete tak trochu neobvyklý začátek jedné lásky s vtipnými - inteligentními dialogy, které mě opravdu rozesmály. A nakonec jemně nastíněná budoucnost mě potěšila.
Je to však kniha, která patří do tzv. Alzheimerovské kolekce: přečtete - zapomenete, přečtete - zapomenete. Na druhou stranu zase ušetříte :-)

1marskr
04.11.2014 5 z 5

Spisovatelka opět nezklamala, kniha má vtip, spád. Vždycky mě mrzí, že jsem už na konci. Škoda, že u nás nevyšlo víc jejich knížek. Doufám, že se to změní.

Tulen79
19.08.2014 4 z 5

od zacatku vite, jak to skonci, ale to knizce vubec neubira........vtipne, romanticke, rozhodne doporucuji k precteni, ale pozor, muze se vam stat, ze se od knizky neodtrhnete :)

fidáš
18.03.2014 5 z 5

Velmi dobře napsaná. Nedá se od ní odejít. Doporučuji.

Hildik
31.01.2014 5 z 5

vtipne napsaná kniha - nadprumer a urcite doporucuju

Milla
10.10.2013 4 z 5

Knížka se mi celkem líbila, ale chvílemi jsem se podivovala nad překladem...slova jako veřeje, živůtek, kartounové šaty...nejsou zrovna moc používané. A obálka by mě na knížku nenalákala, nelíbí se mi. Ale protože knížka měla tak dobré hodnocení, pochvalné recenze a zajímavý popis obsahu, tak jsem si ji půjčila a dobře jsem udělala.

zuza264
12.07.2013 5 z 5

Moc se mi líbila. Humor a romantika.

LilySokach
11.07.2013

Tato kniha se mi líbila , ale přijde mi ,že je podobná dějově knize Rozený svudce a tak proto ,mě už to tolik nenadchlo jako rozený svudce,ale autorka píše moc dobře , je to vtipny a přitom i romantický:)

jaja10
20.04.2013 5 z 5

U této knížky se určitě hodně nasmějete, hlavně u vzájemného popichování mezi hlavními hrdiny....

malen
19.04.2013 4 z 5

Měla jsem obavy, že to bude dost červená knihovna. Knížka však byla od začátku vtipná a čtivá, že mi ani nevadilo, že jsou hlavní hrdinové děsně chytří a nechutně bohatí. Rozhodně jsem zvědavá i na autorčina další díla.

Pokušení
15.11.2012 5 z 5

Perfektní kniha. Přečtena na jeden nádech. Láska propojená s velkou dávkou humoru. Vřelé doporučuji!!!!

jluky
05.10.2011 5 z 5

Doporučujem všetkým romantičkám - báječne sa na tejto knihe zabavíte. Zmysel pre humor autorke rozhodne nechýba!