Chata v Jezerní kotlině

Hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají své velké přátelství, ale i zklamání. Ludva totiž po společně skvěle prožitých prázdninách neodolá svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec však svůj vnitřní boj vyhraje a znovu se vrátí k zdravému životu a především kamarádství s Pavlem. 11.vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2519/chata-v-jezerni-kotline-2519.jpg 4.51267

Kniha Chata v Jezerní kotlině

Rup

Velmi, velmi slabé, velmi, velmi, velmi naivní a v podstatě o ničem. Spíše antireklama na tabákové výrobky a Pavel Zeman coby kontra Marlboro Man. Kdyby zde nebylo uvedeno datum vydání v roce 1939, odhadoval bych výtvor tak na rok 1920. Souvislosti si račte spočítat sami.

Aleh

Jako každá foglarovka. Úžasná dobrodružství, uvědomění si síly přátelství a kamarádství, vzpomínky, které vám zůstanou po celý život a nikdo vám je už nemůže vzít. To je naplněné období dětství a dospívání, na které můžete v životě s láskou vzpomínat.
I mě všechny foglarovky provázely mým dětstvím a moc ráda na tu dobu vzpomínám. A knihy Jaroslava Foglara k tomuto období bezesporu patří a mají své kouzlo i pro dnešní děti.

Marla

Skvělá foglarovka o krátkém úseku lidského života, kdy je možné zažívat přátelství na život a na smrt a který tak rychle uteče, že si z něj spousta lidí moc nepamatuje.

EmaKnizkova

Knížka mě bavila jako u všech knížek od Jaroslava Foglara!

Nora759

Mě se tahle Foglarovka asi nejvíc líbila !

Jirok

Nádherný příběh, který nejspíš napsal sám život...

téravokudlaná

Krásný příběh který mě nadchnul...

Fidorr

Krásná kniha plná dobrodružství a přátelství. Místy vše tak barvitě popsáno až jsem si připadal, že jsem v jezerní kotlině s nimi. Konec byl smutnější, ale vyplynulo z něj velké ponaučení a uvědomění si, že by jsme si takového přátelství jako měli Pavel s Ludvou velmi vážit a nenechat se nikdy stáhnout na špatnou cestu.