Chatrč

Chatrč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28576/mid_chatrc-Z40-28576.jpg 4 1224 313

Missy, nejmladší dcera Mackenzieho Allena Phillipse, je unesena během rodinného výletu a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O několik let později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, který vypadá, jako by byl od Boha, a ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, navždy změní jeho život.... celý text

Hawkey
25.08.2014 2 z 5

Možná v jiné chvíli a za jiného rozpoložení by mi kniha byla schopna dát to, co měla.. takhle jsem nadšeně zhltla první polovinu a druhou dočetla jen proto, že jsem očekávala, co přijde.. Vím, že ji jednou ocením..teď ne.

Verrrunka
20.08.2014 1 z 5

Slibuju, že příště už budu číst anotace, a budu věnovat pozornost všem štítkům a klíčovým slovům.
Kniha mi nedala absolutně nic, ačkoli začátek vypadal slibně. Spíš mi vzala pár hodin života.
Pro věřícího člověka to možná bude mít větší přínos, ale i tak mi přijde kniha plná dialogů o ničem trochu moc. Pardón, pokud to někoho uráží.

aamis
14.06.2014 5 z 5

Úžasný román! Dle mého poměrně netradiční téma - tedy křesťanství a Bůh. A hlavně neobvyklé vyobrazení Trojice, což může být prohloubením víry pro křesťany, nebo může sloužit pro lepší představivost ateistům i ostatním. Zapojení kriminality do příběhu je také rozhodně oživující a poutavé. Zajímavé je to podle mě i z toho hlediska, že čtenáře tento román "nutí" přemýšlet - o Bohu, o sobě ... Občas se to hodí. Pasáže dialogů Macka a jednotlivých postav v chatrči byly občas zdlouhavé, ale vždy tyto úseky doplňovaly další události, do kterých se čtenář prostě musel vžít a číst jedním dechem. Celkově hodnotím knihu kladně a v blízké době se k ní chci znovu vrátit.

Selendra
30.05.2014 5 z 5

Překrásný příběh, který ukazuje, že Bůh je milující, ne trestající a že je to naše svobodná vůle co tohle všechno působí! Velmi doporučuji, taky mi pomohla pochopit lépe Trojici a jejich vztah :)

Felsenberg
27.05.2014 3 z 5

Zajímavá kniha. Hlavně pro věřící nebo duševně a sensitivně zaměřené osoby. Knihu bych doporučil jako výbornou terapii po nějaké životní tragedii. Mě kniha něco dala, mám to v sobě a jsem rád, že jsem jí četl.

Ven_D
25.05.2014 5 z 5

Silný příběh... chápu, že kniha vyvolává rozporuplné komentáře, mne si však získala.

akzena
29.04.2014 5 z 5

Země je přeplněná nebem
a každý obyčejný keř hoří Bohem,
ale jen ten, kdo vidí, si zuje boty;
ostatní sedí kolem a trhají ostružiny.

(Elisabeth Barrett Browning)

...pojďte se setkat s Bohem.

dargmer11
29.03.2014

Knihu jsem nedočetla.Začátek - příliš smutný,strohý sloh a asi od půlky knihy rozprava s Bohem.Pokud v něj nevěříte,i po přečtení knihy tomu tak pravděpodobně bude i nadále...

kocour_mikeš
20.03.2014 4 z 5

Příběh se silným nábojem se mi líbil, čtenář nemusí být věřící aby si jej užil. Dávám 85%.

(SPOILER... příběh začínající hrůznou tragédií, nevyřešené následky a zloba hlavního hrdiny postupně prochází s pomocí "skutečného" duchovního zážitku ke smíření se s realitou za pomocí průvodců a jejich vysvětlování.)

KvětaJežková
13.03.2014 5 z 5

Krásný příběh s hloubkou a duchovním podtextem. Doporučuji všem, kdo v životě hledají cestu a ocitli se před těžkou volbou.

Cella
08.03.2014 4 z 5

To, že tato kniha vyvolává kontroverze, je asi pochopitelné. Je podivná, samozřejmě, hodně zvláštní. Ale napsaná je velice slušně. Pokud ji nebudete brát smrtelně vážně a nezačnete se pohoršovat, může být velmi prospěšná a snad i poučná. A má jednu z nejkrásnějších obálek, jaké jsem kdy viděla.

eLeR
18.02.2014 1 z 5

Kniha, ktorá mne nedala absolútne nič.

anibeni
07.02.2014 3 z 5

Popravdě ani nevim, jak tu knihu ohodnotit... Jsem ráda, že jsem si jí přečetla, ta kniha mě dokázala strašně rozbrečet, ale pro mě jako člověka, který v Boha nevěří, byly ty sáhodlouhé rozmluvy s Bohem prostě až moc.... Až moc naivní, až moc láskyplné, až moc chápající.... a když vezmu v potaz, že to vše směřovalo k tomu, aby hlavní hrdina odpustil vrahovy své dcery, neboť teprve pak dojde on sám odpuštění, tak to je prostě na mě jako matku dětí moc...

mikosai
05.01.2014 5 z 5

proč? tož myšlenky sa vyrojili svetelnou rychlostí a ešte nejaký čas to budem spracovávat..jev zriedkavý
myslím že většinu to jen podráždi.. a co víc by jste chtěli?

Annox
19.12.2013

Kdybych měl knihu definovat jen několika řádky, asi bych to nezvládl. Je to silné dílo. Kniha, která se Vám doslova dostane pod kůži. Nepustíte ji z hlavy, neusnete, dokud nedočtete další kapitolu a vaše podvědomí Vám nedá pokoj, dokud ji nedočtete celou.
Zbytek recenze: http://annox.blog.cz/1312/chatrc-recenze

ramonix
09.12.2013

Čtu ji a je skvela, inspirujici....

Mikisan
30.11.2013 5 z 5

K této knize jsem přistupoval velice obezřetně, příběh se mi moc líbil a i když jsem ateista, člověk se jistě nad něčím zamyslí...zajímavý pohled autora.

panjan
19.11.2013 4 z 5

Když jsem vcházel do chatrče, myslel jsem, že vím, kam vedou mé kroky. Předpokládal jsem nudu a snahu jakéhosi američana vnutit mi svůj pohled na život a na Boha a ukázat mi to správné vnímání světa, ty jediné a pravé hodnoty. Ale Chatrč není místem, kde by Vás někdo něčemu nutil. Je to exkurze do světa, který se Vám může líbit a také nemusí, avšak vedoucí zájezdu je si toho vědom a svou práci odvádí nanejvýše dobře.

soltera
01.11.2013 3 z 5

Zaujímavá kniha, no pre mňa nebola až takým zážitkom, ako som z ohlasov očakávala. Pri jej čítaní som mala dojem, že nápad "rozhovoru človeka s Bohom" si autor prevzal z kníh N.D.Walscha (Hovory s Bohom)a dej románu bol už skôr len rozvinutím myšlienok z Walschových Hovorov.

čef
16.10.2013 5 z 5

Kniha byla asi napsána pro upevnění víry věřících. Teologické dišputace o vině, odpuštění a lásce a dalších základních otázkách víry nemluvě o snovém ději asi bezvěrec se svojí obecnou logikou snadno neskousne. Přesto proti knize nic nemám, pokud se chce někdo na pár hodin zamyslet nad existenciálními otázkami člověka a přejít v pohodě kousíček tohoto slzavého údolí našeho života, má zde jednu z mála dobrých příležitostí.