První hrob napravo

První hrob napravo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177538/bmid_charley-davidson-prvni-hrob-napravo-pys-177538.jpg 4 741 176

Charley Davidson série

Originální „paranormální thriller“ plný humoru, napětí a neuvěřitelných zvratů. Charley Davidsonová je soukromá detektivka, moderní žena s běžnými starostmi a problémy. To ovšem jenom na první pohled … Ve skutečnosti se narodila jako bytost s nadpřirozenými schopnostmi, která dokáže vstoupit do světa zesnulých. Zemřelé vidí všude kolem, může se jich dotýkat a oni jí pomáhají s řešením případů. Všechno je o to složitější, že vyšetřovatelku sleduje tajuplný muž, „syn Satanův“, jehož šarmu Charley nedokáže odolat. Kdo je ten záhadný hrdina, o kterém se jí zdají sny plné vášně? Je vůbec živý, nebo je mrtvý? A co by se stalo, kdyby mu podlehla?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

First Grave on the Right , 2011

KatnissLavender
14.06.2016 5 z 5

Tak tahle kniha je pro mne překvapením roku! Říkala jsem si, že by nemusela být špatná, ale že bude tak skvělá, na to jsem se tedy ani neodvažovala pomyslet! Dle mého názoru je v knize naprosto geniální styl humoru, miluju sarkasmus a hlavní hrdinka jím nešetří... Snoubí se tu hned několik žánrů, které jsou do sebe perfektně propletené, nikdy by mě nenapadlo, že to vůbec jde! Jsem naprosto unesená a hned se pouštím do dalšího dílu!

CHESS
28.05.2016 4 z 5

Kniha mě vážně nadchla, hlavní hrdinka ja zábavná, rázná a někdy dětinská :) ale v dobrém slova smyslu a tak je čtení doopravdy zábavné. Doporučuju všem, kteří se rádi smějí :D

Adele02
09.05.2016 3 z 5

Docela zklamání. Od tří čtvrtiny už to šlo, konec mě dokonce bavil, ale pořád to není to, co jsem čekala. Charley ze sebe sype hlášky, ale většinou je na přesdržku, co se týče jejího věku, a Reyes je... no, Reyes. Co víc k němu říct.
Fakt by mě zajímalo, co k tomu hodlá napsat dál, ale jestli udrží vtipnou laťku, klidně ten čas obětuju.
3*, protože to pořád bylo dobré.

Laf
08.05.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala svým popisem a po jejím přečtení jsem z knihy hodně nadšená. Je napsaná svěžím, vůbec nenudícím stylem. Obsahuje spoustu zápletek a super pojatý detektivní příběh, nemluvě o hlavních postavách, které si člověk musí oblíbit. A na pokračování se těším, abych zjistila, jak se to bude vyvíjet dál. Knihu můžu jen doporučit :)

Suin
19.04.2016 4 z 5

Číst něco vtipného, sarkastického, s nápadem , s kriminální zápletkou a kde je hrdinka dospělá ženská která nemá potřebu fňukat a ubíjet se v sebelítosti a nebo ještě hůř být naivní pannou...moc moc osvěžující. Škoda že takových knih není značně víc. Pět hviezdiček nedávam jen proto, že si je nechvámám pro fakt vysokou třídu. Tak jde se na druhý díl...

martina.tim
17.04.2016 5 z 5

Musím přiznat, že mě tato kniha uchvátila. Byla vtipná, zajímavá a nešla jen tak odložit. Což z toho plyne, že se směle pustím i do dalších pokračování :)

LiLLu
25.02.2016 5 z 5

Parádní, moc dobře se četla a konečně něco, kde nevystupuje 17ti letá školačka s milostným trojúhelníkem a receptem jak zachránit celý svět nebo 17ti letá chudá dívka co potká pana tajemnýho prachatýho a objeví svět sexu protože byla ještě panna:-D
Bohužel, tohle téma ted hroně frčí, proto tohle neni trhák a tím pádem se nevydají od autorky dálší knihy:-( Velká škoda opravdu ano...
za mě 5*

Baraliska
28.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Po dlouhé době knížka, kterou jsem četla s jedním dechem. Na začátku knihy jsem se nadechla a na konci jsem vydechla. Charley a Reyes jsou prostě úžasní!

adela3429
26.12.2015 5 z 5

BOŽÍ, BOŽÍ a ještě jednou BOŽÍ!!! Kniha mě neskutečně pohltila a hlavní hrdinka Charley je úžasná! Což je skvělá změna, protože v dnešní době mě hlavní ženské hrdinky z románů spíš štvou, ale Charley jsem si vážně zamilovala. A hlavně je tato série nesmírně vtipná, řezala jsem se smíchy.

