Spící armáda

Spící armáda https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28395/charity-v-spici-armada-28395.jpg 4 33 6

Charity série

Ze všech sil vede Charity Lairdová, nejlepší žena Space Force, boj proti mimozemským uchvatitelům Země. Když v ruinách Paříže vyslechne legendu o spící armádě, pustí se spolu s indiánem Skudderem do pátrání. S ukořistěným bojovým kluzákem se dostanou do zcela zničeného Německa a naleznou pověstmi opředený bunkr. Avšak dřív než Charity objeví komoru spících, zaútočí přisluhovači mimozemšťanů…... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Die schlafende Armee , 1992

Kamba
15.09.2022 5 z 5

Naprostá pecka! Úplně zásadní díl série, kde se láme konflikt s Morony (ačkoli to na první pohled nemusí být vidět). Autor dobře mixuje klidnější pasáže, kde čtenář dostává spoustu nových fascinujících informací, s akčními pasážemi, kniha v podstatě nemá hluchá místa a četl jsem ji jedním dechem. A ten závěr! Zbývalo mi už jen pár stránek, ale to přece nejde tak rychle ukončit, pořád se toho děje hodně! A pak to skončilo a musím hned vytáhnout další díl.

Luigi1
15.09.2021 5 z 5

Jsem moc rád,že se mi podařilo sehnat tyto napínavé povídky.

Terva
04.12.2020 5 z 5

Dva metry vysoký
indián s účesem punkera
a v rockerském ohozu
přece musí vzbudit nedůvěru
u pruského důstojníka.

Další příběh vesmírné pilotky, potloukající se na planetě Zemi v její vzdálenější budoucnosti, je velkým překvapením. V příběhu je spousty dobrodružství, zajímavých a překvapujících situací a dokonce přibilo i velké napětí. Určitě je překvapením situace okolo Stonea a Kyla. Tito dva se zde dostávají do jakési proměny a čtenář je jen zvědav, jak se to s nimi vyvine dále.

Tohle dobrodružství jsem si užíval a doslova ho „přelouskal“ dvakrát rychleji, než mám průměr čtení knih. Bavilo mě to a je to snad poprvé, co jsem měl i strach (ten „strach“ prosím do uvozovek) o některé hlavní hrdiny. Ano, tady se začalo i umírat, ale nemá smysl napsat, kdo a jak – znáte to, byl by to spoiler. No, rozhodně snad zatím nejlepší příběh v této sci-fi sérii.

Citát: Co to je „pravděpodobnost hraničící téměř s jistotou“?

Stupino
31.03.2019 5 z 5

Právě dočteno a začíná to být zajímavé.

TERRORDROME
29.12.2018 4 z 5

Charity aj s perepúťou unikajú z Paríža a sú s takou vervou bombardovaný atómovými granátmi že nikto nechápe čo presne Moronov tak rozpálilo. Autor skromne presúva dej do Nemecka, kde funguje posledná riadne vybavená vojenská základňa s tankami, helikopotvorami a spiacimi zálohami. Okrem toho je tam okolo ešte plno divných vymletých existencií zvaných hovnožrúti alebo Jaredi, starajúcich sa o mravenčiu kráľovnú zahniezdenú v kostole. Je to vlastne ako vždy, hrdinovia okrem zbesilého úteku pred emzákmi, krysami a jednou amorfnou obludou musia taktiež presviedčať ďalších nájdených ľudských "kolegov" o svojich úmysloch, čo už nevyhnutne začína pôsobiť trochu kolovrátkovo, ale našťastie je tu pár zásadných zvratov, takže ani tento diel nie je iba výplň.

Eigis
12.08.2013 4 z 5

Přímé pokračování předchozího dílu. Charity konečně nachází organizovanější centrum odporu a zároveň potkává Jaredy, kteří jsou výsledkem spojení lidí a mravenců.

německé romány fantasy romány

Wolfgang Hohlbein