Hvězdné inferno

Hvězdné inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28399/charity-ix-hvezdne-inferno-28399.jpg 4 27 5

Charity série

Charity, pilotka Space Force, která se ocitla v 21. století, téměř již dosáhla svého cíle. Invazoři jsou vyhnáni ze Země a Černá pevnost padla. Před ní však stojí ještě poslední veliká překážka. Z Měsíce pronikají k Zemi podivné signály. Ukryli se snad vetřelci v měsíčních pouštích? Následováni posledními kosmickými kluzáky invazorů, vydávají se Charity a její přátelé na cestu – aby se ocitli ve smrtící pasti…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Das Sterneninferno

Kamba
23.04.2023 3 z 5

Na tuhle knihu jsem si pamatoval z mládí, že se mi moc líbila - konečně po dlouhé době není Charity jen přívěškem Jaredu a má nějakou vlastní akci.

Teď po letech mě to ale nějak extra nechytlo. Nebylo to špatné, ale taky nic extra. Možná to bylo tím, že jsem byl natěšený? Kdo ví. Pravdou je, že jsem tuto miniknížku četl půl roku a mezitím jsem přečetl deset jiných :-D

Luigi1
17.09.2021 4 z 5

Zajímavá cesta Charity na Měsíc a boj.

Terva
16.04.2021 3 z 5

Když se chceme
nenápadně vplížit dovnitř,
neměli bychom
ani klepat, natož pak
vyrazit dveře.

Mám trochu pocit, že tohle nenapsal Wolfgang Hohlbein, ale přinejmenším jeho žena. Tolik emocí za malou chvilku u Charity v této knize jsem ještě neviděl. Od ironických vtipů a bolení hlavy až po nesmyslné „štěkání“ na kolegy. Navíc je tu i menší změna stylu psaní. Sice zde sledujeme opět dvě linie, ale více jak dvě třetiny příběhu je věnováno jen linii jedné. Další aspekt jsou odstavce. Zde jich rapidně ubilo a slovy jsou doslova popsány celé stránky bez možnosti oddechu. Tak buď je to změna stylu psaní a nebo už blbnu z té vesmírné války s Morony.

Malá ochutnávka:
Lhostejnost Jaredu vůči životu jednotlivce silně převyšovala i Stoneův po desetiletí pěstovaný cynismus. Při každém pohledu na některého z těchto mravenců si násilím musel vštěpovat, že tohle už nejsou Moroni, kterým kdysi sloužil, nýbrž kolektiv zcela nového typu, který lidský druh sleduje s mnohem větší jasnozřivostí a pozorností než Moroni a jejich skrývající se vládci.

Nevím jak to vysvětlit, ale tento díl se mi zatím líbil ze všeho nejméně. Vůbec jsem si to neužíval, Stone je podivný člověk a vůbec jsem nefandil. Doufám, že dopadl tak, jak tento příběh lehce naznačuje. Kde je Kyle a jeho skupina tu není vůbec řečeno. Nějak se na ně zapomnělo. A Charitina skupina je na Měsící zbytečně moc dlouho a útrapy tam prožité jsou zdlouhavé a sem tam i nudné. Dal bych jen 40% jak vám říkají přidělení motýlci, ale zde to nejde a nechci být zas tak moc kritický, tak tedy za tři místní hvězdy.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát: Nepropadejte panice.

TERRORDROME
06.01.2019 3 z 5

Napriek názvu nie je tento diel nijak epický ani infernálny, skôr akési ticho pred búrkou ktorá snáď vypukne v ďalšom diely. Charity s kolegami letia v starej pixli na mesiac a zažívajú vesmírne bitky ktoré autor popisuje pohľadom cez radar, kde sledujeme rôznofarebné body a čiary predstavujúce lode a vypálené strely, čo nie je dvakrát úžasné. Na mesiaci potom hrdinovia pochodujú chodbami, likvidujú automatické kanóny a to je v podstate všetko. Ono to nie je zas také zlé a možno tomu do istej miery aj krivdím, ale jediné dve zaujímavejšie veci tu boli vtipný ( retrospektívne ) súboj s čistiacim automatom a "stretnutie" Charity s jej blbým exmanželom. Kauza všeobecnej paranoje sa taktiež moc neposunie, takže toho budú musieť v ďalšom diely stihnúť veľa. Tentoraz teda iba za tri.

Eigis
15.08.2013 4 z 5

Díl ve, kterém se Charity dostane na základnu na měsíci. I přes poměrně napínavý popis cesty, včetně probíjení se přes obranné systémy je tento díl mírně slabší.

Wolfgang Hohlbein
německá, 1953