První hrob napravo

První hrob napravo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177538/bmid_charley-davidson-prvni-hrob-napravo-pys-177538.jpg 4 741 176

Charley Davidson série

Originální „paranormální thriller“ plný humoru, napětí a neuvěřitelných zvratů. Charley Davidsonová je soukromá detektivka, moderní žena s běžnými starostmi a problémy. To ovšem jenom na první pohled … Ve skutečnosti se narodila jako bytost s nadpřirozenými schopnostmi, která dokáže vstoupit do světa zesnulých. Zemřelé vidí všude kolem, může se jich dotýkat a oni jí pomáhají s řešením případů. Všechno je o to složitější, že vyšetřovatelku sleduje tajuplný muž, „syn Satanův“, jehož šarmu Charley nedokáže odolat. Kdo je ten záhadný hrdina, o kterém se jí zdají sny plné vášně? Je vůbec živý, nebo je mrtvý? A co by se stalo, kdyby mu podlehla?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

First Grave on the Right , 2011

Luigi1
04.02.2021 5 z 5

Tak to mě úplně chytlo a četl bez přestání.Ikdyž duchařinu moc rád nemám,ale chtěl jsem to zkusit.Zatím dobrý.

lusitta05
27.11.2020 4 z 5

Zaujímavé a fakt vtipné. Ani som to nečakala, myslela som, že je to úplná blbost, ale tak dobre sa to číta, a hneď bol koniec. Idem na ďalší diel.

Terka21
25.11.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila , těším se na další díl. Knihu doporučuji.

Kočičáci
20.11.2020 3 z 5

K tomuto fantazy-duchařskému rádoby thrilleru jsem se nechala zlákat v jedné Fb skupině, kde bylo společné čtení a diskuze nad příběhem. Sama bych po něm asi nechytla. Charley je "superwoman", která komunikuje se zemřelými a díky tomu se jí daří vyšetřit případy, na které běžný detektiv z masa a kostí nestačí. K tomu všemu prožívá jak jinak než nadpozemský milostný příběh s tajemným přízrakem.
Celkem vtipné, oddechové čtení. Za mě platí, že méně je někdy více. Nacpat do jedné knihy několik žánrů, spoustu postav a dějových linek není zaručená cesta ke kvalitě. Momentálně se více přikláním k tomu, že do dalších dílů už se nepustím, ale nikdy neříkej nikdy, že?

Owain
16.11.2020 4 z 5

Ten její humor je moje gusto =) moc jsem si knihu užívala.jdu na další díly.

Shinstria
02.11.2020 5 z 5

Nebyla jsem si jistá, co od knihy čekat.. nicméně hned na prvních stránkách mě kniha rozesmála a vtáhla mě do děje. A musím říct, že to byla fakt jízda :D bavilo mě to, líbila se mi hlavní hrdinka, bavil mě humor, bavila mě zápletka, bavili mě nebožtíci.
Co víc si přát? No přece další díl!
Už na něj jdu... :3

Usignolo
09.10.2020 5 z 5

Já vím, že jsem na to asi dost stará, ale mě to úplně uchvátilo, až jsem si pořídila další díly. Je to sexy úlet a hlavní hrdinka je někdy trochu důležitá, ale vtipná. Líbí se mi styl psaní, hrozně jsem se nachechtala :-)

Linda007
21.09.2020 3 z 5

Taková blbinka, ale hezky se to čte. Dál pokračovat nebudu, když u nás stejně nevyšly všechny díly.

kramlinka88
20.09.2020 5 z 5

Super vtipná oddechovka :-D Absolutně jsem nečekala, že by mě tento styl zaujmul, ale byla jsem velmi mile překvapená :-)

hanap
19.09.2020 4 z 5

Diky společnému čtení jsem se dostala k této knize a nelituji. Ještě jsem nic takového nečetla, ale libilo se mně to. Ze začátku jsem měla trochu zmatek mezi živými a duchy. Časem zkusím i další díly.

petulkapeta
16.09.2020 5 z 5

tak čeho lituji na teto knize? že nejsou přeloženy všechny díly...pro mě užasna kniha,vtipna a plna tajemna...Reyes no prostě Wau nwm co řict a těším se na další příběh s Charley

Charmedka
26.07.2020 4 z 5

Naprosto chápu to vysoké hodnocení a tolik nadšených recenzí, já se zamilovala snad hned po první stránce. Čekala jsem dost a nejsem ani v nejmenším zklamaná. Každá kapitola začíná nějakou hláškou či nápisem na tričku a v každé kapitole Charley srší neuvěřitelným vtipem a sarkasmem.

