V ruinách Paříže

V ruinách Paříže https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28392/bmid_v-ruinach-parize-JON-28392.jpg 4 35 6

Charity série

Charity, které se nepodařilo proniknout nepozorovaně do jednoho z center mimozemšťanů, se zachránila před dopadením skokem do transmitéru hmoty, nastaveného neznámým směrem. Proti všemu očekávání se ona a její společník Skudder neocitli na cizí planetě, ale uprostřed zcela zpustošené Paříže. Kdysi nejkrásnější město světa se změnilo ve vojenský prostor, kde byli připravováni megabojovníci vetřelců ke štvanicím na lidi...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

In den Ruinen von Paris

Kamba
04.09.2022 3 z 5

Příběh je rozdělen na dvě dějové linie: Charity se snaží probít zpustošenou Paříží, Kyl se pokouší zpracovat svůj nový stav nabyté svobody. A musím říct, že mě nebavila ani jedna. Až někdy v půlce knihy se něco začne dít a zajímavý je jen závěr. Hvězdu navíc dávám za rozhovor Charity s Gurkem, kdy se o něm konečně dozvídáme nějaké podrobnosti.
Nejslabší kniha série.
Edit: po přečtení série reviduji na druhou nejslabší knihu série :-)

Luigi1
15.09.2021 5 z 5

Tak jsem od souseda získal dva igelitové pytle téhle literatury a můžu pokračovat ve čtení těchro hrdinů jako třeba Charity Lairdová,zatím super.

Terva
21.11.2020 5 z 5

„Bojovali totiž proti nepříteli,
nad nímž není možné zvítězit,
protože vítězství nad ním znamená současně smrt.
Bohužel nejen pro ně,
ale pro celou planetu“.

Příběhy Charity je jak na vlnách. Jednou líbí, jednou tak trochu a pak zase vzhůru. Vzhůru do Paříže. Čtvrté dobrodružství v Paříži se povedlo. Linie je rozdělena do tří, samostatných, příběhů a každému je snad jasné, že na konci knihy se dějové linie spojí. Základním příběhem je Charity a její společníci, kteří se v minulém příběhu vrhli do transmitéru, který vytvořila mimozemská rasa Moronů. Netušili, kde se vynoří, ale věřte, byla to Paříž.

Citát: Čím méně vypadala lidsky jeho postava, tím lidštější byla jeho povaha.

Druhou linií je megaman. Superbojovník zvaný Kyl. Jeho rozpor ze Stonem vygradoval do zrady, a prostředí, ve kterém se posléze Kyl vyskytl je pro něj velmi rozporuplné. Myšlenkové pochody v jeho mozku si s tím nějak nevědí rady a tak v Kylově hlavně probíhá osobní boj. Povinnost mu velí jednu věc, ale myšlenkama se dostává do své minulosti. Nakonec jsem velmi potěšen, že to vyřešil, tak jak to vyřešil.

Malá ochutnávka:
Kylovi bylo pět let, když poprvé vešel do výcvikové kopule. Mnohé se změnilo během oné příšerné noci, kdy mu vzali matku i jeho svět. Občas si ještě vzpomínal, že existovala doba, kdy obloha byla modrá místo zelená a kdy se k němu neskláněla strnulá maska obřího mravence, ale přívětivá hebká tvář, když křičel hladem nebo únavou.

Poslední, třetí linií je voják z Paříže. Jean si tak trochu vyráží mimo pařížskou zónu aniž by to řekl svým nadřízeným. Jeho vycházky džunglí a překračování vymezených hranic ho však zavede do zvláštního místa. Jenže si s tím tak moc neví rady. Návod je v Angličtině a on je přece Frantík. Když však potká skupinku podivných lidí, začínají se dít věci. Příběh je akční, napínavý a plný překvapení.

Citát: Čekali jsme na přátele z hvězd, který vystoupí z transmitéru, a místo nich přišli oni!

Stupino
19.02.2019 5 z 5

Začal jsem tímto dílem, protože jsem ho dostal jako vyřazenou knihu z knihovny a je to dobré počtení. Už mám všechny díly a prvnička už je téměř za mnou. Je to čtivé.

TERRORDROME
29.12.2018 4 z 5

V rámci zmeny prostredia sa dej presúva transmitérom hmoty do Paríža obrasteného mimozemskou burinou. Francúzi sú naštvaný, lebo miesto lahôdkových žiab a slimákov majú teraz akurát zmutované krysy a emzáckych mravcov vegetujúcich v bahne. Charity a spol. si v meste lásky užívajú trocha tradične vražednej romantiky, zatiaľ čo zmätený megaman Kyl objavuje kto vlastne je a zradcovský Guvernér Stone zas ( nie príliš prekvapivo ) odhaľuje že je to s ním trochu komplikovanejšie. Okrem štandardnej akcie a pár nových čriepkov informácií ( ktoré však stále príliš odpovedí neposkytujú ) by som vypichol existenciálny rozhovor Charity s Gurkom, ktorý opäť podčiarkuje vesmírnu bezvýchodnosť celého snaženia. Ale karavána ide ďalej...

Eigis
11.08.2013 4 z 5

Další boj o přežití a odhalování moronských tajemství. Stejně jako předchozí díli i tento má spád a tvoří příjemnou oddechovku.

Wolfgang Hohlbein
německá, 1953