První hrob napravo

První hrob napravo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177538/bmid_charley-davidson-prvni-hrob-napravo-pys-177538.jpg 4 739 175

Charley Davidson série

Originální „paranormální thriller“ plný humoru, napětí a neuvěřitelných zvratů. Charley Davidsonová je soukromá detektivka, moderní žena s běžnými starostmi a problémy. To ovšem jenom na první pohled … Ve skutečnosti se narodila jako bytost s nadpřirozenými schopnostmi, která dokáže vstoupit do světa zesnulých. Zemřelé vidí všude kolem, může se jich dotýkat a oni jí pomáhají s řešením případů. Všechno je o to složitější, že vyšetřovatelku sleduje tajuplný muž, „syn Satanův“, jehož šarmu Charley nedokáže odolat. Kdo je ten záhadný hrdina, o kterém se jí zdají sny plné vášně? Je vůbec živý, nebo je mrtvý? A co by se stalo, kdyby mu podlehla?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Fantasy

Vydáno: , Beta-Dobrovský

First Grave on the Right , 2011

JanaDor
JanaDor
25.02.2017 5 z 5

Největší kouzlo knihy je v hlavní hrdince Charley, která je úžasně vykreslena. Umí si udělat srandu sama ze sebe, je správně sarkastická a její popis situace mě většinou rozesmál.
K humoru přidám napětí a jiskřivou romantiku. Výsledek je skvělý. Doporučuji.

Shanib
Shanib
17.02.2017 5 z 5

Ke knížce jsem přistupovala trochu s rezervou, protože jsem se bála, že bude pro náctileté, ale jakmile jsem přečetla prvních pár stránek, tak...prostě wow! Knížka mě strašně chytla a nedokázala jsem ji odložit. Postavy jsou skvěle vykreslené a nad Reyesem pokaždé vzdychám. Jakmile jsem první díl dočetla, hned jsem sáhla po druhém a asi nebudu dost trpělivá, abych čekala na český překlad dílů následujících.

Jolana.b
Jolana.b
15.02.2017 5 z 5

Začala jsem čtvrtým dílem a po přečtení hned objednala zbylé tři. To se mi moc často nestává. Je to skvělé. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Vřele doporučuji. Jen bych ráda věděla, kdy vyjdou další díly a pod jakými názvy.

ren6939
ren6939
05.02.2017 4 z 5

Přečteno poměrně rychle (2dny). Úsměvné dialogy a třeba dobrá zápletka se ztrácejí ve zvláštním erotickém náboji

Kešu1981
Kešu1981
04.02.2017 5 z 5

Smrtka a syn Satanův + humor, napětí a vášeň...olalaa, to sedlo jak hrnec na prdel :o)

venacava
venacava
03.02.2017 4 z 5

Po celou knihu jsem se přihlouple usmivala... Druh vtipu, který je v knize je mým vlastním :)

Eeli
Eeli
03.02.2017 3 z 5

Vysloveně oddechovka pro holky, nenáročná kniha s originálním nápadem. Je nutno k ní přistupovat s jistou nadsázkou, zato se pak docela pobavíte. Neotřelý děj, situační humor, kousavé dialogy, akce, trocha toho napětí, ale i romantiky a jiskření. (Ne)výhodou je, že kniha není tak úplně ukončená a je třeba sáhnout po pokračování.

BarkaS
BarkaS
28.01.2017 4 z 5

Neotřelé, zábavné, docela originální. Kdybych se snažila to k něčemu přirovnat, těžko bych našla dobrý příklad. Jen ty sexuální scény bych klidně oželela. Díky všem těm duchům a lidem, co hlavní hrdince lezou pořád do bytu, by to musel být nemalý grupáč.

Kačí137
Kačí137
24.01.2017 5 z 5

Sedlo mě to. Něco trochu jiného a zároveň vtipného. Líbí se, že tam nejsou žádní upíři, ani vlkodlaci. Smrtka je zajímavý nápad. Také se mi líbí, že se spisovatelka nebojí být hodně hororová. Ještěže Charley neustále hláškuje :-). Alespoň se tolik nebojím ;-)

jisimi
jisimi
28.12.2016 4 z 5

Tak tohle mě pobavilo. Bylo to trochu drzé, trochu sexy, určitě originální a trochu i provokativní, řekla bych. Ale rozhodně vtipné. Každopádně mě tato kniha oplývající sarkasmem bavila od první chvíle, co jsem ji otevřela. Příběh soukromé vyšetřovatelky Charley Davidsonové, která vidí duchy a hovoří s nimi. A to nejen zesnulých obětí vražd. Duchové ji provázejí vyšetřováním vražd, bydlí u ní doma, zjevují se jí náhodně. Kromě toho se kolem ní motá jeden, který ji přivádí k šílenství. A tak musí přijít na to, kdo to je, co od ní chce a proč ji tak přitahuje.
Není to bůhvíjaké literární dílo, ale rozhodně Vás pobaví. Nepřemýšlejte, jenom se bavte, je to skvělá oddychovka.

