Na okraji

Na okraji https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387979/bmid_na-okraji-kJ8-387979.jpg 4 244 82

Uprostřed Švédska na hranici krajů Västergötland a Värmland leží v hlubokých lesích vesnice Gullspang. Jednoho horkého léta odsud zmizí sedmnáctiletá Annabelle. Její rodiče šílí strachy, místní policie je bezradná a organizace Missing People ji bezvýsledně hledá. Na místo činu jsou vysláni inspektorka Charlie Lagerová a její kolega. Charlie je zkušená policistka a práce jí poskytuje uklidňující rutinu, kterou její chaotická duše potřebuje. Tohoto případu se ujmout nechce, ale nakonec udělá to, co vždycky: poslechne příkaz. Charlie Lagerová se tak vydá na cestu do minulosti. Musí se vrátit tam, odkud odešla, když jí bylo čtrnáct let, vrátit se do dětství, kterému se ze všech sil snažila uniknout. Jakmile se vrátí, všechny její vzpomínky oživnou. Vzpomínky na tehdejší omezené možnosti a velkou touhu utéct. Vzpomínky na matku, která představuje všechno, čeho se Charlie bojí: alkoholismus a nemoc. Zatímco se Charlie snaží zjistit, co se Annabelle stalo, objevuje děsivá fakta ze své minulosti. Musí čelit i své nejhorší vzpomínce: okamžiku, kdy nechala někoho zemřít.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Annabelle , 2017

Veronika2692
11.04.2023 4 z 5

První knížka od autorky a asi ne poslední, bavila mě, styl psaní, postavy i ta hlavní byly super. Za mě paráda.

March
23.03.2023 5 z 5

Moje první kniha od autorky a líbila se. Trochu jiný druh psaní, nebylo potřeba hektolitrů krve, jako v jiných severských krimi. Prolínání současnost, minulost, skvělé servírování, čekala jsem, jak to všechno dopadne. A ? Nečekala jsem to...

Jamra
29.01.2023 3 z 5

Vyšetřování vraždy je tady vlastně až na druhé koleji, více se dozvídáme o demonech hlavní vysetrovatelky. Vlastně to ani tolik nevadí, protože vražda nebyla v tomto případě až tak zajímavá.

Tída
24.01.2023 4 z 5

Začátek velmi slibný, pak autorka trochu ztratila dech, ale i přesto slušná severská krimi. Uvěřitelná zápletka, zajímavá vyšetřovatelka, která se po letech vrací do rodného města, dobře vykreslené švédské maloměsto i charaktery místních... Zatím to není na plný počet hvězd, ale tahle autorka si zaslouží, abych si ji zapamatovala.

Havrnka
06.01.2023 3 z 5

Na prvotinu autorky celkem dobré. V příběhu se prolíná současnost s minulostí, jeho rozuzlení celkem překvapivé.

katerina.marko
02.09.2022 3 z 5

Chvíli mi trvalo se začíst, ale nakonec celkem fajn a napínavá knížka

lexikon_tf
19.08.2022 5 z 5

Ve Švédsku v hlubokých lesích se nachází vesnička, v níž jednoho dne zmizí sedmnáctiletá dívka. Vyšetřování je přiděleno inspektorce Charlie a jejímu kolegovi. Charlie se tohoto případu nechce ujmout z osobních důvodů, ale příkaz šéfů poslechnout musí. Musí se však také vydat do vlastní minulosti. Do vesničky, ze které ve 14 letech odešla od své matky alkoholičky. Charlie při pátrání po ztracené dívce postupně odhaluje i děsivá tajemství vlastní minulosti. Nechtěně tak vyplouvají na povrch dávno zatracené vzpomínky na neutěšené dětství a osudný okamžik, kdy nechala někoho zemřít.
Napínavé čtení, které doporučuji všem milovníkům severských kriminálek!

TeaPeter
19.06.2022 5 z 5

Výborná kniha. Vůbec jsem nečekal že mě tak zaujme. Ze Švédska jsem už dávno nečetl dobrou detektivku, ve které by všeho bylo tak akorát. Hlavní hrdinka má sice své problémy z minulosti, ale dokáže s nimi žít a nepřeklápí se do stavu akutního šílenství. Setká se s nevlastním bratrem, kterého jako dítě nepoznala a snaží se najít si k němu cestu. Tomu se dá velmi snadno uvěřit. Samotný případ je zajímavým pohledem na maloměsto s upadajícím průmyslem, které ani jinak neprosperuje a které je plné lidí, kteří nemají zrovna jednoduchý život. Konec je pak hlavně smutný, žádné velké okázalé finále. Ano, tohle se opravdu stát mohlo. Kniha si plný počet hvězdiček opravdu zaslouží.

