Chatrč

Chatrč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28576/mid_chatrc-Z40-28576.jpg 4 1224 313

Missy, nejmladší dcera Mackenzieho Allena Phillipse, je unesena během rodinného výletu a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O několik let později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, který vypadá, jako by byl od Boha, a ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, navždy změní jeho život.... celý text

Literatura světová , Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Knižní klub

The Shack , 2007

petr4036
02.06.2018 5 z 5

Kniha pro člověka prožívajícího nějakou bolestnou ztrátu v životě a otevřeného Bohu, který je Láska - vřele doporučuji. Bůh člověka nezbavuje kříže, ale nese ho s ním a dává mu k tomu sílu. I sílu a statečnost k odpuštění. Protože neodpuštění je vězení s klíčem uvnitř. A k tomu je potřeba důvěry k Bohu. Bez něho člověk nemůže nic. Bůh učí člověka žít. Můžu své bolesti přidat k bolestem svého Vykupitele, mají svůj smysl, svou cenu. A nikdy mne neopustí. Kniha přispívá k pochopení vykupitelského díla Krista.

Měňavka
09.05.2018

Myslím,že člověk musí být na tuhle literaturu nastaven a připraven ji přijmout. Já jsem tak nějak v polovině. Potřebuji víc času se s tím obsahem potkat a porozumět mu.

Petusa242
21.04.2018 2 z 5

První polovina super, druhá neskutečné zklamání. Nedočetla jsem.

Annkag
21.04.2018 5 z 5

Kniha ktorá otvára oči a pomáha nám pochopit že všetko v našom živote má svoju príčinu smer a cestu i ked ich na prvý pohlad nevidíme.Hlboké myšlienky tejto knihy ma nakopli,rozhovory boli ako živé a akoby som sa s bohom rozprávala ja sama.Smutný príbeh života jedného pána sa zmení návštevou tajomnej chatrče a nájdenia tela dcéry o ktorú prišli spolu s manželkou.
dojemné čítanie pri ktorom som plakala a rozmýšlala ako sa autor mohol rozhodnut niečo takéto napísat a ako to dokázal tak bravúrnym sposobom.

Dresia
07.04.2018 1 z 5

Silné téma, ale forma zpracování bohužel vůbec ne pro mě.

kyticka152
05.04.2018 5 z 5

Popravdě pocity jaké mám z knihy se ani zdaleka nedají popsat slovy. Tato kniha je o Odpuštění, o Lásce, o Bohu, o Rodině... Kniha mě nadchla a poznamenala. Myslím si, že lidé, kteří mají na duši nezahojené rány, by si tuto knihu měli přečíst. Přece jenom většina děje je o uzdravení pomocí odpuštění. A co jsem si vzala z této knihy? Že ať je to kdokoliv, vždy vás někdo podrží a nabídne pomocnou ruku. Je pouze na Vás, jestli ji přijmete. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

punktruhlicka
15.03.2018 5 z 5

Přemýšlím co vůbec napsat. Nejsem věříci, nebo aspoň né v pravým slova smyslu. Ale knížka na mě dost zapůsobila. Nejprve jsem viděla film. Mám kolem sebe věřící lidi a občas jsem s nimi probírala věci, které mi v knížce pripadaly přitažené za vlasy.
Každopádně se mi knížka moc líbila. Silný a smutný příběh. Spousta pasáží k zamyšlení a myslím, že i ateisté si tam najdou svoje.

ThePoeticJulie
14.03.2018 5 z 5

Skutečně silné čtení. Nejsem sice nábožensky založený člověk, přesto na mě kniha udělala neskutečný dojem. Chcete-li však vstřebat všechny myšlenky, vyhraňte si na Chatrč hodně času.

karamelka57
09.02.2018 5 z 5

silné. filmové spracovanie presne podľa knihy, čítala som už asi pred 3 rokmi, ale zanechala silný dojem...

