První hrob napravo

První hrob napravo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177538/bmid_charley-davidson-prvni-hrob-napravo-pys-177538.jpg 4 740 176

Charley Davidson série

Originální „paranormální thriller“ plný humoru, napětí a neuvěřitelných zvratů. Charley Davidsonová je soukromá detektivka, moderní žena s běžnými starostmi a problémy. To ovšem jenom na první pohled … Ve skutečnosti se narodila jako bytost s nadpřirozenými schopnostmi, která dokáže vstoupit do světa zesnulých. Zemřelé vidí všude kolem, může se jich dotýkat a oni jí pomáhají s řešením případů. Všechno je o to složitější, že vyšetřovatelku sleduje tajuplný muž, „syn Satanův“, jehož šarmu Charley nedokáže odolat. Kdo je ten záhadný hrdina, o kterém se jí zdají sny plné vášně? Je vůbec živý, nebo je mrtvý? A co by se stalo, kdyby mu podlehla?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Fantasy

Vydáno: , Beta-Dobrovský

First Grave on the Right , 2011

PetraaMatouš
07.04.2018 5 z 5

Tahle knížka způsobyla v rodině zákaz čtení u jídla. Už nevim čemu jsem se smála. Každopádně jsem vyprskla rýži přes celý stůl a následně se začala dusit.
Jinak kniha je psána volně, s humorem a bez výrazně těžkých myšlenek. Čtení na dovolenou jak dělané.

Litocha
18.03.2018 3 z 5

Není to špatné, ale není to ani dechberoucí. Charley má co do přístupu k životu, sarkasmu a paranormálních schopností leccos společného s Anitou Blake, jen se (naštěstí pro ni) nepohybuje v tak temném světě. Bohužel, jakmile místo mozkem (ne že by tedy věci nějak detailně promýšlela) začne přemýšlet jinými orgány, začne to být otravné.
Koncept se smrtkou se mi líbí, ale čekala bych, že bude tak nějak schopnější, bude se umět postarat sama o sebe. Charley bezhlavě jedná, takže prakticky potřebuje strážného, ehm, anděla na plný úvazek. Taky neustálé slintání nad Reyesem z ní v některých chvílích dělá tak trochu slepici a kniha ztrácí švih.
Jinak se ale jednalo o zábavné čtení s občasnými nečekanými momenty, takže časem jistě otevřu další díl a uvidím, kam se to bude dál vyvíjet.

Iva B.
05.03.2018 5 z 5

Boží!! Výborná oddechovka, vtipná, čtivá, rychle se to četlo a mě se to líbilo, hned se vrhnu na další díl a budu doufat, že vyjdou i ostatní.

harena
08.02.2018 3 z 5

Odpočinková duchařská fantasy, která se dobře a rychle četla, plná sarkasmu, trocha erotiky, zvratů, humorných pasáží a černého humoru. Je to přesně čtení pro pobavení a na odreagování.

karel0684
16.01.2018 4 z 5

Nečekaně dobrá kniha. V první chvíli poněkud zmatená, ale pak se to rozjelo. Sympatické a čtivé

Kakatja
03.01.2018 1 z 5

Dostala jsem se až na stranu 43 a pak jsem to vzdala. 43 stran mi trvalo 3 dny, protože jsem pokaždé usnula. Nuda, vtipné jsou pouze citáty na začátku kapitol. Hrdinka je mi nesympatická a styl psaní je pro mne nestravitelný.

BariEli
10.12.2017 3 z 5

Tohle bylo celkem sympatické čtení. Bylo to vtipné a originální(teda aspoň v něčem ano). Jen bych řekla, že se nám Charley trochu zatoulala. Jako thriller bych to zrovna nezařadila.
Určitě budu časem pokračovat v dalším dílu.

Terva
03.11.2017 3 z 5

Setkali jste se dnes se ztělesněním smrti?
Pokud ne, přeskočte na otázku deset.
Pokud ano, můžete přestat, protože jste úplně v prdeli....

Po přečtení několika komentářů jsem se přeci jenom rozhodl si to přečíst osobně. A nejen přečíst, úplně naslepo jsem si všechny čtyři knihy rovnou (osobně) koupil. Nemohu si moc stěžovat, protože mě to bavilo, i když to má své ale......

