Druhý hrob nalevo

Druhý hrob nalevo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174446/bmid_druhy-hrob-nalevo-yQ0-174446.jpg 4 509 94

Charley Davidson série

Když se vídáte s mrtvými, může vám to pořádně zkomplikovat život. Charley Davidsonová, příležitostná soukromá detektivka, pracuje se zesnulými na plný úvazek. Přitahuje mrtvé jako maják. Pro démony je zkrátka neodolatelná… Tentokrát se Charley snaží pomoct své nejlepší přítelkyni Cookie v hledání její nezvěstné kamarádky. A jako by toho nebylo dost, záhadný Reyes, „syn Satanův”, opustil své pozemské tělo a teď Charley pronásleduje jako duch. Neměl moc na výběr, protože dokud byl v lidském těle, mučili ho démoni, kteří chtěli přilákat Charley. Reyes je odháněl ze všech sil… Protože kdyby se k ní dostali, přiblížili by se k bráně do nebe, což by byla katastrofa!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Second grave on the left , 2011

Ivet1990
29.10.2019 5 z 5

Stejně jako prví díl mě i teto úplně pohltil. Za jeden přečteno. Kniha se četla sama. Jedeme dál

Eduarda
17.10.2019 3 z 5

Po prvním dílu tentokrát trochu trápení. To, co mě na tom bavilo už je okoukané (identita hlavní hrdinky, humor kolem, způsob řešení případu) a kvůli detektivní zápletce to smysl nemá... Dočteno spíš ze setrvačnosti, bez třetího dílu se obejdu.

nik077
06.10.2019 5 z 5

Fakt se mi líbí...chystám se na třetí díl.

Romžiry
06.08.2019 5 z 5

Druhý díl byl trochu slabší než jednička, ale číst se dal. Nechyběl humor. Rozhodně se pustím do trojky.

iiiccc
04.07.2019 4 z 5

Po dočtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat až se pustím do druhého. Bohužel mě trochu zklamal. Sice platí vše, co jsem napsala k hodnocení prvního dílu, ale zde mě celkem obtěžovaly pasáže o Reyesovi. V prvním díle byly krátké, tajemné a tahle milostná linka byla příjemným zpestřením. Když se ve tomto díle začalo Charley "rozlévat teplo v podbřišku" a podobně, již jsem obracela oči v sloup. !!! SPOILER !!! Na konci Charley dokázala svázat Reyesovu tělesnou schránku s jeho astrální, tak snad bude v dalším díle více limitovaný a nebude tolik zasahovat do detektivního pátrání a vtipných připomínek hlavní hrdinky.

Marcik7
18.06.2019 4 z 5

Líbil se mi i tento druhý díl, chystám se na třetí a jsem zvědavá, jestli se Reyesovu tělesnou schránku podaří zachránit...

Selket
07.06.2019 3 z 5

Lepší, určitě lepší než první díl. I když se zdlouhavé odbočky v rozhovorech nijak nezkrátili a duchů podstatně méně, bez větších rolí, mělo to pro mne takvou zvláštní atmosféru, jako nějaký studentský thriller, nebo tak. Těším se na další díl.

tatjana1737
10.05.2019 4 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

Z téhle knihy jsem si odnesla jednu hlavní věc: měla bych nějak originálně pojmenovat svoje prsa. Nad touhle otázkou budu přemýšlet ještě hodně dní, než vyloučím slepé uličky a dojdu k té nejlepší volbě. Pokud by někoho mé finální rozhodnutí zajímalo, ať se tak za půl roku ozve ;-).

Nu a ke knize samotné: nečetla jsem první díl, protože byl v knihovně zrovna půjčený. Orientaci v postavách a ději to ale nijak nevadilo, byť by mne samozřejmě vysvětlení některých věcí zajímalo (např. celá ta věc kolem smrtkování). Dějová linie ve stylu "Vím, co jsi dělal loňské léto" (v tomto případě "na střední škole") nebyla špatná, byť pointa mne trochu zklamala.

Vadila mi ale v podstatě jediná věc, která mne zprvu odrazovala, ale když jsem se do knihy zakousla, tak jsem ji odsunula do pozadí a užívala si rozjíždějící se zápletku. Autorka měla místy tendenci nejít k jádru věci - hrdinové něco nakousli, ale pak se začali bavit o něčem jiném, přesunuli pozornost k jinému tématu, začali hláškovat apod. To mi plynulost čtení trochu rozdrobovalo, ale nakonec jsem si zvykla, protože některé z těch hlášek byly opravdu dobré.

Charley mi nevadila, naopak se mi líbilo, že je to nejen "drsňačka", ale i ženská, která řeší normální ženské starosti. Oproti tomu "syn Satanův" (nevím, proč jsou na přebalu ty uvozovky??) se vždy jen objevil a zmizel, takže v tomhle ohledu doufám, že mne trochu víc jako postava uspokojí v prvním a třetím díle. (A to sloveso je zde užito zcela bez vedlejšího významu!) Postavy vedlejší (Cookie, strýček Bob či Garett) byly taky sympatické a fajn, byť Cookie mne na začátku knihy přišla poněkud mimo (samotný ten úvod s házením šatstva a vyšilováním mne na pár dní odradil od dalšího čtení).

Celkově mi tohle pojetí smrtky a muže, který ji osudově miluje, přišlo lepší, než série "Podsvětí" Meg Cabotové.