kklepkaa
26.01.2018 3 z 5

Úplně si nejsem jistá jak začít, jak hodnotit... Prvně je asi potřeba zmínit, že tato kniha byla hlavně o taťkovi, tedy o Bohu. Rozhodně bych se nenazvala člověkem věřícím, ale ani 100% realistou. Příběh byl hodně dojemný, ono už to téma, kdy rodič ztratí dítě je srdcervoucí. Hodně jsem se téhle knihy bála, musím říct, že výsledný pocit po dočtení mám hodně zvláštní... přímo rozporuplný.
Třičtvrtě knihy je vlastně rozhovor s nejsvětější trojicí, pojatý tak trošku jinak... řekla bych dost nečekaně. Nebylo to úplně rušivé, ale představa Boha jako taťky v ženském těle afroameričanky byla poněkud zarážející. Bylo toho řečeho hodně, kniha hlavně vybízí k tomu odevzdat se a věřit. Což mi upřímně vadilo a narazila jsem i na další pasáže se kterými jsem měla dost problém. S něčím jsem naopak po úvaze souhlasila. Zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Myslím, že ve své hlavě jsem s touhle knihou ještě úplně neskončila.

fauniprincezna
29.12.2017 5 z 5

Tato kniha pro mě znamená hodně, v mnoha věcech mi pomohla. Četla jsem ji zrovna když jsem začala více přemýšlet o víře a o tom, jaké má v mém životě místo. Pro ateisty tato kniha může být přínosem, zajímavým příběhem, nebo jen blábolem.
Já jsem si čtení této knihy moc užila a po pár měsících se k ní zase vrátila a určitě ne naposled. Moc se mi líbilo, jak autor popsal vnímání Boha. Pro mne jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla - ne ve stylu kterým je napsána, nýbrž v příběhu a myšlenkách.

Milena1967
27.12.2017 2 z 5

Pro mne ač věřícího hrozná kniha, kterou jsem dočetla se sebezapřením. Četla jsem ji už dávno, ale stále si pamatuji, jak jsem se u ní rozčilovala a nesouhlasila s ní.

Devil-Ivet
25.12.2017 3 z 5

Kniha ve mně zanechala rozporuplné pocity. Na jednu stranu je v ní spousta otázek a myšlenek, které napadli snad každého. Na tu druhou mi to přišlo přitažené za vlasy... Byla tu spousta náboženské tématiky, která mě ale vůbec nezaujala...

Kveta.m
17.12.2017 odpad!

Pro mě velké zklamání, ani jsem ji nedočetla.

Shindo
06.12.2017 2 z 5

Pomaly z každej strany som na túto knihu počul chválu. Ja som sa však musel premáhať, aby som ju prečítal, aj to som to po čase radšej vzdal. Neurobila na mňa dojem. Jasné, v dnešnej dobe, kedy sú mnohí egoistické kuvy, na svete je plno utrpenia a človek sa nemá o koho oprieť je táto kniha balzamom na ubolenú dušu. Aj tak je to však primárne americká, prehnane pozitívna, bohom sa oháňajúca dojná krava. Nič proti náboženskej literatúre, sám mám v knižnici viacerých kresťanských mystikov a mám ich rád. Toto však bolo tak "made in America" a tak naivné, až ma z toho napínalo.

Chesterton
02.12.2017 3 z 5

Zvědavost a kladné ohlasy mě motivovaly, ale rozporuplný pocit zůstal. Zbavit se nezávislosti naprosto chápu, ale styl a jazyk knihy mi moc nevyhovoval. Asi jsem pochopila, ale úplně nesouhlasím :))

MOu598
30.11.2017 4 z 5

Setkání s trojjediným Bohem - ten učí hlavního hrdinu, jak se k němu vrátit. Jde o to, zbavit se nezávislosti.
Nechápu.
Z knížky mám hodně rozporuplné pocity. Hodně věcí jsem nepochopila, chtělo by to přečíst znovu, ale spíš to neudělám.

Allla9
28.11.2017 5 z 5

Silný, hluboký zážitek. Ke knize jsem se v myšlenkách dlouho vracela.

marge74
25.11.2017 4 z 5

Malá kniha s velkým příběhem. Přiměje vás k hlubokému zamyšlení. Doporučuji

Dani25
09.11.2017 2 z 5

Precitala som ju zo zvedavosti, ale na mna velky dojem neurobila