ElisR1
18.12.2015 5 z 5

Skvělá kniha, vtipná, čtivá... no prostě doporučuji.

Anjesis
08.12.2015 4 z 5

Pomineme-li, že knih, kde je hlavní hrdina/nka soukromé očko a shodou náhod i vidí duchy, plus-minus detaily je jaksi stále víc a víc (námět ztrácí na originalitě) a hlavní hrdinka se po celou dobu chová krapet, jako věčně nadržená navždy puberťačka, tak je ta knížka docela fajn. Kniha je čtivá a většinu nedostatků autorka umně vyvažuje humorem, který vás donutí smát se od začátku až do konce. Rozhodně si u knihy jeden krásně odpočine, odreaguje se a parádně se pobaví ;-)

petvet
22.11.2015 4 z 5

Paranormální (a taky trochu romantický, malinko detektivní a rozhodně vtipný) thriller ... Přesně tak, jak napsala autorka ;)

knihomolkakacka
19.11.2015

celkem vtipná kniha, občas jsem se ztrácela v přechodech mezi tím, co se opravdu skutečně děje a tou paranormální rovinou .. ve své podstatě na to, jak je ta kniha "tenká" jsem chroustala nepřiměřeně dlouho ..

dalia1769
17.11.2015 3 z 5

Docela vtipná fantasy detektivka, taková nenáročná oddechovka. Nejvíce se mi líbily ironické hlášky a postřehy hlavní hrdinky a osvěžující sarkasmus, s nímž je příběh psán. Ten nápad s účastí obětí na vyšetřování také není špatný a má potenciál. Naopak romantická linie příběhu mi připadala trochu podivná (taková vášeň k někomu, koho potkala jednou na chvíli v dětském věku???) a závěrečné vysvětlení Reyesovy totožnosti dost přitažené za vlasy, ale uvidíme, co se z toho ještě v dalších dílech vyvine.

Yana-66
10.11.2015 5 z 5

Skvělá, vtipná, sarkastická kniha! Moc mě bavila, i když v sobě mohla mít trochu víc napětí :-) V dalším dílu chci mnohem mnohem víc Reyese, tak doufám ze se nezklamu ;-D

Dani3
05.11.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, a i když není nijak náročná, tak nenudila. Příběh byl svižný, vtipný a dialogy byly prošpikovány sarkasmem. Hlavní hrdinka Charley Davidsonová je opravdu hodně svá a problémy řeší hodně nekonvenčně, ale kdo by se jí divil, když je smrtka a nebožtíky vidí na každém kroku. Detektivní zápletka byla sice jen takovou okrajovou záležitostí, ale jako odpočinkové čtení to bylo prima.

kocourjulie
04.11.2015 5 z 5

Nádhera, perfektní na odreagování, Daryndu a její trička miluju :-).

cérka
02.11.2015 4 z 5

Tak nakonec to nebylo vůbec špatné. Pomalejší rozjezd, možná i můj - musela jsem si zvyknout na styl vyprávění a praštěnou hlavní hrdinku :-). Je to taková všehochuť, trocha duchařiny, trocha krimy a špetka sexu. Vyloženě odpočinková kniha a druhý díl si určitě přečtu.

Freechappi
23.10.2015 2 z 5

Za mě jedna z nejhorších knih tohoto žánru. Myšleno z paranormálních romancí, thriller si přece jen představuji jinak. Spoiler: Hlavní hrdinka mi několikrát za knihu sdělí že má pěkná prsa, postavu, zadek ... do svého vyvoleného je poblázněná aniž by si kdy vyměnili větu, tak to by na mě fungovalo možná ve čtrnácti, nejspíš od toho věku dávám u mužů přece jen přednost jejich názorům a náhledům na svět a život před jejich hezkým zadkem. Bohužel mi kniha nepřišla ani nijak třeskutě vtipná, samotné "vyšetřování" zločinu mě nijak neoslovilo, závěr kdy rozřešení napomůžou hrdinčina pěkná prsa byl na mě už trošku moc. Nesmrtelní hrdinové mi nevadí, ale dokonce nezranitelní? Když už dám něčemu lidské tělo, tak se řídím jeho zákonitostmi. Další věc - mám ráda trochu inteligentnější hrdinky, které raději využívají hlavu před známostmi a vzhledem. Za mě hodně špatné. Taková desetkrát louhovaná Hamiltonová s hrdinkou s inteligencí Anastasie Steelové.

zuzak07
22.09.2015 3 z 5

Kniha byla čtivá, svěží a vtipná. Darynda je skvělá vypravěčka. Samotný příběh mě ale nezaujal natolik, abych si přečetla další díly.