První hrob napravo

První hrob napravo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177538/bmid_charley-davidson-prvni-hrob-napravo-pys-177538.jpg 4 741 176

Charley Davidson série

Originální „paranormální thriller“ plný humoru, napětí a neuvěřitelných zvratů. Charley Davidsonová je soukromá detektivka, moderní žena s běžnými starostmi a problémy. To ovšem jenom na první pohled … Ve skutečnosti se narodila jako bytost s nadpřirozenými schopnostmi, která dokáže vstoupit do světa zesnulých. Zemřelé vidí všude kolem, může se jich dotýkat a oni jí pomáhají s řešením případů. Všechno je o to složitější, že vyšetřovatelku sleduje tajuplný muž, „syn Satanův“, jehož šarmu Charley nedokáže odolat. Kdo je ten záhadný hrdina, o kterém se jí zdají sny plné vášně? Je vůbec živý, nebo je mrtvý? A co by se stalo, kdyby mu podlehla?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

First Grave on the Right , 2011

Vianescee
03.08.2015 5 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila. Čekala jsem na ni dost dlouho a rozhodně mě nezklamala. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická a líbil se mi její sarkastický přístup s nadhledem. Reyese jsem si zamilovala a podle mě tam rozhodně mohl být víc. Jinak nemám, co vytknout. Kniha má originální nápad a dobrou zápletku, i když pro mě byla ta detektivní část jen taková vedlejší a víc mě zajímají záležitosti smrtky. Knihu jsem měla přečtenou za necelé 2 dny a hned jsem se vrhla na další díl. Dost mě překvapilo, že série má naplánováno 9 dílů, takže doufám, že všechny přeloží a vydají co nejdříve. Můžu jedině doporučit všechny díly.

hlina
03.08.2015 4 z 5

Velmi čtivá knížka s trošku praštěnou hlavní hrdinkou, která je mi právě proto sympatická.
Knížka měla pomalejší rozjezd, ale pak jsem se začetla a bylo to prima čtení na dovolenou.

Beni
23.07.2015 5 z 5

Čtenářská výzva 2015 - MYSTERIÓZNÍ KNIHA NEBO THRILLER

Čtivé, vtipné, s detektivní zápletkou, se špetkou té romantiky, místy střelená hlavní hrdinka, nádech tajemna - všechno tohle najdete v této úžasné knize... hned jsem si ji zamilovala. Hlavní hrdinka je prostě skvělá, občas trhlá holka, s ne přílíš úžasným dětstvím... Tato kniha má mé čestné místo v knihovně :-)
Jediné, co mi na knize vadí je, že českému nakladatelství opět bude trvat několik let, než vyjdou všechny díly!!! A jak to má takový závislý čtenář - jako já prostě - vydržet???

ala.mihalikova
20.07.2015 5 z 5

Bylo to úžasný čtení. Příběh se mi moc líbil a hlavně ten humor. Hrdinové mi sedli a s napětím jsem očekávala, jak to dopadne. Bylo to napínavé, vtipné, svižné. Zkrátka krása. Jen ten konec mi přišel takový zvláštní. Ale těším se na další díl. Jen doufám, že v druhém díle už nebude tolik chyb v textu, což mi ničilo dojem z knihy. Příběh byl zkrátka originální.

nikol2178
29.06.2015 5 z 5

První třetina knihy se mi četla pomaleji, ale do druhé třetiny jsem se začetla a nemohla jsem přestat! Úžasná kniha a moc se těším, až si přečtu druhý díl. :)

muchomurka
22.06.2015 5 z 5

Po dlouhé době knížka, na které mi sedlo naprosto všechno. Skvělý příběh, postavy, boží humor, láska, napětí. Hlavní hrdinka byla dost nad věcí a na konci knihy, když Reyes podával vysvětlení, si to nechala vysvětlit a hned někam neutíkala a nedělala ukvapené závěry. Veliké plus za strýčka Boba. Jen jsem doufala, že to Charley nějak natře své maceše, či si to vyříkají. Uvidíme, co přinesou další díly, rozhodně se na ně moc těším. :-)

MisuleB
09.05.2015 5 z 5

Parádní čtení. Knihu jsem úplnou náhodou našla v knihovně a jsem za to ráda. Ano, možná jsem si děj této knihy představovala úplně jinak, ale o to byla lepší. Taky postavy byly skvělé a "neprudily". Kniha mi trochu připomíná sérii o Stephanii Plumové-tou detektivařinou. Rozhodně jsem zvědavá, jak se to dále vyvine.

