Tajemství morové jeskyně

Tajemství morové jeskyně https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73990/bmid_tajemstvi-morove-jeskyne-JTx-73990.jpg 4 86 21

Charlotte Hennesey série

< 3. díl

Kdo se snaží uchránit tajemství a hrozící nebezpečí celému světu. Americká jednotka se rozhodne prozkoumat iráckou jeskyni, v níž se ukryje skupina teroristů, s úžasem ovšem zjistí, že temné prostory toho skrývají mnohem víc. Stěny zdobí záhadné, šest tisíc let staré obrazy a nápisy, chodby hlídají nejmodernější sledovací kamery a v útrobách jeskyně leží hromady lidských kosterních pozůstatků. Do akce na odhalení této záhady se zapojí i americká archeoložka, která tady kdysi pracovala na přísně utajeném výzkumu. Když se ji kdosi pokusí zavraždit, spojí se s americkými agenty, aby svými znalostmi přispěla k odhalení toho, kdo se za každou cenu snaží před světem uchránit tajemství jeskyně a hrozivé nebezpečí, které se v ní skrývá. Jeho knihy jsou inspirovány celoživotní fascinací vědou, teologií a stavem lidské společnosti. Kniha The Genesis Plague (Tajemství morové jeskyně) je jeho třetím románem. Knihy Michaela Byrnese fascinují čtenáře tím, s jakou precizností a nejmodernějšími vědeckými prostředky přistupují hrdinové k řešení prastarých náboženských záhad. Do poslední chvíle zůstávají podivná úmrtí a starodávné relikvie zahaleny tajemstvím. Autor bravurně propojuje historii a mýty s ožehavými tématy současného světa a ve spojení s propracovanými charaktery postav vytváří úžasně čtivé a napínavé příběhy.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Jota

The Genesis Plague , 2007

Danuše7
10.07.2023 5 z 5

napínavý příběh, zápletka skoro na naši dobu - virus ohrožující lidstvo

Arev122
31.01.2023 3 z 5

Napínavé a čtivé, kde je historie propojena s ožehavými situacemi dnešního života. Trochu to zavání sci-fi. A dost bylo i boje vojáků.

pydla
21.04.2021 4 z 5

Tajemství morové jeskyně, je akcí nabitá kniha, která se dobře čte. Ačkoli se děj točí kolem Adamovy první ženy Lilith, tak děj je hlavně o pomstě bývalého vojáka, nyní pastora, který chce pomocí morové rány vyhubit araby a potažmo jejich fanatické muslimství.
Kniha je napínavá a kdyby v ní bylo méně amerických vojenských supermanů, byla by i uvěřitelnější. Škoda, že autor boj s morovým virem nevzal trochu jiným způsobem, než Rambo stylem. Přesto, hezké čtení.

Metroušek
13.10.2020 2 z 5

Autor má vcelku slušné a sympatické nápady, ačkoli podobných dílek už bylo víc, ale píše tak nudně, že si připadám, jako bych četl pohádky ovčí babičky.

DzordanoChruno
11.05.2020 2 z 5

Kniha je pútavá, ale postupne sa prejaví nákaza "americkým morom": množstvo klišé, pátosu a must-be happy end v poslednej desatine knihy zrazia kvalitu diela o polovicu.

nycol
13.04.2020 4 z 5

Čtení k celorepublikové karanténě :)

michterhel
23.01.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale na můj vkus hodně vojáků, přemíra téměř neuvěřitelné hi-tech vojenské techniky na jednom místě, ale hlavně- překlepy a gramatické chyby v českém vydání. Pracuji v oboru, takže tohle je věc, která mi vadí.

jasněblond007
04.10.2018 5 z 5

Výborné čtení, jakmile jsem začal číst, nemohl jsem přestat. Děj rychle postupuje a nevleče se. Dost mě překvapila a tak jsem si sehnal další dvě do série - Tajemství chrámové hory a Tajemství svaté krve.

RaSu
01.05.2017 4 z 5

Tak tahle kniha překvapila. Rychlý děj prodchnutý tajemností a napětím. Ne nadarmo jsem si autora poznamenal. Rozhodně si přečtu další jeho díla.

