Třetí hrob přímo před nosem

Třetí hrob přímo před nosem https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236567/bmid_charley-davidson-treti-hrob-primo-p-S2L-236567.jpg 5 450 99

Charley Davidson série

Vstupte do světa soukromé vyšetřovatelky z Nového Mexika se specializací na paranormální jevy. "Smrtka" Charlie Davidsonová se vrací! A lije do sebe černé kafe, protože kdykoli zavře oči, vidí jeho - Reyese Farrowa, napůl člověka, napůl supermodela, a navrch ještě Satanova syna! Uvěznila ho sice na věčnost ve fyzickém těle, ale tak snadné to zase nebude. Teď musí vyřešit případ nezvěstné manželky, poradit si s egocentrickým doktůrkem, uklidnit svého ustaraného tatínka a vypořádat se s gangem motorkářů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Third Grave Dead Ahead , 2012

Catyna
01.12.2019 5 z 5

Výborná

iiiccc
29.11.2019 5 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že úplně propadnu sérii tohohle typu. V tomhle díle bylo navíc tolik linií a všechny naprosto skvělé. Zároveň přibylo napětí, akce a nezbytná ironie.

Ivet1990
01.11.2019 5 z 5

Každým dilem z této série jsem napjatější než u předchozího dílu. Tato série opravdu stojí za přečtení

nik077
14.10.2019 5 z 5

Super, těším se na 4 díl.

Marcik7
26.08.2019 5 z 5

Tahle série mě opravdu baví, je napínavá, humorná i sexy. Doporučuji všechny tři díly.

tatjana1737
16.05.2019 4 z 5

CITÁT: Ten člověk mě bytostně nenáviděl. Nenáviděl mě tak bytostně, že by to vydalo na celou další bytost. A ta by pak určitě chodila s ním a nenáviděla by mě taky.

!!! POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY PRO TY, CO NEČETLI !!!

Předně: Proč má ta dáma na obálce na nohou rudé tenisky, když hlavní hrdinka nosí motorkářské boty? Ehm, ehm...

Na to, že Charley 14 dní nespala, nebo jen na kratičké chvilky, musím říct, že jí to pálí víc než Harrymu Holeovi, když si dá skleničku. Sama bych takové výkony, po posledních třech nocích, kdy mne v zhruba dvouhodinových intervalech budily zvuky dusícího se kojence s ucpaným nosem, jeho potřeba krmit se, moje svědomitá povinnost odsávat mu před i po nos, odříhávat ho a ještě ho chovat v náručí, než znovu zabere a všechno kvůli ucpaným dýchacím cestám vyblinká, nepodala ani náhodou. A 14 dní bez spánku? Vítejte v mé osobní představě pekla. Ještě že to bylo jen na papíře.

Pominu-li fakt, že Smrtky asi mohou žít bez spánku déle než my, obyčejní smrtelníci (rozuměj: Já), bylo to opět velmi vtipné a svižně ubíhající čtení. Vadilo mi jen to, co prve, a to hlavně přeskakování hlavní hrdinky mezi tím, s čím se musela potýkat: Reyesovy návštěvy - případ zmizelé doktorovy ženy - osoba Earla. Ty přechody mezi jednotlivými dějovými linkami opět nebyly moc plynulé. A co mi pak hodně pilo krev bylo lavírování Charley ve vlastních pocitech k Reyesovi. Na jednu stranu je to její osudová láska, na stranu druhou se nechá zviklávat tím, že je to trestanec (přestože se nakonec dozví, že vraždu nespáchal), a pořád si říká: "Ach, jak já ho miluji!" a "Mám o něj strach!" vs "Vždyť ho vlastně vůbec, ale fakt vůůůbec neznám!" či "Božínku, on je vlastně hrozně zlý a mohl by ublížit mým rodičům! To je ale fuj a vlastně ho ráda nemám." Tyto momenty za mne autorka moc nevychytala a působily na mne hrozně nevěrohodně. Já teda s randěním (a bohužel ani s myšlenkovým sexem) se synem Satana zkušenost nemám, ale kdyby mne hrozně moc bral, asi bych byla ve svých citech k němu víc konzistentní.

