Chata v Jezerní kotlině

Chata v Jezerní kotlině https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183904/chata-v-jezerni-kotline-183904.jpg 4 1514 161

Jezerní kotlina série

4.vydání. Hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají své velké přátelství, ale i zklamání. Ludva totiž po společně skvěle prožitých prázdninách neodolá svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec však svůj vnitřní boj vyhraje a znovu se vrátí k zdravému životu a především kamarádství s Pavlem.... celý text

jan0223
jan0223
03.01.2022 5 z 5

Moje první foglarovka. A zcela mě pohltila. Kdo by nechtěl nějaký úkryt v lesích kam by chodil prožívat svoje dětské dobrodružství a když to nešlo v reálu tak se prožilo alespoň v knize. To, že je kniha naivní, průhledná a poměrně jednoduchá, to nevadí, vždyť je určena pro děti a důležité je, že se děti pobaví, poučí a přitáhne ke knize a o to hlavně jde. Lepší aby četli byť naivní příběhy než aby koukali na zcela mimoňský videa na YouTube a zavářeli telefon urputným honěním sociálních sítí. Takže jsem rád, že tyto knihy jsou a pokud stále děti pohlcuje tak je ta kniha skvěle napsaná a nezáleží co na to říkáme my dospělí, protože my už svůj dětský svět překročili.

mataaskorice
mataaskorice
29.12.2021 5 z 5

Jedna z nejmilejších knih mého dětství. Teď ji dočítám svým dětem. A pořád má to kouzlo, pořád baví jako tehdy, napínavá a milá je jako v mých vzpomínkách. Pravda mravokárný antikuřácký závěr je poněkud patetický, což jsem vnímala už jako dětský čtenář, nicméně s ohledem na dobu vzniku, život a ideje Foglarovy, je tato křiklavost čtenářsky odpustitelná. Pro mě byla Chata v Jezerní kotlině přesným příměrem mých dětských tužeb, mého dětství v lesích kolem našeho města a v divočině na chalupě. I když jsem pohlaví ženského, kluci z foglarovek žili a bavili se přesně podle mých vizí.

Meda77
Meda77
28.11.2021 4 z 5

Kdo z nás si jako malý smradík nechtěl zrubat nějaký ten bunkr nebo sroubek v odlehlé části národního hospodářství. Pěkná nostalgická vzpomínka na dvojici kamarádů, kterým se to povedlo. Netřeba hledat jiný zájem než pobavit tehdejší mládež, což jde Foglarovi skvěle po celou kariéru. Velmi slušné a pěkné psaní.

danny_21
danny_21
13.11.2021 4 z 5

Chata v Jezerní kotlině určitě patří mezi nejpovedenější kousky Jestřába - příběh o hodnotě kamarádství mezi dvěma chlapci a dobrodružství v zapomenutím kousku přírody. Pro ty z nás, kteří ještě pamatují kouzelný svět bez vizuálních zlodějů času a dnů, kdy nás rodiče naháněli domů, má daleko větší poselství. I přes to, že když se dospělý chlap začte, připadne si chvilkami jako ve filmu Zkrocená hora - 80 %

knihomolkajana
knihomolkajana
11.11.2021

Kniha se mi líbila.Poukazuje na to že přatelství je dar, který je velmi vzacný .

deauville
deauville
02.11.2021 5 z 5

Ano, souhlasím s řadou kritických komentářů níže. Příliš naivní, příliš výchovný a moralizující příběh. Ale byla to jedna z prvních foglarovek, které jsem četla a i dneska si ji v autě při řízení ráda poslechnu.

Rup
Rup
21.07.2021 2 z 5

Velmi, velmi slabé, velmi, velmi, velmi naivní a v podstatě o ničem. Spíše antireklama na tabákové výrobky a Pavel Zeman coby kontra Marlboro Man. Kdyby zde nebylo uvedeno datum vydání v roce 1939, odhadoval bych výtvor tak na rok 1920. Souvislosti si račte spočítat sami.

Aleh
Aleh
06.06.2021 4 z 5

Jako každá foglarovka. Úžasná dobrodružství, uvědomění si síly přátelství a kamarádství, vzpomínky, které vám zůstanou po celý život a nikdo vám je už nemůže vzít. To je naplněné období dětství a dospívání, na které můžete v životě s láskou vzpomínat.
I mě všechny foglarovky provázely mým dětstvím a moc ráda na tu dobu vzpomínám. A knihy Jaroslava Foglara k tomuto období bezesporu patří a mají své kouzlo i pro dnešní děti.

Marla
Marla
08.05.2021 5 z 5

Skvělá foglarovka o krátkém úseku lidského života, kdy je možné zažívat přátelství na život a na smrt a který tak rychle uteče, že si z něj spousta lidí moc nepamatuje.

EmaKnizkova
EmaKnizkova
04.04.2021 5 z 5

Knížka mě bavila jako u všech knížek od Jaroslava Foglara!

Nora759
Nora759
16.03.2021 5 z 5

Mě se tahle Foglarovka asi nejvíc líbila !

Jirok
Jirok
01.02.2021 5 z 5

Nádherný příběh, který nejspíš napsal sám život...

téravokudlaná
téravokudlaná
29.01.2021

Krásný příběh který mě nadchnul...

Fidorr
Fidorr
26.01.2021 5 z 5

Krásná kniha plná dobrodružství a přátelství. Místy vše tak barvitě popsáno až jsem si připadal, že jsem v jezerní kotlině s nimi. Konec byl smutnější, ale vyplynulo z něj velké ponaučení a uvědomění si, že by jsme si takového přátelství jako měli Pavel s Ludvou velmi vážit a nenechat se nikdy stáhnout na špatnou cestu.

Danielka959
Danielka959
18.01.2021 4 z 5

Knížka byla moc pěkná,chvílema napínavá a dobrodružná.Určitě si od Foglara ještě něco přečtu.

Veveruška320
Veveruška320
18.01.2021 4 z 5

Knihu jsem četla s dcerou,byla moc pěkná.Myšlenkama se vrátíte do dětství,plné dobrodružství a zážitků.:o)

kamila5406
kamila5406
16.01.2021 5 z 5

Foglar je úžasný spisovatel o přátelství a dobrodružství

rumund
rumund
13.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha

Swiss
Swiss
10.09.2020 5 z 5

Kniha mého mládí! Od té doby tu kotlinu hledám.

Turlogh
Turlogh
20.08.2020 5 z 5

Další slavná a mimořádně vydařená kniha Jaroslava Foglara. Dojemný příběh o velikém kamarádství Pavla a Ludvy, dvou třináctiletých chlapců, kteří naleznou krásnou jezerní kotlinu a v ní zažívají svá dobrodružství. Příběhem se táhne i tajemná linie s pomateným Dernetem, chlapci odhalují podivnou, chmurnou historii z minulosti. Po stopě jim kromě toho jde i záhadný spolek Tarantule, tudíž o akci v příběhu není nouze. Lze jen doporučit k přečtení všem, co mají zálibu v dobrodružství a přátelství. Howgh.