Chasidské povídky z doby holokaustu

Chasidské povídky z doby holokaustu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491100/bmid_chasidske-povidky-z-doby-holokaust-Mb5-491100.png 5 8 2

Knihu chasidských příběhů a osudů z doby holokaustu tvoří vyprávění, které zapsala autorka Yaffa Eliach na základě přímých svědectví a skutečných zážitků osob, které zasáhla katastrofa šoa. V souboru najdeme povídky realistické, popisující tvrdou a hrůznou skutečnost, i povídky fantastické a mystické, v nichž je chasidský pohled na svět tou hlavní skutečností. Hlavní postavy osmdesáti devíti příběhů reagují na okolní svět a utrpení svým vlastním, specifickým způsobem, v němž je vidět snaha přetvořit nesnesitelnou skutečnost do fantaskního chasidského světa a tím reagovat na ukrutnou skutečnost, která je obklopovala. Americký spisovatel Chaim Potok nazval knihu „otevřeným oknem do zapečetěného světa chasidů“. Tyto skutečné i zázračné příběhy jsou hlubokým vhledem do duší těch, kteří své utrpení dokázali přetavit v surovinu pro své obnovené život.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Garamond

Hasidic Tales of the Holocaust , 1982

sika444
18.02.2023 5 z 5

Jako většina knih s touto tematikou nás i tato vtahuje do soukolí hrůzy. Přesto však zůstáváme jakoby stranou, protože příběhy se vždy týkají těch přeživších. A zázračné jsou vlastně jen dva. Paradoxně tedy na mě nejvíc zapůsobila vyprávění, která nebyla z prostředí chasidů, ale vychází z autorčiných autentických zkušeností jako členky Komise pro studium holocaustu. To vše však jsou podružnosti ve srovnání s tím, co tvoří obsah knihy. Na nějakých mých dojmech zde totiž vůbec nezáleží.

ZiPur
01.07.2022 5 z 5

Příběhy jsou vyprávěny téměř hovorovou řečí a některé jsou neupravené. Chasidské příběhy a vidění světa jsou jedinečné a podnětné, i když se někdy zdají šílené.

Autorovy knížky

Yaffa Eliach
americká, 1937 - 2016
2022  98%Chasidské povídky z doby holokaustu

Kniha Chasidské povídky z doby holokaustu je v