Ledové dvojče

Ledové dvojče https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4831/bmid_ledove-dvojce-LXr-4831.jpg 4 190 23

Taggertovi série

Román se odehrává na začátku 20. století. Do koloradského městečka Chandleru se po letech vrací krásný, záhadný Kane Taggert. Kdysi chudý podomek, dnes jeden z největších boháčů v kraji. Na večeři do svého nově postaveného domu pozve Houston, dceru místního váženého občana. Ta pozvání přijme a na schůzku se svým snoubencem pošle místo sebe sestru Blaire, dvojče, s nímž si je k nerozeznání podobná. Netuší, že tím se její poklidný život od základů změní. Blaire totiž jejího snoubence svede a musí se za něho provdat. Houston nezůstává dlouho sama, neboť ji Kane nečekaně požádá o ruku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Twin of ice , 1985

miruska1
07.02.2024 4 z 5

Líbilo se mi to. Ale autorka to umí i líp....

Ewe291
09.11.2023 5 z 5

Jude je moja srdovka tak ako aj Kleypas, Woodlins a Garwood, vdaka nim som objavila svet knih takze budu u mna mat vzdy miesto a ich knihy sa mi nikdy neomrzia
U tejto autorky milujem ako ide z minulosti az do pritomnosti a ide generacia za generaciou a Montgomeriovci ani Taggertovci sa nemenia a to zboznujem takze za mna vsetky knihy ano ano a este raz ano

Andulka VK
19.07.2023

Knížku jsem nečetla...možná zatím. Ale prásklo mne do očí to slovní spojení...,,Chandlerovi dvojčata"- jsem z toho jelen-buď bych uvítala Chandlerovy dvojčata-nebo možná správněji...,,Chandlerova dvojčata" - - jedná se totiž o dvě dívky, takže by asi opravdu mělo být ...ta dvojčata!
Podle komentářů to může být zajímavý příběh, tak nejspíš zvědavost zvítězí a zkusím si přečíst a dopřát i trochu té romantiky...

lendinka.k
27.10.2021 5 z 5

Vtipné... Hlavní hrdinka se mi moc líbila. Nechápu ale, proč to patří mezi sérii Montgomeryovi.

Agatha84
20.08.2021 2 z 5

Blboučké, slaďoučké, pitomoučké :-) Z nějakého důvodu jsem zatoužila po návratu do pubertálních let. Celkem se zadařilo, i když vím, že autorka umí rozhodně lépe.

pip11
11.03.2021 5 z 5

Druhý díl o Ledovém dvojčeti Houston se oproti příběhu o její sestře četl od začátku velmi dobře. Děj byl zábavný a poutavý, líbil se mnohem více než předchozí.

Lofda
26.09.2020 3 z 5

Hotovo, přečteno.. Jeden z těch naivních románů pro holky, u kterého je lepší moc nepřemýšlet o reálnosti děje. Ale nebylo to úplně zlé, skoro celou dobu jsem se culila a o to přece u takových oddychovek jde, ne??

Kudík
12.09.2020 5 z 5

Jsem trošku zmatená, zda jsem začala sérii prvním nebo až druhým dílem. Zde je uvedeno "Ledové dvojče" jako první díl, ale jak pročítám komentáře, tak je asi až druhý, i když ve výsledku to bude jedno. Houston se mi velmi líbila a vůbec nebyla tou popisovanou ledovou lady. Leander i Kane se k ní nechovali vždy fér, ale řekla bych, že zrovna s Kanem si dobře poradila. Závěr mi prodloužil život, protože od povedené akce ve vězení, jsem se nepřestávala smát.

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Hezké, lehké, oddychové čtení :-)

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Pěkné čtení ❤️❤️❤️

Aja39
30.04.2020 5 z 5

Knížka mě bavila zajímavý děj.

petraj30
14.08.2019 4 z 5

Velmi zajímavý příběh, řekla bych, že byl o trošku lepší než Ohnivé dvojče

tatjana1737
31.08.2018

Tak až tady a teď jsem se dozvěděla, že Ledové dvojče je druhý díl, protože já s ním četbu vždycky začínala :-). Po dlouhé době jsem dostala chuť si oba díly přečíst znovu a musím říct, že mě zase potěšily. Nedokážu posoudit, nakolik je to z hlediska historického škvár, protože dějiny dělnického hnutí znám hlavně z našeho prostředí a už si z nich beztak moc nepamatuju, ani nemohu soudit reálie města Chandler. Navíc mi přišel jen ten baseball (stejně jako v jedné z knih JD, kde hrdinka ve STŘEDOVĚKU učí lidi zpívat muzikály... ehm).

