Chatrč

Chatrč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28576/mid_chatrc-Z40-28576.jpg 4 1224 313

Missy, nejmladší dcera Mackenzieho Allena Phillipse, je unesena během rodinného výletu a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O několik let později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, který vypadá, jako by byl od Boha, a ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, navždy změní jeho život.... celý text

Literatura světová , Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Knižní klub

The Shack , 2007

YA-girl
25.08.2021 5 z 5

I když jsem si neprošla tím, čím Mack, díky popisům jeho pocitů a bolesti jsem se do toho dokázala vžít... a spolu s ním jsem si pak prošla oním uzdravujícím procesem, který mu tři "obyvatelé chatrče" nabídli... Při čtení přicházely pocity úlevy, pochopení, radosti, "nestrachu"... a na konci pocit vyléčení... Jako kdyby ta kniha byla taková "božská terapie" na naše vyděšená a bolavá srdce :-) A osobně si myslím, že kniha je vhodná jak pro věřící, tak pro nevěřící - každému může přinést spoustu odpovědí, protože jak už někdo psal pode mnou, Boha musíme především nalézt všichni sami v sobě...

tinka1974
25.07.2021 5 z 5

Příběh se mi velmi líbil. Původně jsem ho měla rozposlouchaný, ale nakonec jsem si vypůjčila knížku. A nelituji. Začátek mi sice nebavil, ale potom. Moc milý příběh a pohlazení po duši. Zamyšlení se a zastavení. Jsou tři knížky, které bych doma chtěla mít a tato je jednou z nich

Lucc93
22.07.2021 2 z 5

Na začátku to vypadalo jako zajímavá detektivka, ale ani ne v polovině to nabralo zvláštní spád. Nevěřím v Boha a tak mi kniha přišla trošku zvláštní. Odložila jsem nedočtené. Bohužel.

Dejnau
11.06.2021 2 z 5

Děj zajímavý, ale kniha pro mě byla zdlouhavá a ne tolik zajímavá jako filmové zpracování.

boxas
08.06.2021 2 z 5

Nějak jsem se v tom ztrácela. Poměrně rychle mě to přestalo bavit, nedočetla jsem.

Péťa1950
22.05.2021 3 z 5

Audiokniha v podání Igora Bareše. Po tragickém začátku s příslibem řešení vražd malých děvčátek přechod k úvahám o víře, odpuštění, životním smyslu, existenci Boha...... Bůh personifikován do tří postav. Velice zvláštní rozhovory a úvahy. Kdybych četla knihu, asi bych se přes tyto části nedostala. Přednes I. Bareše mě udržel až do konce. (Většinou při nějaké další činnosti). Nevěřím, že je možné brutální čin odpustit na základě víry. Autora jsem neznala, proto mě děj zaskočil.

Ryšava
23.04.2021 3 z 5

Myslela jsem si, že kniha bude o něčem jiném, ale překvapilo mě to. Nečekala jsem, že to bude příběh. Myslela jsem, že to bude čistě rozhovor s Bohem. Příběh byl pěkný, trochu smutný. Pár věcí jsem si uvědomila a pravda je, že odpuštění je nejtěžší...

amejzlík
17.04.2021 5 z 5

V knize je nádherně shrnuta podstata křesťanské víry. Na příběhu velké bolesti je vyobrazena myšlenka obrovské Boží lásky. Pár pěkných myšlenek z knihy jsem si i vypsala, abych na ně nezapomněla. Nádhera.

irling
15.04.2021 2 z 5

Takové Hovory s Bohem od N.D.Valsche pro jednodušší. Hovory mi dali naprosto nový rozměr života a pochopení. Pochybuji, že tato kniha, která ho v podstatě kopíruje,by zvládla totéž.

h_.klara
04.03.2021 5 z 5

Nádherný ☺ strašně se mě kniha dotkla, určitě jsem ji nečetla naposledy (a taky je to první knížka, u které jsem plakala, ale protože to bylo fakt strašně nádherný :)
Hrozně moc doporučuji.

Jessica007
18.02.2021 5 z 5

Nejdříve - před časem - jsem viděla film. Líbil se mi. A knížka se mi líbila hodně. Je hodně k zamyšlení - o odpuštění, o Bohu. Příběh, který se odehrál, je tragický, velmi smutný.. Kniha opravdu hodně k zamyšlení, přečtěte si...

