Milenci

Milenci https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34657/charlie-parker-milen-34657.jpg 4 59 13

Charlie Parker série

Charlie Parker přišel o licenci soukromého detektiva a pracuje jako barman v Portlandu. Nedobrovolné přestávky se snaží využít k tomu, aby vyšetřil okolnosti, které přiměly jeho otce zastřelit mladý pár a následně spáchat sebevraždu. Pátrání odhalí skutečnosti týkající se Parkerova původu. Mezitím se mladá dívka snaží uniknout neviditelné hrozbě, která patrně přivodila smrt jejího přítele. Bývalý novinář Mickey Wallace se rozhodne začít svou spisovatelskou dráhu odhalením Parkerovy minulosti, kterou provází řada neobvyklých událostí. V Parkerově životě se zároveň objevují záhadní milenci, jejichž jediným cílem je sprovodit ho ze světa…... celý text

Detektivky, krimi , Fantasy

Vydáno: , BB art

The Lovers , 2009

Niu
04.07.2022 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale mně se tohle líbí. V minulé knize jsme si odpočinuli od Charlieho těžkého životního údělu a věnovali se naplno Louisovi a Angelovi, v této knize to bylo naopak. Ale když už se tady na kratičko objevili, ten jejich humor mě vždycky rozesměje. Ani bych nečekala, že Connolly rozvede Charlieho minulost tak hezky a ještě ji propojí se vším, co se odehrálo v předchozích dílech. Ano, pro někoho to může být až moc. Já sama jsem po přečtení úvodního dílu předpokládala, že se to bude ubírat jako série jiným směrem. Ale víte co? Ono je to tak asi lepší, protože to má originálnější punc, než novodobé detektivky. Pěkná duchařina, zajímavé vztahy, detektivka jen okrajově.

Jaruš7
26.08.2021 4 z 5

Milenci - celou dobu mi kombinace mileneckých vztahů nějak přesvědčivě nevycházela, aby byla názvem i vodítkem příběhu.
To proto, že se mi nechtělo uvěřit, že tak šikovný chlap - autor, má zálibu v tak nechlapských teoriích.
Bylo to akční, ale toho posmrtnýho smrádku bylo jaksi zbytečně nad normu.
Reálnost by tomu slušela rozhodně víc.

Citace kovaného spravedlností : "Soudní systém. Není dokonalý a nefunguje vždycky tak, jak by měl, ale je to to nejlepší, co máme. A každý - každý -, kdo tenhle systém překročí a začne se chovat jako soudce, porota a kat, je nepřítelem tohoto systému. Jejich násilnosti plodí další násilí. Nemůžete konat zlo ve jménu většího dobrá, protože dobro tím utrpí. Je znehodnocené a pošpiněné tím, co bylo jeho jménem uděláno. Ti lidé stojí mimo zàkon. Posouvají hranice morálky tak, jak to vyhovuje jim, a domnívají se, že účel světí prostředky."

Další zkusím, snad byl tohle jen závan úletu.
Čtivé, leč překvapivě fluidní.

stryc_Pepin
29.06.2020 4 z 5

Inu asi se budu muset smířit s tím zvláštně nakombinovaným žánrem "biblicko-fantasy thrillerem", neboť byť mě neustálé vyvolávání duchů, hlasů ze záhrobí a spousty vidin trochu vadí, tak dynamický děj a drajv jsou ty motory, které mně nutí opět sáhnout po dalších dílech této zdařilé série.
Nyní, když si Charlie Parker konečně v této knize vyjasnil o co jde a jak se věci mají, tak jen doufám, že v dalších dílech už by to Connolly nemusel s tím výkladem zapovězené biblické literatury tak přehánět.
Je to tedy jen moje subjektivní myšlení a nikomu neberu, když na tom ujíždí ale mnohem raději mám Connollyho kousky bez draků a jiných potvor. A on thryller rozhodně napsat umí.

ThomasRuhe
14.03.2020 4 z 5

Opět musím ocenit Connollyho styl, i když je tempo pomalejší tak příběh vůbec nenudí. Kombinace nadpřirozena s odhalováním minulosti dokonale sedí. Co musím vyzdvihnout, je, že i na 250 stránce jsem neodhadnul jak to může skončit, těch možností bylo stále několik. Závěr se mi také líbil, tak bych to tedy viděl na nějakých 85%.

moudivlacek
27.01.2019 4 z 5

Mám ráda tuto sérii, velice rychle jsem pochopila, že někdo tajemný ukládá Parkerovi o život, zde se to potvrdí, jen stále není jisté, kdo to je. Zde se odhalí trocha z minulosti rodičů Parkera a i zrození jeho samého. Mrzí mě, že ti, kdo Parkera chrání, ne vždy přežijí.
Každopádně vím, že Parker to nebude mít i nadále rozhodně snadné. Jsem zvědavá na další díl.

Seiers
09.10.2016 4 z 5

Příjemné čtení - Parker ve formě, postavy super, darebáci rovněž. Po Zabijácích nečekané překvapení.

niki-chan
31.05.2016 5 z 5

Perfektní příběh, popis místa, děje, postav, zkrátka vše. Pan Connolly jak má být

rezzba
09.11.2015 2 z 5

Asi jsem neměl začít touto knížkou. Za mě celkem nuda, nevýrazný hrdina, nesedlo mně to vůbec.

betys6914
26.12.2014

Krásná a mrazivá, stejně jako všechny Connollyho knihy.

LucillaPeters
11.11.2014 5 z 5

Po Zabijácích opět návrat k Parkerovi, ale jaký. Palec nahoru, mě tahle kniha strašně bavila a ruku na srdce, bála jsem se víc než u kdejakého filmu. Ta atmosféra, kterou umí Connolly vystavět mě vždycky dostane ;-)

Trautenberg
26.12.2013 3 z 5

Dobře napsané, čekal jsem detektivku, ale vraždila tam strašidla - takže spíš horor.

Lenka Žofka
04.12.2012 4 z 5

A konečně se člověk dozví, co že to na tom Parkerovi je :)

Patapuf
09.11.2012 5 z 5

Charlie Parker je zpět.. Další super čtení...

John Connolly
irská, 1968