Chatrč

Obálkový podnázev: kde se tragédie střetává s věčností / Missy, nejmladší dcera Mackenzieho Allena Phillipse, je unesena během rodinného výletu a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O několik let později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, který vypadá, jako by byl od Boha, a ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, navždy změní jeho život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28576/chatrc-Z40-28576.jpg 3.7789

The Shack (2007)

Vydáno:, Knižní klub

fauniprincezna
29.12.2017

Tato kniha pro mě znamená hodně, v mnoha věcech mi pomohla. Četla jsem ji zrovna když jsem začala více přemýšlet o víře a o tom, jaké má v mém životě místo. Pro ateisty tato kniha může být přínosem, zajímavým příběhem, nebo jen blábolem.
Já jsem si čtení této knihy moc užila a po pár měsících se k ní zase vrátila a určitě ne naposled. Moc se mi líbilo, jak autor popsal vnímání Boha. Pro mne jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla - ne ve stylu kterým je napsána, nýbrž v příběhu a myšlenkách.

Milena1967
27.12.2017

Pro mne ač věřícího hrozná kniha, kterou jsem dočetla se sebezapřením. Četla jsem ji už dávno, ale stále si pamatuji, jak jsem se u ní rozčilovala a nesouhlasila s ní.

Devil-Ivet
25.12.2017

Kniha ve mně zanechala rozporuplné pocity. Na jednu stranu je v ní spousta otázek a myšlenek, které napadli snad každého. Na tu druhou mi to přišlo přitažené za vlasy... Byla tu spousta náboženské tématiky, která mě ale vůbec nezaujala...

Kveta.m
17.12.2017odpad!

Pro mě velké zklamání, ani jsem ji nedočetla.

Shindo
06.12.2017

Pomaly z každej strany som na túto knihu počul chválu. Ja som sa však musel premáhať, aby som ju prečítal, aj to som to po čase radšej vzdal. Neurobila na mňa dojem. Jasné, v dnešnej dobe, kedy sú mnohí egoistické kuvy, na svete je plno utrpenia a človek sa nemá o koho oprieť je táto kniha balzamom na ubolenú dušu. Aj tak je to však primárne americká, prehnane pozitívna, bohom sa oháňajúca dojná krava. Nič proti náboženskej literatúre, sám mám v knižnici viacerých kresťanských mystikov a mám ich rád. Toto však bolo tak "made in America" a tak naivné, až ma z toho napínalo.

Chesterton
02.12.2017

Zvědavost a kladné ohlasy mě motivovaly, ale rozporuplný pocit zůstal. Zbavit se nezávislosti naprosto chápu, ale styl a jazyk knihy mi moc nevyhovoval. Asi jsem pochopila, ale úplně nesouhlasím :))

MOu598
30.11.2017

Setkání s trojjediným Bohem - ten učí hlavního hrdinu, jak se k němu vrátit. Jde o to, zbavit se nezávislosti.
Nechápu.
Z knížky mám hodně rozporuplné pocity. Hodně věcí jsem nepochopila, chtělo by to přečíst znovu, ale spíš to neudělám.

Allla9
28.11.2017

Silný, hluboký zážitek. Ke knize jsem se v myšlenkách dlouho vracela.

marge74
25.11.2017

Malá kniha s velkým příběhem. Přiměje vás k hlubokému zamyšlení. Doporučuji

Dani25
09.11.2017

Precitala som ju zo zvedavosti, ale na mna velky dojem neurobila

Sarka313
30.10.2017

Tato kniha se stala mou oblíbenou, nikdy neomrzí. Je plná boží lásky, odpuštění a smíření. Doporučuji!

hansel97
30.10.2017

Dobrá myšlenka, krásná filozofie versus přílišná zdlouhavost, nedějovost a nuda.

Joges
22.10.2017

Zcela chápu poselství knihy. Autor chtěl tohle nevšední téma sdělit široké veřejnosti, tak knihu s dopomocí jiných napsal. První reálnou část jsem přelouskal na posezení a v druhé filozofující části se mi dokonce zalíbila většina myšlenek. Se vším ale nesouhlasím. Nejspíš to bude tím, že nejsem ta pravá cílová skupina.

cunicekb
17.10.2017

Velmi zajímavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Pro ateisty možná těžký oříšek, pro hledající fascinující, pro věřící úžasné dílo Boží!