Charley Davidsonová (ano, skoro jako ta motorka s Českým patentem na uložení válců), hlavní hrdinka, není zas tak špatná. Hýří hláškama, vidí mrtvé, je soukromou detektivní vyšetřovatelkou a ještě dělá konzultaci pro místní, New Mexickou, policii. Ano, je kousek od Roswellu, ale mimozemšťani příběhem jen proletí – hajzlíci. A vlastně je to snadné vyšetřování, když vám sama oběť vyklopí, kdo je její vrah. (ne, není to zas tak jednoduché) Tady je to ještě dobrý. Kriminální zápletka je povedená, tajuplná a vtáhne vás do děje. Tak kde je problém?

Citát - Opakované vystavování nočním halucinacím vedoucí k orgasmu měřitelnému na Richterově stupnici může mít dlouhodobé vedlejší účinky.

Problém je ve vložce. Tedy ve vložené postavě jménem Reyes. Tento „člověk“ je pro příběh velmi rušivým elementem. Kdykoliv se objeví, dostane hlavní hrdinka orgasmus, a to doslova. V prvních pěti setkáních je to celkem pohoda a možná to i některému chlapci postaví, po desátém setkání, kdy spisovatelka Darynda Jonesová, neustále opakuje tu samou erotickou scénu se stehny, se čitatel trochu zamyslí (já tedy jo) nad jednoduchostí a zatřepe hlavou. Když však setkání s Reysem nabírají na častosti, začnou tyto setkání býti rušivým elementem (jak jsem již napsal) a ke konci knihy už mi to připadalo úplně trapné. Tyto scény celkem ubrali knize (příběhu) na kvalitě a já ubral dvě hvězdy.
A tak to vypadalo slibně. Docela mě totiž zarazilo, že spisovatelce je již skoro...(podívejte se do jejího profilu) ...sát let, ale její knižní hrdinka se chová jako náctiletá puberťačka, která si dokonce pojmenovala obě kozy (tedy prsa) – což jí ubírá na věrohodnosti.

Malá ochutnávka:
...Tak to byl anděl?
Ne, jmenuje se Anděl....
...On se jmenuje Anděl?
Jo. Proč?...
...Jenom jsem myslel, jest-li to není jeho povolání.
Ne, je to jeho jméno. A věřte mi, že je to to jediné, co má s anděli společného....

Avšak, jak jsem již napsal (opravdu), hlavní příběh s kriminální vložkou je chytlavý, srandovní a dobrodružný.

Jo a ještě k hlavní hrdince (není to motorka). To, že vidí mrtvé neznamená, že je v transu, nečekejte ani křišťálové koule, i když se spisovatelka jmenuje Jones a ani nečekejte žádný kanál, kterým by mrtvý procházely z jednoho místa na druhé. Je to jenom jedna holka, pár duchů a celé lidské pokolení. Tak že nic složitého.

Citát - Miluji děti, ale celé bych je asi nesnědl.

Flyn
22.10.2017 4 z 5

"Odpocinkova neodpocinkova cetba". Coz v mem soukromem slovniku pro zasvecene znamena ze jsem ji dala na jeden zatah, takze do prace jsem se hrabala jako po celonocnim tahu s panem Amundsenem. Bohuzel/dik tyhle nocni tahy kdy neodlozim knizku pred patou hodinou ranni se mi stavaji celkem casto takze jsem uz vytrenovana. Jinak ja si Charley oblibila...a rozhodne chapu jeji zavislot na kofeinu a sarkasmu. Za me 4 hvezdy!

Lucy81
09.10.2017 4 z 5

Velice příjemné čtení, ale rozhodně bych jej nezařadila do kategorie thriller. Detektivka s erotickým nádechem, to ano. Každopádně se moc těším, až si přečtu další díly.

Denaille
20.06.2017 3 z 5

Čekala jsem dle reakcí něco opravdu úžasného, ale až na zajímavý nápad se Smrtkou mě tato série vůbec nezaujala. Je toho na trhu už tolik, že nerozumím tomu, proč se někdo nesnaží alespoň trochu odlišit. Myslím, že kdyby místo Charley to byl třeba Charlie a šla po něm nějaká pekelná mrcha, která by ho po nocích i sexuálně obtěžovala, mělo by to trochu jiné grády a aspoň by se zdálo, že nečtu pořád to samé stále dokola. Ale jelikož se tak nestalo, musím říct, že je daleko více lepších "detektivních" knih s fantasy zápletkou. Od Mercy Thompson po Tinu Salo nebo Anitu Blake.