Detektivní zápletka nebyla špatná, ale dávám dvě nespokojená mínus: jednak vůbec nebylo uzavřené, jak to s doktorem Dokonalým dopadlo, jestli nakonec šel do basy a manželka se osvobodila, anebo ne (bo kromě toho, že napadl Charley, se vlastně k ničemu nepřiznal), a pak nebylo vysvětleno ani to, jak to bylo s těmi jeho výhružkami a "ťuknutím". Pochopila jsem, že jak škrtil Charley ve skladu, tak jí zmáčknul nějaké body na krku, které jí měly způsobit krvácení do mozku? Nějaký jakože vulkánský nervový chvat? Ovšem podle popisu ji škrtil dost silně, takže by jeho oběti měly na hrdle otisky jeho prstů, ne? No, toto mi tedy vskutku uniklo, pořád jsem čekala, že doktor má nějaké paranormální schopnosti... a skutek (i s pointou) utek.

U dějové linie s Reyesovým nevlastním otcem, který je opravdu špína chlap, bych tak nějak tipovala, že se to ještě celé podělá. Už jen to, že R. opět skončil v base (coby zaměstnanec státní správy chápu, že některé záležitosti opravdu urychlit nejdou) mi zavání. Nemluvě o tom, že Earl je takový záporák, že určitě dokáže policii zdrhnout. Ideálně před tím, než bude jeho nevlastní syn v plném rozsahu rehabilitován. Bo zlí padouchové v knihách musí být a tenhle by si mohl zfleku podat ruku s Voldemortem. (Teda kdyby nebyl mudla, to by Tom Raddle - i přes jeho vysokou míru zla - asi nedal.)

Díky autorce za prozrazení, jak to bylo tehdá s policistou Owenem Vaughnem, ale co se týče holčičky s řeznickým nožem, s tou se mohla trochu víc vymazlit. Jsem zmlsaná a čekala jsem od ní víc.

Samotný Reyes knihou opět jen proskakoval. Ne, že by to nebylo hezké, ale bylo to takové... hodně stejné jako v předchozí knize. Palec nahoru dávám za to, jak Charley využil, to opravdu pěkné nebylo a dodalo mu to v mých očích šmrnc. Kladně hodnotím i setkání s madame Afrikánou (kterou by si jeden opravdu podle jména představoval jinak), odkud se dostávám k tomu nejpodstatnějšímu: Když se jeptiška zmínila o tom, že Charley nepřímo zaviní něčí smrt, tak nějak jsem začínala tušit, kdo by oním andělem strážným mohl být. Jako jo, konečná pointa s Artemis byla dobrá a měla vtip, ale fakt, že jsem tu vysokou mužskou postavu ve futrech identifikovala naprosto správně, už tak uspokojující nebyla. To považuji za hodně nefér. Tak nějak jsem čekala, že GS skončí s (evidentně sexuálně frustrovanou) Cookie, ale zjevně je jí nakonec vážně souzen kníratý strýček Bob. Doufat v to, že mezi vlastnosti Smrtky patří i přivádět mrtvé zpátky k životu, by bylo hodně naivní?

P.S.: Lidi, prosím Vás, naučte se varovat před vyzrazením děje! Já si teda komentáře od určité doby zásadně čtu až poté, co přečtu knihu, takže mne to tolik nebolí, ale co kdyby tu byl někdo, kdo knihu nečetl nebo má rozečtnou? Přijde mi jako podpásovka zkazit někomu radost ze čtení tím, že mu v komentáři jen tak mezi řečí prozradím, kdo v knize umřel...

P.P.S.: Líbí se mi, jak by si z nápisů na tričko / nálepek na nárazník, každý vybral to svoje. Mně tentokrát oslovilo toto:

"Beru zpět, jak jsem v mládí tvrdil, že kdo si po obědě dá šlofíka, patří do domova důchodců."

"V rafinovaném převleku za slušného člověka."

"V tu chvíli mi to přišlo jako dobrej nápad."

P.P.P.S.: Trudoši, ještě jednou dík za doporučení! Je to svižné, je to čtivé, je to vtipné. A už po dvou dnech od sepsání komentáře k předchozímu dílu jsem měla vymyšlené jméno pro své pravé prso. To levé zatím stále čeká na něco dostatečně úderného, kreativního a výstižného...

