První hrob napravo

První hrob napravo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177538/bmid_charley-davidson-prvni-hrob-napravo-pys-177538.jpg 4 739 175

Charley Davidson série

Originální „paranormální thriller“ plný humoru, napětí a neuvěřitelných zvratů. Charley Davidsonová je soukromá detektivka, moderní žena s běžnými starostmi a problémy. To ovšem jenom na první pohled … Ve skutečnosti se narodila jako bytost s nadpřirozenými schopnostmi, která dokáže vstoupit do světa zesnulých. Zemřelé vidí všude kolem, může se jich dotýkat a oni jí pomáhají s řešením případů. Všechno je o to složitější, že vyšetřovatelku sleduje tajuplný muž, „syn Satanův“, jehož šarmu Charley nedokáže odolat. Kdo je ten záhadný hrdina, o kterém se jí zdají sny plné vášně? Je vůbec živý, nebo je mrtvý? A co by se stalo, kdyby mu podlehla?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Fantasy

Vydáno: , Beta-Dobrovský

First Grave on the Right , 2011

mataj
mataj
16.02.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka, docela vtipná, čtivá, děj měl spád.

alibaba72
alibaba72
12.02.2019 3 z 5

Taková to je romaticko/detektivní/duchařina. Nečetlo se to špatně, občas jsem se zasmál, ale ta detektivní zápletka byla trochu zvláštní, nudná, roztahaná a připadalo mně to, že když autorka neví kudy kam, tak to vyřeší duch. Myslím, že to mohlo být trochu více propracované. Ale i přes to všechno dám šanci druhému dílu, když nic, tak se možná trochu zasměju :-)

TeaPeter
TeaPeter
08.01.2019

Tuhle knihu nebudu hodnotit. Dostal jsem se k ní nedopatřením a nedokázal jsem ji dočíst. Je to pro naprosto jinou cílovou skupinu, a proto by moje hodnocení bylo neobjektivní.

Eduarda
Eduarda
01.01.2019 3 z 5

Ale jo, zábavné, neotřelé, jiné - ovšem občas s místy až nudnými pasážemi a trochu drhnoucími vtipy. Za mě fajn myšlenka, z hlediska story lehce nedotažená. Přečíst ale doporučuju, taky jsem se víceméně bavila.

Allla9
Allla9
20.11.2018 4 z 5

Bavila jsem se. Přečtu si i pokračování.

Turante
Turante
12.11.2018 5 z 5

Super vtipný duchařský příběh, který obsahuje zase něco jiného. Rychle jdu shánět další díl ????

gabice4
gabice4
10.11.2018 3 z 5

Až tak moc mě tato kniha nezaujala....... Poměrně dost dialogů...... Někdy jsem přesně nevěděla kdo co říká..... Příběh by byl asi pěkný, kdyby byl lépe zpracováný

ivana02
ivana02
25.10.2018 4 z 5

Vtipná fantasy spíše pro ženy, plná akce. Příběh vyloženě frčí, žádná hluchá místa. Hlavní hrdinka může komunikovat s duchy, kteří z různých důvodu ještě nepřešli na druhou stranu a pomáhá jim vyřešit poslední pozemské záležitosti. Z velké části je to i detektivka. Vyšly ještě další tři díly, na které se zatím nechystám, odrazují mě obálkou (tato je nádherná). Zatím mi to stačilo, ale uvidím, třeba někdy dostanu chuť na pokračování.

mac.martina
mac.martina
15.10.2018 5 z 5

Na tuhle sérii jsem narazila náhodou, a můžu říct že jsem z ní unešená. I když to není úplně můj oblíbený žánr, tak jsem do ní hned začetla a naprosto mě dostala... Už se těším na další díly :-)

makynka911
makynka911
25.09.2018 5 z 5

Série mě naprosto uchvátila. Je mi strašně líto, že v Česku vyšly jen čtyři díly, zbytek budu muset přečíst v originále.