*Pájuše*
03.05.2015 3 z 5

Je sice pravda, že jsem od knihy čekala pořádnou duchařinu a tu jsem nedostala, nicméně jsem se u ní nenudila. Což je u knih s tímhle žánrem velké plus. :-) Příběh je originální, ale tohle je spíš detektivní román říznutý kapkou fantasy.
Nemůžu říct, že bych z knížky byla vyloženě zklamaná. Bavila jsem se u ní a kniha se četla skoro sama, ale jedna věc mě fakt štvala. Nechápala jsem Charleyino chování - tu její věčnou "nažhavenost" - pro Reyese, kterého viděla před 12 lety ještě jako teenager a když zaznělo jeho jméno roztopila se jako kostka ledu hozená do vroucího šálku čaje. Upřímně, přišlo mi to trošku přitažené za vlasy. A to nebyla jediná věc, která mi tak připadala. Dokonce i některé postavy se vymykaly slovu "normální". Souhlasím s ostatními, že těch postav tam bylo zbytečně moc, za což strhám další hvězdu dolů.
Kniha se četla dobře. Takové odlehčené, nenáročné čtení. Na deštivé dny jak dělaná, kdo ale chce pořádnou porci hemžících se průsvitných postav, v téhle knize je nehledejte. To raději sáhněte po sérii Mediátor. ;-)

Ewik
12.04.2015 5 z 5

Výborná kniha. Stihla jsem ji přečíst už 2x a s každou přečtenou stránkou se mi líbí čím dál víc. Doporučila bych nečíst ji na veřejnosti - hrozí výbuchy smíchu a člověk pak působí divně. :-)
Moc jsem si oblíbila strýčka Boba. Ale skoro všechny postavy mi byly něčím sympatické.

julliette
06.04.2015 5 z 5

Krásná kniha. Ta Charley nemá od mrtvých chvíli pokoj. Vůbec se nedivím, že se, jako smrtka, zamilovala do Reyese, jako Ďáblova syna. Sice když se to dozvěděla, trochu panikařila, ale pak mu stejně podlehla. :D Už abych měla v ruce druhý díl. :D

anishta
06.04.2015 5 z 5

Miluji hlášky Charley Davidsonové! Hned jsem si hlavní postavu oblíbila. Příběh mě taky celkem rychle a dost vzal, ale i kdyby ten příběh stál za prd, tak Charley to vše zachrání. Často jsem se chechtala a hned přecházím na další díl. :D

Dixinka
21.03.2015 4 z 5

čekala jsem víc. Děj byl rozvláčnělý, ale dávám hodnocení spíše za nápad. Třeba další pokračování bude lepší.

warca
20.03.2015 5 z 5

Skvělá kniha! Vážně jsem se u ní dost nasmála. Hlavní postava byla sympatická a dostalo mě, že i v těch nejkritičtějších okamžicích jejího života to brala s humorem.

Slípa
12.02.2015 5 z 5

Výborná knížka! Úplně mi vyrazila dech :). Napětí, humor, romantika... od všeho tak akorát. Prostě krásně napsáná a neuvěřitelně chytlavá knížka! A hlavní hrdinka boží - já to nevydržela a mnohokrát prskala smíchy :)

Domulenka
01.02.2015 5 z 5

knižka mě velice překvapila a zároven i pobavila,teším se na další díly...snad vyjdou...:_))

P.ary
21.01.2015 5 z 5

Prostě a jednoduše WOW... Musim si koupit další díl...

Pedruska01
17.01.2015 4 z 5

Budu tu zřejmě papouškovat jiné názory, ale ta kniha byla dobrá. Četla se skvěle a opravdu někdy mi dělalo problém nevyprsknout smíchy. Hlavní hrdinka byla prostě ú-žas-ná! Její sarkasmus a nadhled byl až závidění hodný. A záhadná, hezky tvarovaná šmouha Reyes? To byla kapitola sama pro sebe. Přišlo mi jen, že měl v knize jen málo místa. Čekala bych víc.
Takovéhle příběhy (plné sarkasmu a vtipu) jsou snad nedostatkovým zbožím, neboť jsem ještě na nic pohodného nenarazila. Jen se přiznám, že jsem se v samotné "detektivní" záležitosti leckdy ztrácela. Tolik jmen, osob, související s tím nebo s tamtím. Těžko říci, čím to...
Nad hodnocením jsem váhala, je to snad poprvé, co mi nevyhovuje. Na 5 hvězd to nebylo, ale rozhodně ani na 4. Což je až urážející! :D
Těším se na druhý díl a upřímně jsem zvědavá, co se z toho tajemna-záhadna vyvrbí. :)

Dadula118
05.01.2015 5 z 5

ježíši,to bylo dost dobrý.Už se mě dlouho nestalo,že bych půl knížky nedýchala.Ani nemusím tak detektivky,jak mě dostávalo to s Reyesem....prostě miluju nadpřirozeno.Jdu honem na druhý díl

Petra28
26.11.2014 3 z 5

Pokud se povznesu nad to, že to je šíleně přitažené za vlasy, tak se dá říct, že jsem se i bavila :-)

dubakm
24.11.2014 4 z 5

No, thrillerem bych to síce nenazvala, ale já jsem i přesto spokojená. Sarkastická Charley a záhadný hezoun Reyes skvěle vyplnili můj nedělní podvečer a večer a noc :-))) Tak a já se hned vrhnu na další díl.