Misa25
17.09.2016 4 z 5

Hodni hosi a zli hosi...nikdy poradne nevime kdo je kdo...je to az desive co vse se muze stat realitou...kniha je napsana velmi dobre a zapletka s prvni zenou v Edenu je moc povedena...vubec bych se nedivila, kdyby neco z toho byla pravda :)))))

TeaPeter
15.08.2016 3 z 5

Zajímavý nápad, ale chyběla mi tam ta Brownova "uvěřitelnost". Tohle přece jen byla až trochu moc sci-fi, i když témeř biblická sci-fi... Na to jak moc vojáků tam bylo, mi epilog přišel až příliš přeslazený. Když to shrnu, tak přečíst se to dalo, ale podruhé bych tuto knihu už neotevřel.

Peti
19.11.2015

Hlavní děj se odehrává v Íráku - naprostou náhodou se partě vojáků v utajení otevře vstup do jedné jeskyně a tím začíná vraždění a politikaření, pohled do hluboké historie a spleť událostí, které mají svůj důvod . Výborný děj, rychlý spád a na konce párty ve smokingu :).

genie
22.09.2015 5 z 5

Paralelně popisovaný děj očima několika hlavních hrdinů mě neustále udržoval v napětí, co bude dál ... pěkné, svižné a ne tak zcela nereálné. Není nic, co bych vytkla. Splnilo očekávání.

metrolog
18.06.2015 4 z 5

Myslím, že ten kdo sáhl po této knize nikoli omylem, nebude zklamán. Je tam asi vše, co k tomuto typu literatury je potřebné - dobrá zápletka, svižné tempo a realistické podání muslimské problematiky (nikoliv násilnou formou). Tu hvězdičku dolů jsem dal za některé, dle mého názoru, zdlouhavé popisy soubojů, které dělají jakousi vatu, která knihu zbytečně prodlužuje. A to nemluvím o tom, jak se chovají některé postavy, ač probodnuté, prostřílené atd., jako by jim vlastně skoro nic nebylo. :-) Ale i tak, je to velmi pěkná kniha, dávám čtyři hvězdičky.

Niraj
14.12.2014 4 z 5

Styl Dan Brown. Samozřejmě slabší než "originál" Brown, ale ne zase natolik, jako některé jiné "napodobeniny". Je to zajímavé, čtivé, má to spád, není to moc naivní, ... jo, líblo se mi to, mám rád tyhle knihy, kde se spojuje nějaká (pra)dávná událost a současné dení. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

delfin32
19.08.2014 3 z 5

Zajímavé, propracované, četlo se jedním dechem, ale do Browna, s nímž bývá srovnáván, má autor zatím ještě daleko. A na mě je tady příliš mnoho vojáků (65%).

čef
06.06.2014 5 z 5

Líbí se mi střízlivý a přehledný styl psaní ve všech knihách autora. Tajemství morové jeskyně navíc dále zdokonaluje osvědčené schéma Dana Browna a podobných knih o honbě za něčem a záchraně lidstva a hlavně nenutí čtenáře kroutit hlavou nad neuvěřitelnými obraty děje. Přesto nebo právě proto je děj vysoce napínavý a pro čtenáře dobrodružné literatury velmi přitažlivý.

Shivet
11.10.2013 5 z 5

Na začátku jsem se do ní nemohla pořádně začíst, ale po chvíli to dostalo spád a vyšel z toho napínavý příběh.

Ladinek
28.04.2013 5 z 5

Dlouho jsem nečetl nic, co by mělo takhle rychlý spád. Nevím proč, ale tahle kniha se četla sama.

bukiet
02.04.2013 4 z 5

Trochu více vojenské než historicky tajemné, ale rozhodně čtivé.

Michael Byrnes
americká, 1970
2007  82%Tajemství chrámové hory
2017  80%Bounty
2011  80%Tajemství morové jeskyně
2009  80%Tajemství svaté krve
2008  78%Spící panna / Recept na lásku / Tajemství Chrámové hory / Ostrov

Kniha Tajemství morové jeskyně je v