Příběh jako takový je jednoduchý, ale zápletka hezká - záměna dvojčat a co z toho bude. Při prvním čtení mě víc než Kane zaujal Leander, protože očividně letím na vymydlené gentlemany - pan Taggert na mě působil jako neotesanec, buran a věty typu "toho si ještě užiješ dost a dost, zlato" mu na půvabech nepřidávaly. Tentokrát jsem ho ale viděla očima Houston a jejích zapálených lýtek, a i neotesaný buran s chlupatým hrudníkem a svalnatým tělem pro mě dostal jisté kouzlo :-). Společné erotické scény mě přiměly ke snění - i když autorka patří k těm, které se nevyžívají v zevrubných popisech a explicitě, a spíše používá "obecné fráze" typu jak byla hrdinka spalována touhou, přesto si pod nimi člověk představí to svoje a má to kýžený efekt.

Příběh je sice jednoduchý, ale hezky postavený, obsahuje kupu momentů, nad nimiž se čtenář(ka) usměje, pár dobrých vtípků a kromě nezbytné dávky romantiky a vášnivých chvilek i - u autorky - tradiční slovní jiskření mezi hrdiny.

Hezký je i nápad vylíčení jedné události a jednoho příběhu ze dvou různých úhlů pohledu - něco, co Hartl spojil v jedné knize. Jak si v jednu chvíli uvědomila Houston, když poslouchala rozhovor mužů, je zajímavé, jak lze jednu událost vidět různýma očima.

… i když chlápek od koní má svoji animální přitažlivost, Leander u mě pořád vede :-).

mStationka
18.08.2018 4 z 5

Ledove dvojce je ctivejsi nez predchozi dil ohniveho dvojcete.Kniha me narozdil od 1 opravdu bavila

koki.veru
11.12.2017 5 z 5

Začátek je v podstatě stejný, jako první díl, akorát z pohledu Houston, ale i přesto je kniha taktéž suprová, jako první díl. Kniha je jak zajímavá, dobrodružná, romantická, tak i vtipná a čte se v podstatě sama :)

kackajh
10.05.2017 5 z 5

Skvělá, skvělá, těším se na Blair. Kane jako každej Judin hrdina na ránu, ale ty její hrdinky, skvělý.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Druhý díl ještě hezčí než první. Moc jsem se bavila záměnou sester. Bylo to vtipné, hezké, čtivé a o to jde.

TaLu
14.10.2015 5 z 5

Příběh dvou sester ve dvou knihách : Ledové dvojče a Ohnivé dvojče se mi od autorky líbil asi úplně nejvíce.
Když bych se měla zamyslet, proč tomu tak bylo, musím říci, že mimo krásně namíchané a nepřehnané romantické i dobrodružné části, byl pro mne hodně zajímavý ten pohled na stejné události očima dvou rozdílných bytostí. Co člověk - to originál a v těchto knihách je osud jedné i druhé sestry vykreslený tak, že je jasné, jak rozdílné jsou. A přitom oběma nejde jinak, než přát, aby se jejich příběh dobře završil. Nu o to zase není třeba mít strach, protože přece jen je to romantická literatura a k té happy end patří.
A abych nezapomněla - toto jsou starší knihy autorky, ve kterých se to ještě nehemží esoterikou a těm já dávám přednost.

moudivlacek
20.08.2015 5 z 5

Pokračování Ohnivého dvojčete, také to nebylo špatné, jen mě mrzelo, že dost je z toho prostě opsáno z Ohnivého dvojčete. Ale je to zas pohled z druhé strany. O smích a romantiku ani zde není nouze.

Simoneta
16.08.2014 5 z 5

moc se mi líbila a to i ohnivé dvojče,ale tahle víc :)

Jude Deveraux (p)
americká, 1947