První díl, naprostá bomba, seznamování s postavami, nebezpečný a tajemný Reyes. Sice se jedná o puberťáckou story, ale na oddech ideální. Četlo se rychle a další díly na sebe nenechaly dlouho čekat. Za mě splnilo očekávání :)

Ingenír
Ingenír
08.09.2018 2 z 5

Celkem jsem se těšil, i když mě místní komentáře ta trochu odrazovaly. Ale dal jsem to. Nic moc. Četlo se to rychle, ale některé pasáže jsou přehnané a možná až moc dětinské. Nezavrhnu však tuto sérii a určitě si časem přečtu druhou knihu.

sebemi
sebemi
11.08.2018 5 z 5

Super četba na dovolenku, přečteno za dvě odpoledne na koupáku ;) Hodně jsem se smála i nahlas, takže některé pasáže jsem četla i manželovi :D

Doporučuji!

Belisima
Belisima
03.08.2018 4 z 5

Knížka mě bavila i když jsem ji teď četla po druhé. Odpočinková četba, která pobaví, je tam i napětí a láska. Zajímavý děj, rozhodně stojí za přečtení. Oproti jiným knihám podobného rázu jsem si velmi oblíbila hlavní hrdinku a ta mě baví. Ostatní postavy jsou také supr.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
19.07.2018 2 z 5

Charley mi v mnoha ohledech připomínala Anitu. A to není lichotka (první díl její série jsem nedala). Tyhle drsné kočky jednající s paranolmálnem to u mě mají těžké. Vždy se tváří jako největší drsno v okolí, že je nic nerozhodí, a jak nikoho nepotřebují. Ale nakonec mají nohy stejné želé a orgasmy jsou už jenom z dlouhého pohledu do očí (six packu, rozkoku atd) jako každá druhá z romantické knihy. Takže je třeba napsat dobrou detektivní část i tu lechtivou. Autorka má jediné štěstí, že to bylo vtipný. Ale to bych zase až moc nepřeháněla. Hlavní hrdinka je kousavá potvůrka a dost vtipného vyšlo právě z jejích úst. Jinak bych nedočetla. Přesto řadím mezi lepší v žánru. Z hodnocení to nelze poznat, já si to uvědomuju. Ale taky je to jedna z mála žánru, kterou jsem dočetla.

lenka3633
lenka3633
10.07.2018 5 z 5

Supervtipná a sexy like hell :)

VeronikaHV.
VeronikaHV.
22.05.2018 3 z 5

Tak nevím jestli má poruchu soustředění havní hrdinka nebo autorka :) první polovinu knížky mi dalo dost práce se začíst, ale ne proto že by děj nestál za nic, to ne. Jenom autorka nějak nedokázala udržet myšlenkovou rovinu. Jinak celkem dobrá oddechovka.

lenka7679
lenka7679
26.04.2018 5 z 5

Úplně skvělý a božanský, asi tak by to puberťácky okomentovalo moje věčně mladé já. Skvělá kniha, nejdříve jsem se přemlouvala, přeci jen dívčí romány už mě moc neoslovují, i když občas, no nicméně jsem byla překvapena. Jediné, co je nejsmutnější je, že další díly se nepřeložily a já už rok nemůžu pořádně spát, protože nevím, jak tohle všechno dopadne.

zbožňuju_knihy
zbožňuju_knihy
21.04.2018 4 z 5

Bylo to dobré, přečteno ani nevím jak, místy jsem ale měla pocit, že se jedná o "Čtení pro dívky".
Souhlasím naprosto s "Litocha".

Aríka
Aríka
08.04.2018 5 z 5

Ke knize jsem se velmi dlouho odhodlávala, ale jsem ráda, že jsem se k ní nakonec dostala. Příběh byl čtivý, poutavý a poměrně často jsem se smála. Charakter hlavní hrdinky mi přisrostl k srdci a Reyes, který byl celou knihu velmi záhadný, mi k srdci přisrostl stejně. Podtrženo a sečteno, kniha byla úžasná a nemohu se dočkat, až budu mít v ruce druhý díl. Rozhodně doporučuji.

PetraaMatouš
PetraaMatouš
07.04.2018 5 z 5

Tahle knížka způsobyla v rodině zákaz čtení u jídla. Už nevim čemu jsem se smála. Každopádně jsem vyprskla rýži přes celý stůl a následně se začala dusit.
Jinak kniha je psána volně, s humorem a bez výrazně těžkých myšlenek. Čtení na dovolenou jak dělané.