Za mne nejlepší hláška z úvodu kapitol je tato: Na doporučení mého advokáta je toto tričko bez nápisu. (Nápis na tričko)

Trudoši, díky za doporučení, a ve jménu Tvého dobra doufám, že se dozvím, proč chtěl Owen Vaughn Charlottu na střední škole přejet autem! ;-)

P.S.: Chacha, teď jsem si přečetla komentář od trudoše a jak vidno, prsa nás oslovila oba. Byť každého trochu jinak ;-).

Safienka
25.03.2019 5 z 5

Občas jsem Charley nechápala, co jako blbne, když je to tak jasné :D. Ale zápletka ještě lepší jak u prvního dílu. A ten konec? Tož jsem zvědavá na další díl!

Nikidree
20.03.2019 4 z 5

Četla jsem už lepší série, přesto je tu něco, co mě 'nutí' pokračovat ve čtení. Zřejmě za to může fakt, že mě velmi zajímá, kým vlastně doopravdy Charley je, co vše umí a čeho je schopná. To samé Reyes, byť o něm se toho tak nějak ví víc. Alespoň mám ten dojem.
Detektivní zápletka byla lepší než v prvním díle, protože ji řešila Charley s Mimi a ne duchové. Co mě však začíná poněkud nudit, je "šílená nažhavenost", když se objeví Reyes. V první díle to alespoň bylo zajímavé (sny, po prozření návštěvy, pak na to i skočili,..) ale tady to jsou vždy jen pokusy, které nevyjdou. Chápu proč, jenže je to pořád to samé. Jediný důvod, proč se vyplatí to nepřeskakovat je fakt, že se čtenář dozví pár zajímavých informací.
I přes tyto větší či menší drobnosti je kniha pěkná a hlavně se dobře čte.

Arianne
24.01.2019 5 z 5

Pěkně čtivé, je zajímavé sledovat, jak Charley postupně rozkrývá pravdu o sobě samé. Detektivní zápletka na pozadí nebyla nijak odfláknutá a dodává příběhů dávku napětí. Ale co se týče Reyese, myslím, že by mohla připustit, že lidé (nebo i jiní) mají někdy pro své jednání dobré důvody a její názor a přání není jen ten jediný správný. Uvidíme, jestli mě v dalším díle přesvědčí o tom, že měla pravdu ona a ne Reyes.

Ingenír
02.12.2018 3 z 5

Oproti prvnímu hrobu je toto mírné zlepšení. Možná přibylo i víc srandy a tak trochu i akce. Sexuální hlavní hrdinky při příchodu jedné nejmenované osoby jsou už trapné a někdy i nechutné. Avšak, jak jsem již napsal, jisté zlepšení tady je a tak jsem si v pátek dokoupil další dvě knihy o Charley Davidsonové. Je to sice roztříštěný příběh, ale má něco, co vás nutí číst dál. Prostě není to tak stupidní, jako některé teen romány.

Allla9
22.11.2018 5 z 5

Další pokračování příběhů soukromé detektivky Davidsonové, která umí komunikovat s mrtvými.

gabice4
18.11.2018 3 z 5

Žádná změna od předchozího dílu se nekonala......... Humor v situacích, kdy se to vůbec nehodí........ Dost často jsem kroutila hlavou, kolikrát Charley spadla brada a sbírala ji ze země :-), jestli ji bude sbírat i v dalším díle, tak se to pokusím spočítat

monika0092
07.11.2018 5 z 5

Nezklamala :))

mac.martina
15.10.2018 5 z 5

Druhý díl této série je taky tak skvělý jako ten první, a nemohla jsem od této knížky odtrhnout jak moc mě zaujala :-)

Doporučuju k přečtení, sto jí to za to... :-)

marek1278
10.10.2018 5 z 5

Bavil jsem se od začátku do konce, těším se na další díly :)

makynka911
25.09.2018 4 z 5

Série mě naprosto uchvátila. Je mi strašně líto, že v Česku vyšly jen čtyři díly, zbytek budu muset přečíst v originále.

Druhý díl byl jen o něco slabší než první. Ale zase to vyvažovalo řešení případu, navíc pořád ten úchvatný Reyes. Za mě 4* :)

Belisima
09.08.2018 5 z 5

Já se tak nasmála u některých pasáží... "Ať už to má pneumatiky, nebo varlata, budou s tím jen potíže." Vážně Charley je skvělá a baví mě. U žádné jiné hlavní hrdinky se mi to zatím nestalo, že bych si postavu až takto zamilovala. Děj knihy byl také dobrý i když měl nějaké vady na dokonalosti. Například mi ušlo kdo za těmi vraždami skutečně stál. Nebo že by mi chyběli stránky? Ale vše opouštím kvůli Charley.

zbožňuju_knihy
23.04.2018 4 z 5

Tedy tento povedený podle mne Román pro dívky (Thriller? Ale kdeže..) byl lepší než první díl. Jen bylo docela opruz časté opakování minulého děje, aby čtenář náhodou neztratil nit. Hezky jsem si u toho odpočinula + přečetla knihu ani nevím jak za jeden den. Další díl již zakoupen :-D...

vraždy humor duchové a přízraky paranormální schopnosti

Darynda Jones
americká, 1965
2013  83%První hrob napravo
2016  90%Čtvrtý hrob pod nohama
2014  88%Druhý hrob nalevo
2015  91%Třetí hrob přímo před nosem

Kniha Druhý hrob nalevo je v