trudoš
trudoš
02.12.2016 4 z 5

Kdyby se chicagský čaroděj Harry Dresden narodil jako holka, jmenoval by se Charley Davidsonová.
V první řadě je třeba říci, že První hrob napravo je hodně ženské čtení. Ale natolik vtipné, že i jako zástupce ošklivější polovičky lidstva jsem si užil každou stránku. Svérázná hrdinka je totiž podobně střelená jako rusovláska mého srdce Stephanie Plumová, jen s tím rozdílem, že si až příliš často hraje na drsňačku, přestože k tomu nemá potenciál. Ale vzhledem k tomu, že vyprávění stojí především na bezděčném humoru, tenhle nedostatek jí hravě odpustíte. O to víc, že Charley má jiné přednosti. Třebas neodolatelné Nebezpečí a Will Robinson.
Tuhle detektivní urban fantasy říznutou pararomancí si buď oblíbíte po pár stránkách, nebo ji rovnou odložíte jako brakovku. Vyšetřování je hodně vachrlaté a erotika jen v soft verzi, ovšem zábava je to stoprocentní. Vlastně, i když je tu pár povedených nápadů ohledně duší mrtvých, na ničem jiném, než na stylistice Daryndy Jonesové román nakonec nestojí.

Janičta
Janičta
21.10.2016 3 z 5

V zásadě souhlasím s komentářem pod sebou.. zaujalo mě to dost na to, abych si přečetla další díl.
Jako oddechovka to ušlo, ale z těch nadšených ohlasů kolem mě jsem měla dojem, že by to měla být fakt pecka.. no nic
Humor tam občas natlačen až násilně - jako by hlavní hrdinka prostě musela být za každou cenu ostrovtipná drsoňka a její chování by taky potřebovalo vybrousit, protože občas si asi fakt seděla na vedení a dělala podivné věci.

kklepkaa
kklepkaa
17.10.2016 3 z 5

Potřebovala jsem něco na odreagování. Něco nenáročného, vtipného s kapkou sexy týpka a tohle všechno jsem dostala. Nedá se říct, že bych byla přímo nadšená, ale rozhodně si mě kniha získala natolik, že rovnou začnu dvojku.

marek1278
marek1278
23.09.2016 4 z 5

Zajímavé... :) Nevím jak tohle dílo popsat výstižněji, zajímalo mě jak to všechno dopadne a co se z toho vyklube a nakonec jsem se fakt bavil :) Jsem zvědavý na další díly

orangerose
orangerose
06.09.2016 5 z 5

bavila mně moc, plná akce i humoru

Alma-Nacida
Alma-Nacida
23.07.2016 4 z 5

Čtivě napsaná paranormální skorokrimi, na které oceňuji hlavně to, jak se autorka dokázala obejít bez obvyklých žánrových klišé. Pobavila jsem se, byla jsem napjatá a těším se na případné pokračování. :)

denydean
denydean
11.07.2016 5 z 5

Tak tahle knížka mě naprosto uchvátila a příjemně překvapila, nemůžu se dočkat dalších dílů !!!

PeM
PeM
07.07.2016 5 z 5

Bavilo mě to.., až na tu zbytečnou "vložku" Reyese...

DK197
DK197
24.06.2016 4 z 5

Než jsem se vrhla na psaní komentáře, musela jsem několikrát potřást hlavou, abych si utřídila myšlenky. Tato kniha se mi hrozně těžko hodnotí, neboť sarkasmus a humor hlavní hrdinky byl na mě trochu moc. Bylo ho moc. Na její věk. Párkrát jsem měla tendenci s ní zatřást, nebo tak něco.

Ale některé zápletky a příhody v knize byly pro změnu moc fajn. Miluju mladého polististu G. a její nejlepší kamarádku.

Navíc milostná linka s Reyesem byla... výživná. Ačkoli je snad podle všeho větší bůh sexu než Ch. Grey z jiného románu a já nevěřila, že to ještě vůbec jde. Ale kdo by se divil, když Reyes je vlastně... no to si přečtěte sami. :-)

Suma sumárum přes otravně přehnaný sarkasmus knihu pozvedává děj, vedlejší postavy a milostná linka - takže dobrý. 4*

KatnissLavender
KatnissLavender
14.06.2016 5 z 5

Tak tahle kniha je pro mne překvapením roku! Říkala jsem si, že by nemusela být špatná, ale že bude tak skvělá, na to jsem se tedy ani neodvažovala pomyslet! Dle mého názoru je v knize naprosto geniální styl humoru, miluju sarkasmus a hlavní hrdinka jím nešetří... Snoubí se tu hned několik žánrů, které jsou do sebe perfektně propletené, nikdy by mě nenapadlo, že to vůbec jde! Jsem naprosto unesená a hned se pouštím do dalšího dílu!