Xena011
05.06.2017 4 z 5

Úžasná série plná napětí a nečekaných zvratů. Každým dílem spisovatelka zvyšuje svoji laťku a dokáže stále překvapit a naladit na další díly, po kterých musíte ihned také sáhnout. Super hlášky, humorné pasáže. Některé části mě přišly, stejně jako hlavní hrdince, smutné. A samozřejmě od začátku hádáte a vyšetřujete s hlavní hrdinkou a na konci při vyřešení případu jen nevěřícně koulíte očima, jak je to vůbec možné.

Jacinda
23.05.2017 3 z 5

Charley mi prostě nesedla. Nestává se moc často, abych hlavní hrdinku fakt nemusela. Autorka se snažila, aby byla za každou cenu vtipná a výsledkem je přehršel sarkasmů a narážek, které se často pouze míjí účinkem. Co se týče posedlostí Reyesem na základě ničeho, k tomu já osobně klidně přimhouřím oko - však se mi taky spustila posedlost na základě jedného setkání v metru. Bohužel celkově mě kniha opravdu nenadchla...detektivní zápletka mi přišla jen na pozadí a spíš nudná. A konečný akt mezi dotyčnými? Tím šíleným popisem poprsí se jednalo spíš o trapnou scénku, než o vzrušující vrchol knihy. Balancuju mezi 2-3 ale četlo se to alespoň dobře.

Adris
15.05.2017 4 z 5

Vtipná, romantická kniha. Nemohla jsem se odtrhnout. Strasne se tesim na dalsi dil!

Náměsíčná26
15.05.2017 5 z 5

Za mě desetkrát Ano!!! Tyhle slova bych odpřísáhla i synovi Satana, protože je to tak dokonalá postava obalená do smyslnosti a hříchu. A samotná Charlie má stejný smysl pro humor jako já, proto tuhle sérii miluju! Jen mě mrzí, že po Čtvrtém hrobu už nic nevyšlo, ale i tak mi to nezkazilo chuť si ostatní díly přečíst v aj :-) Doporučuji.

nefernefer
13.04.2017 5 z 5

Zase jedna z knížek, na kterou jsem se vždycky těšila a přečetla ji na tři zátahy, i když není zrovna nejtenčí. Není to žádná detektivka. Je to plnohodnotná duchařská fantasy, jejíž hlavní hrdinkou je Phil Marlowe v sukni, a to se vším všudy včetně těch jeho sarkastických hlášek, přitažlivého vzhledu i talentu pro maléry, které končí nakládačkou :o) Navíc je to všechno příjemně okořeněné lehkou dávkou erotiky a tajemna. Takže v kategorii odpočinkového čtení za mě plný počet. Rozhodně jdu do dalšího dílu, protože musím zjistit, jestli bude stejně dobrý jako ten první :o)

pettrass
31.03.2017 4 z 5

Když jsem si přečetla knihu a pak anotaci a zařazení knihy nakladatelem, byla jsem rozpolcená. Asi jsme každý četli jinou knihu. Paranormální thriller si představuju úplně jinak a možná i díky tomu, se mi kniha moc líbila. Pro mě je to jednoznačně oddychová literatura. Detektivní linka příběhu byla jednoduchá a když se nad ní zpětně zamyslím, připadala mi spíše okrajová a v tom množství různých příběhů a událostí v knize se trochu ztrácela. Hlavní hrdinka, Charley, je sympatická, plná nadsázky a velmi pubertální. Hodně mě v knize štvalo slovo "detektivka" - vím, že se u nás přechylují i povolání, ale tohle mi připadá divné. Ale i přes menší výhrady se už těším na další díl.
Ale jako vážně Thriller???

Lalina3
28.03.2017 5 z 5

Naprosto dokonalý styl psaní, kvalitní, přitom lehký, vtipem to vážně jen srší, zakázaná láska, napětí,... Nemám co vytknout.

puwan
26.03.2017

četlo se samo :-)

Besa
21.03.2017 5 z 5

Veľmi príjemná oddychovka, mám v pláne kúpiť a prečítať si aj ďalšie diely. Kniha sa dobre čítala, bola napísaná vtipne a pútavo, bavila som sa.