Duchoslp
31.10.2021 4 z 5

Mě se knížka moc líbila. Mám ráda když se dějově prolíná více časových linií. Charlie je dobrá vyšetřovatelka, kterou trápí spousta strašáků minulosti. I když je z vyšetřování odvolána stejně případ rozlouskne ona.

Raddkaa
30.09.2021 5 z 5

Annabelle je mladá dívka, která se na cestě domů ztratila. Nikdo ji neviděl, nikdo o ní neslyšel. Kam se poděla a kdo jí mohl ublížit? Charlie Lagerová se svým kolegou Andersem Brattem jsou povoláni ze Stockholmu, aby přijeli do daleké vesnice Gullspang a případ vyřešili. Ne všichni jsou z nich nadšení, ale najít Annabelle je to nejdůležitější. Charlie má ovšem tajemství, které nerada prozrazuje. A když se dozví tajemství rodiny pohřešované dívky, začíná se na spoustu věcí dívat jinýma očima. Kniha je doplněna úryvky z minulosti označené Tehdy a tam a poslední okamžiky Annabelle, dívky, která se ztratila. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout díky krátkým kapitolám, které se četly velmi svižně a úryvky z minulosti byly velice zajímavé. Kniha je z prostředí švédského maloměsta, který poodhaluje nelehké osudy obyvatel zapadlého městečka uprostřed Švédska, především mládeže. Z knihy dýchá tíživá atmosféra městečka. Kniha má propracované zápletky, na jejímž konci do sebe všechno dokonale zapadne. Autorka knihy nám přichystala uvěřitelný závěr.

MarianP
29.09.2021 4 z 5

Kniha sa mi čítala veľmi dobre, mne sa hlavná hrdinka páčila a vôbec mi nevadilo, že to už je také "severské klišé", že policajt pije a nežije zrovna usporiadaným životom. Samotný dej celkom rýchlo ubiehal, autorka sa s čitateľom dobre pohrala keď dávala náznaky, kto by mohol byť únoscom/vrahom...ale záver je asi celkom prekvapivý. Atmosféra dedinského prostredia sa mi v poslednej dobe páči viac ako "mestské detektívky"....

JajaPaja
30.05.2021 odpad!

Nedočetla odložila

Mathiola8
24.04.2021 4 z 5

Konec napínavý. Na prvotinu dost dobrý. Zase trochu odlišný pohled na Švédsko. Líbila se mi.

Agatha84
03.04.2021 1 z 5

Marně přemýšlím,čím bych si obhájila udělenou hvězdu... Nefunguje tu vůbec nic. Atmosféra žádná, psychologie postav nulová, chemie mezi postavami nefunguje, klišoidní historie hlavní "vyšetřovatelky" zanechávající jí v oparu alkoholu, drog a náhodných jednorázovek je tu už poněkolikáté a nudí.. No a samotný děj se "zápletkami" se mi ani komentovat nechce. Katastrofa!!

Petra186
26.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha, nedokázala jsem se odtrhnout. Zápletky, napětí, prostě vše. Doporučuji.

ZoeChaya
13.02.2021 5 z 5

Vzhledem k tomu, že detektivky nečtu, a zvlášť ne severské, tak tato je dokonalá. Jediná scéna, která mi vadila (opravdu jsem cíťa), byla s kočičkou, ti kdo četli, vědí, ti kdo budou číst, pochopí.

lucakuca
13.02.2021 5 z 5

Nooo.... Tak trochu jiná detektivka. Když to shrnu: Nic moc se tam nedělo, přesto je příběh neuvěřitelně nadupanej.

Teclaireddy
16.01.2021 5 z 5

Detektivka podle mého vkusu - psychologická, z komorního prostředí, drží se při zemi (žádné velkolepé přestřelky v kanálech, mučeníchtiví psychopaté apod.), napínavá, s indiciemi k vícero podezřelým (promyšlená hra se čtenářem). Ráda si přečtu pokračování.

te-ssiinka3905
28.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Detektivka, která vlastně není detektivkou... Jelikož jde o rozsáhlou sérii, tak tohle je nejlepší způsob jak jí začít... Smekám před tímto postupem, kdy nám autorka dá pochopit jaká já hlavni postava. Neustále jsem spekulovala o vrahovi.. Kdo to bude ? Kněz, puberťák, milenec? Nejvíc jsem vsazela na Sussane, nejlepší kamarádku Charlie... A ono je to úplně jinak.. Všechno nemusí končit tragicky jinou rukou... Za mě skvělá kniha

zdendula31
08.11.2020 5 z 5

Dlouho jsem nečetla takhle pěknou kriminálku bez potoků krve a nadprůměrných vlastností vyšetřovatelů i vraha.
Určitě si přečtu další knihy od autorky a doufám,že jí ,, to bude psát" ještě dlouho.