Turante
08.04.2019 4 z 5

Opět skvělý příběh se smrtkou. Krásně se to začíná rozjíždět, trochu mi chybí více objasnění, co vše má tedy Charley umět. A začíná mě tedy dost štvát, že je přede mnou už jen jeden díl, protože další u nás již nevyjdou : - (

Safienka
28.03.2019 5 z 5

Och, och! To se to tak pěkně stupňuje v lepší čtivosti a napínavosti! A vůbec, začínám této sérii slušně propadat! :) Bohužel přede mnou už jen jeden díl v češtině..

Ingenír
05.01.2019 4 z 5

Tohle je uvolněnější bez zbytečných zaláskovaných pasáží. Děj se posouvá, hlavní hrdinka je tvrdší a zdá se, že i akčnější. Dobře se to četlo, čtenář si u toho odpočině, pobaví a možná i něco jiného. Pomalu se dozvídám, že už jsou napsané knihy pět a šest, ale u nás je asi nikdo nevydá. Jak tipické pro Český knižní trh.

Allla9
25.11.2018 5 z 5

Opět jsem se skvěle bavila.

gabice4
25.11.2018 3 z 5

Co napsat ke třetí knize? Pořád stejný názor..... 3*.......prostě jenom dobrý

monika0092
07.11.2018 5 z 5

:) prima, skoda ze dalsi dily nejsou v cestine

mac.martina
22.10.2018 5 z 5

Tahle série mě prostě uchvátila... Zbožňuju Charley a její přátele i rodinu. Moc příjemná detektivka s romantikou v sobě. Vždycky mě zajímá co se Charley naučí nového a kam se posune její vztah s Reysem...

makynka911
12.10.2018 4 z 5

Série mě naprosto uchvátila. Je mi strašně líto, že v Česku vyšly jen čtyři díly, zbytek budu muset přečíst v originále.

Třetí díl opět boží, jen trošku skákání z jedné situace ke druhé. Nicméně Reyes a motorkáři byli naprosto úžasní :)

kneslova
24.08.2018 4 z 5

zábavné, čtivé

Belisima
13.08.2018 5 z 5

Nejlepší díl, zatím. Tedy nejvtipnější. Jak já tu holku zbožňuji, je to přesně typ hrdinky které mám tak ráda. Hubatá, tvrdohlavá, sarkastická, ale hlavně vtipná. Na nic si nehraje, je prostě boží. I ostatní postavy jsou skvělé, ale vedle Charley tolik nevynikají. Příběh/zápletka v tomto díle se také povedla. Za mě plných 5 a doporučuji.

zbožňuju_knihy
28.04.2018 4 z 5

Tak jsem přečetla další díl z té skvělé série Dívčích románů o Charley. Nemůžu si pomoct, čím víc děj postupuje, tím je to lepší.
Jak je možné, že se zbytek nevydal? Potřebuju vědět, jak to s tím Reyesem z pekla a Dutchovou dopadne, no né? Navíc na 4. díle, který si budu muset taktéž zakoupit :-) se píše: "Horší je, že sexy syn Satanův, Reyes Farrow, zmizel z Charleyina života, ale Charley není schopna na něho zapomenout." Takže se objeví až v dalších hrobech, které nebudu schopná přelouskat? No to snad nééééé

Iva B.
30.03.2018 5 z 5

Bože, tahle série mě tak baví, každý díl ke vtipný, čtivý a já jsem se hrozila az bude poslední stránka!! Snad vyjdou i další knížky, to bych si moc přála

Mergirus
14.01.2018 4 z 5

Některé nálepky či nápisy na trička bych si taky ráda pořídila :) jen asi taky začnu trpět poruchou pozornosti, protože Charley tu skáče od případu k Reyesovi a k dalšímu případu. Přestože dostane varování, že si má pospíšit, jede řešit zase Reyese... Ale knížka se čte moc pěkně, občas se člověk i zasměje. Jen ten konec...no tě pic, jsem zvědavá, co nás čeká v dalším díle. A snad se z Charley nestane stejná hrdinka všech mužů jako z Anity, nedejbůh z Mercy Gentry.

Lavin
06.01.2018 5 z 5

Ani třetí díl mě nezklamal. Opět zábavné a oddychové čtení.

vraždy humor paranormální jevy duchové a přízraky

Darynda Jones
americká, 1965
2013  83%První hrob napravo
2016  90%Čtvrtý hrob pod nohama
2014  88%Druhý hrob nalevo
2015  91%Třetí hrob přímo před nosem

Kniha Třetí hrob přímo před nosem je v