Šílenství

Šílenství https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21235/bmid_silenstvi-akp-21235.PNG 5 195 14

Cherub série

Třináctiletý James se dostal do výcvikového tábora, který připravuje děti pro role agentů v jednotce zvané CHERUB. Jejich pomoc vyhledává britská špionážní služba MI5 i policie v případech, kdy dospělí v pátrání selžou nebo prostě nemůžou mít naději na úspěch. James, znuděný a přidrzlý puberťák, který každou chvíli něco vyvede, poplete nebo nerespektuje, je kupodivu ideálním agentem. Spolu se svými kamarády nadává na školu, na náročný výcvik, pere se a prožívá první lásky jako normální děti, ale občas je vedení tábora vyšle na misi do prostředí těch nejnebezpečnějších zločinů. Když CHERUB rozkryje vazbu mezi ekoteroristickou organizací Zachraň Zemi a bohatou náboženskou sektou známou pod názvem Přeživší, James Adams odlétá do Austrálie na misi, během níž má do sekty proniknout. Je to jeho zatím nejtěžší úkol. Velitelství Přeživších v australské poušti je absolutně odříznuté od světa a sekta používá techniky vymývání mozku, které Jamese vystavují obrovskému psychickému tlaku. Tentokrát nebojuje pouze proti teroristům. Musí svést boj o kontrolu nad vlastními myšlenkami. Cherub existuje z nejprostšího důvodu: ani ten nejprofesionálnější zločinec nebude dítě ze sousedství podezírat z toho, že je tajný agent. Pro oficiální účely tyto děti neexistují.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , BB art

Divine Madness , 2006

Hanncha
23.05.2022 4 z 5

Celá série je pro mě srdeční záležitost. Doporučuji!

KajkaMicinka
03.05.2021 3 z 5

Abych řekla pravdu, knížka mě zaujala až na konci. Tento díl byl také pěkný ale četla jsem už lepší.

Thromulus
15.06.2017 3 z 5

Série Cherub je celkově úžasná, ale tento díl byl na můj vkus slabší. Cherubovský spád to dostalo až na konci. Možná je to teda tím, že moc nemusím věřící a po přečtení této knihy asi nebudu mít o nic víc.

kyklop123
06.03.2016 4 z 5

Musím uznat, že tenhle díl byl asi takový nejpropracovanější. Bohužel věřící fanatici mě moc neberou, tak mě to občas přišlo opravdu šílený - korespondující s názvem :D. Pokud se někomu tenhle díl hodně líbil a přišlo mu to zajímavý (ten náboženský fanatismus), tak doporučuji sérii Cale od Paula Hoffmana, to je podle mě naprosto skvělý a je to jedna z mých oblíbených sérií, na kterou nedám dopustit...

Shinju
22.02.2015 5 z 5

Další skvělý díl.

Nelly
11.09.2014 5 z 5

Doufám, že u každého dalšího dílu nebudu psát "nejlepší ze série" - už si opravdu konečné zhodnocení Cherubu nechám až na poslední díl. Ale tento si skutečně zaslouží velikou pochvalu - zajímavé téma (aspoň pro mne), víc napětí než v předchozích dílech, prostě super počteníčko. Taky už se mi zdá, jak hrdinové dorůstají, že jim více sednou dialogy i chování...

Night
20.07.2014 2 z 5

Nejvíce jsem se těšil na vnitřní boj, nepodlehnout sektě, který ale byl odfláklý v pár větách. Vše v díle vycházelo jak v pohádce a malé zápletky ve změně plánu to nezachránily. Závěr mě už nudil a celkově mě toho dílo moc nenadchlo.

anibeni
23.03.2014 4 z 5

Kniha je skvělá, opravdu mě fascinoval náhled do náboženské sekty a věřím tomu, že tak nějak to vypadá i skutečně... Ale - ale tak nějak celkově ta kniha nebyla tak úžasná jako předešlé díly...

čef
12.09.2013 5 z 5

Zajímavý námět - jak využít děti v boji proti terorismu. Svižně napsáno, velmi čtivé hlavně pro mladší generaci. Příběh až didaktický, ale zase ne tak prvoplánově, dobrodružných prvků je zde dostatek. Přináší také otázku, kam až může společnost a demokracie zajít k obraně své existence - není trochu za, využívat jedenáctileté děti?

Jack Bauer
22.02.2013 5 z 5

Úžasná poučná kniha pro děti o nesmyslnosti náboženství, vymývání mozků a psychického nátlaku. Tento díl patří k těm lepším Cherubům. Už jsem chtěl tuto sérii vzdát, ale zlákal mě název Šílenství, tak jsem si řekl, zkusím ještě jednu. Téma nábožensky zfanatizované sekty mě zaujalo pro svou nesmyslnost hned od začátku a to se týká veškerého náboženství. Spousta názorných příkladů nejen pro děti, jak se dá náboženství zneužít a různě obracet podle toho, jak se to zrovna hodí.

~.Lucy.~
13.01.2013 3 z 5

Tento díl mě jaksi zklamal. Ano, konec byl perfektní, detaily o sektě a myšlení mě fascinovali. Ale to ostatní ? Prostě a jednoduše, mě to nedostalo jako ostatní knihy.

bibi.r
28.11.2012 5 z 5

Tenhle díl mě fascinoval náhledem do nitra sekty. Vůbec jsem netušila, jak to v takové sektě vlastně funguje. Bylo hodně opravdové, jak hrdinové samotní na chvíli podlehli.

Horxus
24.06.2012 5 z 5

Musím říct, že jsem měla trošku problém se ze začátku začíst, ale ten konec byl perfektní. A i když jsem čekala, že se Přeživším podaří Jamesovi a Lauren pobláznit hlavu a donutí je se k nim přidat, zklamaná jsem nebyla.

Ellis
28.08.2011 5 z 5

Jedna ze 3 nejlepších ze série Cherub. Myslím, že pro děti a teenagery je dost poučné se dočíst o tom, jak to funguje v náboženské sektě, o jejich technikách vymývání mozku a psychickém nátlaku. Po přečtení všech vyšlých dílů je tento s 1. a 2. nejlepší.

Robert Muchamore
britská, 1972