Jepice

Jepice https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365461/bmid_jepice-Y55-365461.jpg 4 426 123

Charlie Priest série

Charlie Priest, bývalý policejní vyšetřovatel a nyní prestižní londýnský právník, se stane obětí útoku. Ve vlastním bytě ho přepadne muž, který se vydává za policistu a dožaduje se jakýchsi tajných dat. Priest mu je ale dát nemůže, protože je nemá, a jen díky zkušenostem z policejní služby dokáže o vlásek uniknout smrti. Krátce nato se v Priestově kanceláři objeví bohatý a vlivný podnikatel Kenneth Ellinder, aby si ho najal k vyšetřování rituální vraždy svého syna. Vzápětí vyjde najevo, že zavražděný mladík byl oním záhadným útočníkem a Priest je tudíž jedním z posledních lidí, kteří ho viděli živého. Musel mladý Ellinder zemřít, protože nedokázal získat to, pro co si přišel? Priest rozplétá jednotlivé indicie a je mu stále jasnější, že klíč k vyřešení spletitého případu představují právě ona tajná data, která však nejsou nikde k nalezení. Pátrání ho postupně dovádí zpět do posledních dnů druhé světové války, kdy došlo k událostem, jejichž smrtící poselství zasahuje až do dnešních časů. Najednou začnou umírat či mizet lidé, kteří jsou pro Priestovo pátrání důležití. Z důvěryhodných osob se stávají zrádci. A proti všem těmto okolnostem stojí Priest, závodí s časem a snaží se odhalit nebezpečný odkaz tajné operace nazvané Jepice.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Mayfly , 2017

sassenkka
03.11.2018 5 z 5

Miluju tu krásně jednoduchou růžovou obálku, a jsem ráda, že můžu říct, že miluju i obsah této knihy. Bylo to neuvěřitelně zajímavé čtení, zpočátku mi události přítomnosti a hrůzy z konce války nedávaly pohromadě moc smysl, ale to se rychle změnilo a já mívala občas husí kůži. Jepice je docela drsná kniha.
Výborně se čte, je napínavá, místy trošku hrozivá, místy překvapivá. Hlavní hrdina mi sednul. Prostě jsem nadšená.

certik003
02.11.2018

Čtivá knížka, zajímavá zápletka, i když na mě trochu morbidní a těžko uvěřitelná.

petula22
02.11.2018 4 z 5

Kniha mě od začátku nadchla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Závěr trochu slabší, každopádně další díly si jistojistě přečtu.

jonathan
01.11.2018 4 z 5

Už dávno nečítam knihy, ktoré ma nechytia hneď na začiatku... toto ma bavilo do samého konca.

rodak
31.10.2018 5 z 5

Tak já tedy knihu řadim k nejlepším thrillerům tohoto roku.Chytla mě od začátku a vyplivla za dva dny.Skvělý nápad, zpracování, napětí,postavy perfektně vykreslené, prostě lahůdka pro čtenáře.Netrpělivě budu vyhlížet další autorův počin.

silhavaemilka
10.10.2018 3 z 5

Asi jsem od knihy čekala něco málo víc. Nicméně není špatná. Příjemně se čte a nápad je to zajímavý.

Miláček484
30.09.2018 4 z 5

Na mě poněkud morbidní, ale dočetla jsem, neboť bylo napínavé, teď si dám trochu od takových knih přestávku, je toho až moc

Liss93
27.09.2018 3 z 5

Byl pro mě problém se začíst. S knihou jsem začala před 3 měsíci a až posledních cca 60 stran jsem přečetla na jeden zátah. Námět byl zajímavý, ale zpracování trochu pokulhávalo.

kikiodvi
22.09.2018 3 z 5

Kniha s obrovským potenciálem, který ale zůstal nenaplněný.

Na Jepici mě zaujal příběh spojený s druhou světovou válkou a odkazem nacistických lékařů. Podle anotace jsem si hned představila děj nabitý akcí a napínavé scény, ze kterých se budu bát usnout. O to víc mě zklamalo, když první polovina knihy byla jen nezáživným popisem. Ve druhé polovině se konečně začalo něco dít, ale stejně se žádný WOW-efekt nedostavil.