Zknihydohlavy
02.02.2021 4 z 5

Věříte v Boha?

Pokud je Vaše odpověď ANO/NE/NEVÍM, pak je toto kniha pro Vás.

V případě, že jste na výše uvedenou otázku odpověděli „ANO“, možná Vám tato kniha rozšíří obzory a nabídne jiný úhel pohledu. Pokud jste odpověděli „NE“, možná Vám kniha alespoň trochu přiblíží Boha jeho mnohem originálnějším vykreslením, než je to „obvyklé“. Pokud jste odpověděli „NEVÍM“, co můžete ztratit? Možná Vám kniha pomůže najít cestu k jednoznačnější odpovědi.

Přestože se v pozadí knihy odehrává hrozivý příběh jedné malé holčičky, jejím hlavním motivem je velmi specifické pojetí Boha. Zpočátku jsem ke knize byla velmi skeptická, protože autor sám je již od dětství hluboce věřící (rodiče působili jako misionáři v Papui-Nové Guineji prvních 6 let jeho života, otec později pracoval jako pastor). Já naproti tomu, k náboženství jako takovému, příliš pozitivní vztah nemám. Takže jsem přirozeně předpokládala, že mi myšlení autora, a tedy i styl psaní, budou na hony vzdálené. Přesto mi to nakonec nedalo, a knihu jsem si, spolu s dalšími desítkami milionů čtenářů z celého světa, koupila a pustila se do jejího čtení.

MatoPalkes
27.01.2021 2 z 5

Chápem vysoké hodnotenie, ale toto ma nebavilo, prvá polovica ešte fajn, časť o viere ma nechala chladným.

sandratea
13.01.2021 5 z 5

Uvažování nad vírou, odpuštěním a smyslem života. Silná kniha.

maryska09
13.01.2021 5 z 5

Tuto knihu mi doporučila moje farářka a zároveň přítelkyně Lada a já jsem za to ráda. Nejedná se o detektivku, nejde o to, kdo a proč zabil malé dítě, jde o možné vnímání Boha, o lásku a odpuštění. Lada před několika týdny zemřela a i díky této knize se dokážu s její smrtí smířit. Díky

Bethanee
10.01.2021 5 z 5

Úžasná kniha která boří stereotypy, nabízí nové pohledy na otázky víry a vyvolává otázky. Přijde mi skvělé, že je Bůh zobrazován nejdříve jako žena a až poté jako muž, Bůh stvořil člověka ke svému obrazu jako muže a ženu. Téma knížky, otázka odpuštění, je podle mě opravdu dobře zpracované.

Vesna
20.11.2020 3 z 5

Také jsem knížku četla na doporučení. Knížka zajímavá, respektive nejdříve si doporučuji zapsat jména postav, po pár stránkách se člověk už zorientuje, některé pasáže byly velmi zajímavé. Vlastně jsem si to uvědomila až po přečtení napodruhé. Začátek byl jako detektivka, váhala jsem, co z toho vyleze. Pokud překonáte hlavní zápletku na začátku a pokračujete, kniha pak zásadně změní svůj ráz, pohled.

green.tea
16.11.2020 odpad!

Je to poprvé, kdy nejsem schopen dát ani jednu hvězdu. Kniha se rozběhne hororovým detektivním příběhem, aby brzy sklouzla ke gejzírům didaktických bohoslovných pouček, které jsou pro mne nestravitelné. Jsem věřící a vůbec mi nevadí nekonformní komunikace s Bohem. Ale tady je to literárně slabé, dře obsah i forma. Kniha mi byla doporučena dvěma dobrými přáteli, avšak posléze jsem zjistil, že jsem schopen číst čím dál menší dávky a na čtení se netěším. Kolem str. 180 jsem knihu odložil.

tamara1351
05.11.2020 5 z 5

Nejsem katolík ani věřící člověk,jak nám ho ukazuje dnešní církev,ale myslím,že jsem člověk duchovní a po přečtení tohoto příběhu jsem se ujistila,že je to takto v pořádku,že boha není nutné hledat v kostele,při církevních obřadech,ale že je potřeba ho najít v sobě .

pivatko
24.10.2020 5 z 5