Charley je přesně ten typ hrdinky, co zbožňuju. Odvážná, ale zároveň skutečná, protože každou chvíli skončí s monoklem, obětavá a neskutečně ironická, to miluju.

Kniha je neskutečně čtivá, stránky ubíhají a jste hned na konci. Ani chvilku jsem se nenudila a po celou dobu čtení jsem si říkala, jak je tahle série super.

Marthas
13.07.2020 3 z 5

2,5/5
Abych pravdu řekla. Nikdy jsem zatím nenarazila na knihu, u které bych si řekla: Tady by opravdu prospělo, to trochu proškrtat, tuhle si ujasnit myšlenky.. Někdy mi prostě přišlo, že autorka trochu trpí grafománií. A ten překlad, jéžiš. Splést si naše rčení Měla jsem ji v hrsti a udělat z toho Měla mě v hrsti a mohla bych pokračovat. Upřímně taky mne překvapuje, že některé detaily jsou tak pěkně promyšlené (viz jméno Charlotte Jean Davidson, ten odkaz mi došel před chvílí, takže mne fakt těší, že jsem o tři knihy rychlejší než sama postava,-) a jiné jsou jakoby šité horkou jehlou. Akorát za ten námět a obálku a že jsem se občas usmála dávám 2,5 a zaokrouhluju nahoru.

zapálenýčtenář
10.05.2020 1 z 5

Čekala jsem víc. Mnohem víc.
Námět se nabízel
Další promarněná šance a ztracený čas..
Přesto jsem přečetla všechny čtyři knihy.
Jako vážně:
Vážně ženská co vystudovala sociologii, má nadpřirozené schopnosti a ovládá všechny jazyky co na světě kdy existovaly používá : ba jo a nene
A to tak že víc než často jako běžnou odpověď???

význam svého jména pochopila až ve čtvrté knize?

Nadpřirozené bytosti mající IQ šroubováku mě vážně dost děsí.
Neděsí mě někdo kdo je smrtka.
Děsí mě že autorka tuto smrtku nechá pobíhat dvacet sedm let ulicemi --
přemýšlející jestli se má zase osprchovat.
jaký použije kondicioner
a jak si oholí nohy..
Opravdu? Denně?
Porucha pozornosti nebo porucha osobnosti?
O tom se nic moc nepíše.

Leona333
06.05.2020 4 z 5

K této ,,detektivce," se musí při čtení přistupovat trochu s nadhledem. ; ) On je to vlastně jakýsi mix romantiky, nadpřirozena, kriminálního napětí... A tím vším čtenáře provede vtipně napsaná, chvílemi až komická postava soukromé detektivky Charley.
Kniha se mi četla dobře. Klidně bych si tento literární žánr sebou přibalila někam na pláž k vodě. ; )

zinon
30.04.2020 4 z 5

Za mě dobrá knížka na odreagování. Spousta sarkasmu a humoru. Já jsem se dobře bavila :)

sirojezkin
06.04.2020 2 z 5

Začetla jsem se asi od strany 190 - vydžte :). Až poté jsem zhruba pochopila o co tam jde a pak už jsem to dočetla jedním vrzem. Hl. hrdinka mi byla sympatická ( byla vtipná ). Ale takovéto knihy nejsou úplně moje gusto. Duchařina říznutá erotickým a detektivním žánrem.

cukrovka
13.03.2020 3 z 5

Oddechová duchařská detektivka. Zajímavý příběh, ale místy rozvláčný. Detektivní linka se ztrácela v ostatních informacích. Hlavní hrdinka je vtipná a plná sebeironie.

Lusik88
25.02.2020 2 z 5

Mam z teto knihy takove smisene pocity. Hlavni postava by byla celkem sympaticka, detektivni zapletka s duchy by byla celkem fajn. Misty je kniha nesmyslne zdlouhava a nektere casti se opakuji. Zaver je na me az moc fatasy. Je to uz par let, co jsem cetla serii Andele od Lauren Kate a tohle je az zvlastne podobne. Ale nejvic mi vadi, ze hlavni postava je nymfomanka. Hele holky, to fakt nezijete pro nic jineho nez pro chlapa v upnutych dzinach??? Celkovy dojem to jen kazi.

havrmoni
31.01.2020 5 z 5

Já jsem teda nadšená. Líbilo se mi to, fakt jsem se bavila. Je to zas něco jiného než jsem dosud četla a doufam, že mi to nadšení vydrží. Jo a co mě nejvíc baví, že se policajti moc do toho nepletou. Je to jak to je. Já totiž vyloženě nesnáším šťourání do jakéhokoliv nadpřirozena ,,civilisty" . Zbytečné zdržování děje. Taky absence sáhodlouhých myšlenek o všem a o ničem mi rozhodně nechybí.