CelaPeta
11.10.2017

Hodně zajímavá, netradičně pojatá kniha - (nejen) pro všechny, co mají pochybnosti ve víře...

Petr_Mor
29.09.2017

Kniha je velice zvláštní. Přestože si nemyslím, že by byla založená na skutečnosti (byť i takové náznaky jsou) jsou v ní obsažené tak hluboké myšlenky, že nevěřím, že by to měl William Young jen ze své hlavy. Naopak upřímně věřím, že byl inspirován shůry a vede mne k tomu jak laskavost vlastného sdělení, tak i pocit hlubokého přesvědčení a pokoje uvnitř mého srdce a mysli. Ano, takto jedná Bůh s lidmi. Nabízí, nevnucuje ani nedokazuje. Závisí na každém z nás, jestli tomu uvěří, jestli tomu chce uvěřit. Já chci a žije se mi teď lépe. Pomáhá mi to se měnit. Směrem od manipulace k vyváženým vztahům. Směrem od sobectví a smutku k lásce, radosti a pokoji. Nepotřebuji pro sebe větší důkaz. Dále - kniha je kontroverzní k bibli to ano, ale nebyl snad i Ježíš kontroverzní ? Proč necheme přijmout myšlenku, že Bůh mluví stále, že biblí to neskončilo a že promluvil skrze Williama ? Chápu jí jako nádstavbu nad biblí pro ty, kterým Bůh už něco říká. Spolu s biblickými dogmaty tvoří kniha nádherný dům - plný lásky, přijetí a naděje. Chtěl bych povzbudit ty, kteří jí napoprvé odvrhli. Také jsem jí napoprve odmítl a argumentů bylo dost. Zkuste to však ještě jednou, třeba za nějaký čas...

Havree
17.09.2017

Většina lidí tady chtěla detektivku, ale kniha vám spíš hraje na city. Donutí vás se trochu zamyslet nad sebou, popřemýšlet nad spoustou zajímavých výroků. Zároveň se nemůžu ubránit skeptickému pohledu. Jde opravdu vidět, že kniha nebyla napsaná jen tak pro někoho.
Pohled na Boha jako na ženu???? Poukazuje na to, že Bůh není jen nějakej děda na obláčku. Nemusíte být extra věřící, abyste se tím prokousali, ale zase to není jen tak nějaká oddechovka.

hruskovalucie93
02.09.2017

Na začátku to vypadalo jako zajímavá detektivka, ale, ani ne v polovině, to nabralo zvláštní spád. Nevěřím v Boha a tak mi kniha přišla trošku šilená. Odložila jsem nedočtené. Bohužel.

Luis
27.08.2017

Člověk se začte do napínavého příběhu, z něhož se velmi brzy vyklube něco jako rozmluva s bohem. Víra je dost složité téma a psaní tímto způsobem mi příliš nesedlo.

Zania
22.08.2017

Je mi líto, ale nezaujala.. námět hezký, ale nic víc.

Gabba99
01.08.2017

Kniha se mi líbila, když o tom tak přemýšlím nejde zde o samotný příběh hlavního hrdiny, ale o poselství lásky a jak ji najít a předávat v tomto světě. Připomněla mi knihu Dana Millmana Zákony ducha, kde se hlavní hrdina také setkává s osobou, která sděluje jak v podstatě v životě nalézt rovnováhu. V této knize nebylo lehké vše přijmout, ale myslím, že to není cíl...moc se mi líbily myšlenky, které nabourávají mýtus toho, že budu-li např. chodit do kostela, stačí to k zbožnosti.. "ty vidíš pouze instituci, člověkem vytvořený systém. To není to, co jsem chtěl vybudovat. To, co já mám namysli, jsou lidé a jejich životy, živoucí, dýchající komunita všech těch, kteří mě milují, ne budovy nebo programy.."