Je vidět, že autor nápady má, ale zasloužily by si lepší zpracování. Thriller by nás prostě měl přinutit se aspoň trochu bát; to Jepice neuměla. Tohle je první knížka ze série, a tak věřím, že ty následující se posunou kvalitou nahoru.

Hustoles380
15.09.2018 2 z 5

Průměrné hodnocení na to jakou reklamu knížka má.
Konec málo propracovaný

Jananika
14.09.2018 4 z 5

Příběh mě bavil, u tohoto žánru odpočívám. Kniha se dobře četla, s Priestem a jeho týmem si dovedu představit další příběh

perpe2a
09.09.2018 3 z 5

Za mě je tato kniha zklamáním. Měla obrovské PR, byla vychvalována až do nebes, ale mě teda minimálně do poloviny dost nudila. První stránky si řeknete wow, to vypadá super, jenže pak to rapidně klesne a je to podivně nezáživné a chaotické až téměř do konce. Ano, na konci se to zase zvedne, ale celkově hodnotím knihu jako průměrnou. Mě tedy rozhodně neoslovila...bohužel.

CharlesWard
08.09.2018 3 z 5

Sice se kniha pohodově četla, ale neseděl mi hazelův popisný styl, například hned při úvodním dostávání se z pout. Slabší 3 hvězdy.

bartax23
05.09.2018

slušná kniha do kapitoly 48 ovšem hodně přehnaný a laciný závěr nejprve téměř dokonale utajená skupina - sekta a potom diváků jak na stadionu a zásah policie ve chvíli kdy už Priesta nelze zachránit pro mne osobně díky závěru a také dopisu od autora (zatím vydal dvě knihy v češtině jedna) a jeho žádosti stát se členem klubu jeho čtenářů - zklamání

Hannik
02.09.2018 5 z 5

Musím říct, že po delší době opravdu povedená detektivka. Skvělý nápad ohledně historického propojení. Určitě si přečtu další knížku od tohoto autora.

Costanzo
28.08.2018 5 z 5

Výborná kniha, téma nacismus bylo zajímavým zpestřením příběhu a konečně detektiv, který není troska ;-) poutavý příběh, nedá se odložit. Těším se na další případ Charlieho Priesta. Shrnutí knihy temné a poutavé.

Mabie
25.08.2018 4 z 5

Příběh měl sice spád, hlavní hrdina byl vykreslen nejen jako inteligentní a charizmatická osoba, ale navíc i jako člověk, trpící disociativní poruchou, což byl určitě zajímavý nápad (s takovou poruchou život není vůbec jednoduchý ani pro hlavního hrdinu, ale ani pro jeho okolí). Celkově to příběhu dalo určitou hloubku, ale čekala jsem trochu víc. Začátek je docela pomalý a pak je zase trochu překotný závěr.
Kniha má dvě dějové linie, které se proplétají a i když po nějakém čase tušíte, jak se příběh bude vyvíjet, detaily rozuzlení nejspíš neodhalíte (já tedy ne).
Těch pár závěrečných kapitol je přehnaných, ale téma nacismu mi pro thriler přišlo vcelku neobvyklé a zajímavé.
Celkové vyznění příběhu je hodně temné a některé popisy byly až příliš naturalistické. Knihu nedoporučuji číst před spaním, ale jinak určitě za přečtení stojí.

Nelly
23.08.2018 4 z 5

Pokud Vás k sobě rozečtená kniha stále volá, pak je dobrá. A tady to volání fungovalo na 100%. Těším se na další setkání...

Forest66
19.08.2018 5 z 5

Vynikající detektivka ze soudobé Británie s krátkou poválečnou dějovou linkou. Poutavý a plynulý děj, který člověka hned od počátku chytne a druhou polovinu jsem přečetl velmi rychle. Těším se na další knihu tohoto autora. Pokud nevíte, co dát k vánocům fanouškovi britské detektivky... ;)

Marluksa
16.08.2018 5 z 5