Netopyr07
07.07.2017

Obávám se, že nepatřím k fanouškům Chatrče. Můj bratr mi naštěstí dal "alibi" v podobě výroku, že "kniha příliš nesouzní s českým člověkem". Do strany 80 to byla čtivá detektivka, pak se to z mého pohledu "zvrhlo". Ale dočetla jsem, jelikož jsem měla Chatrč doporučenou. Uznávám, že obsahuje několik zajímavých (hlubokých) myšlenek. Kdyby ta doporučení člověk dokázal aplikovat ve vlastním životě, zjevně by mohl být šťastnější :-)

archandelka
29.06.2017

Chatrč rozhodně není jednoduché čtení, protože nabourává, to, o čem si myslíme, že máme naprosto jasné - naši představu Boha. Nevím, jestli mě víc překvapil obsah knihy, anebo komentáře zde na diskusi, které jakoby ukazovaly, že představit si Boha ve vztahu, Boha, u kterého není vůbec důležité pohlaví, Boha, který miluje všechny bez ohledu na to, co strašného provedli, Boha, který nepřišel odsoudit, trestat a podporovat zlo, Boha, který není jenom tak nějakým dědečkem někde na obláčku anebo Santa Clausem přinášejícím dárky, když jsme náhodou hodní, je téměř nepřípustné. A v tom je právě silná výpovědní hodnota této knihy - nutí nás přemýšlet, že je to možná ještě celé jinak než si myslíme.

Anickahor
27.06.2017

Výjimečná kniha. Jen je asi nutné ji číst v pravý čas. Sáhla jsem po ní ve svých cca 16 letech a nedočetla jsem ji, protože mě prostě nebavila. Nyní jsem se po 7 letech rozhodla, že jí dám druhou šanci - a nelituji. Hodně jsem u knihy přemýšlela a v mnohém to pro mě bylo velké obohacení. Líbilo se mi, jak kniha narušuje stereotypy, které mezi námi panují. Doporučuji :)

medvedice3
16.06.2017

Kniha, kterou je potřeba číst více než jednou, kniha nutící k zamyšlení. Bez ohledu na to, je-li čtenář ateista na straně jedné...

jana1306
09.06.2017

Pro mě kniha, která mě zasáhla. Stále se k ní v myšlenkách vracím a určitě si jí časem přečtu znovu. I když nejsem v Boha věřící, našla jsem si v tom to své a to je pro mě důležité.

HaničkaVodička
07.06.2017

V průběhu čtení knížky se mi do rukou dostal i film. Filmové zpracování mne nadchlo, jedno oko nezůstalo suché :-) a tak jsem v čtení pokračovala. Příběh je neotřelý, smutný i překrásný současně a i přes, pro mne ne moc zajímavý název publikace, je hluboký a citlivý. Je jedno, jestli jsem ateista, věříci v Boha nebo jiné "instituce", hloubka a intenzita příběhu mne zasáhne zas a znovu.

Stanenka
05.06.2017

Jako ateistka jsem měla s hodně pasážemi problém, ale byla jsem zvědavá a nakonec v knížce našla i místa k zamyšlení.

Piki
03.06.2017

Pro začátek mě zaujala samotná obálka a námět. Opravdu jsem se těšil na emotivní příběh, který mě zaujme dějovou linkou. Musím skutečně říct, že začátek mě držel. Byl napínavý, zajímavý a přímý. Když se ale dostal opět k chatrči a potkal tam to, co tam potkal, velice mě to zklamalo, ne li naštvalo. Nejsem křesťan, ale mám respekt k tomu, co je Bůh. Snažit se takhle vysvětlit Boha, nebo jen prostě popsat, mě velice urazilo. Jak může někdo takhle do detailu popsat něco takového? A proč by Bůh zaměřil svou pozornost právě na jednoho takového člověka?

Dle mého názoru stojí za to tuhle knihu přečíst jen kvůli tomu, abychom viděli, co všechno jsou lidé schopni napsat a jak moc touží po tom vysvětlit podstatu Boží existence. V opačném případě je to kniha tak nanejvýš na podložení stolku.

Dávám jednu hvězdu za začátek a příběh v pozadí, víc opravdu ne.

Alpasstyle
03.06.2017

Líbí se mi promyšlenost a originalita příběhu. Není pro každého-né všichni pochopí.. V tom je to záhadné.. Každopádně se kniha četla od samého začátku sama. :-)