Chalupářský guláš s krví

Chalupářský guláš s krví https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34512/bmid_chaluparsky-gulas-s-krvi-RIK-34512.jpg 3 30 14

Bývalý řezník L. Pohan koupil velký selský statek nedaleko Mníšku u Prahy. Dům zařídil jako hotýlek pro bohatou klientelu. Lidé si zde každý víkend užívají swingers party. Atraktivní servírka Eva, i její milenec A. Bauer patří k těm, kteří si tu rádi vymění partnery. Během jedné bouřlivé noci je Eva zavražděná. Kriminalisté mají před sebou těžký úkol, neboť všichni přítomní hosté jsou podezřelí.... celý text

alnahu
10.12.2023 3 z 5

Druhá česká detektivka, po které jsem sáhla, již nebyla tak čtivá ,jako detektivky od paní Pospíšilové ,ale přestože je děj trošku jednoduší, je kniha docela napínavá ,dobře se mi četla a zpestřila mi jedno odpoledne(mezi vánočním pečením).

trudoš
16.07.2023 1 z 5

Takhle nějak by podle mě vypadala detektivka, kdyby jí napsal (či natočil) Zdeněk Troška. Nemyslím to nijak zle, jen se s ním v posledních třiceti letech zcela míjím ohledně smyslu pro humor. A s Karlem Štorkánem evidentně také.
Autor se snaží ve svém vyprávění tolik stylizovat do chování obyčejných vesničanů, novopečených podnikatelů, žárlivých žen a vypočítavých mužů, až je výsledkem skutečný guláš, jenž má s realitou (alespoň tak, jak ji vnímám já) máloco společného. Asi jako latinskoamerická telenovela se skutečným životem v Latinské Americe. Samotná zápletka by ještě nebyla špatná, mrtvola s nožem v zádech, nalezená po nočním mejdanu, je pro kriminálku vždycky atraktivní motiv. Problém přichází v momentě, kdy dojde na vyšetřování a s ním související i závěrečné odhalení, jak ke zločinu došlo, popírající základní literární pravidlo - nedělej ze čtenáře blbce.
Co ale oceňuji, je tvůrčí záměr, kdy je ta stejná situace popisována z pohledu dvou lidí a vnímána přitom překvapivě rozdílně.

babystar
15.07.2023 4 z 5

Čtvrtý příběh ze série s detektivy Bohuslavem a Mazancovou. Tentokrát se o soukromí detektivů moc nedozvíme, ale o to více o životních postojích dalších hrdinů, kteří se účastní víkendového pobytu pro dospělé v jedné venkovské usedlosti. Žádný z nich nemá čisté svědomí, ale jen jeden své problémy řeší vraždou.

Marla
22.12.2021 2 z 5

Přihlouplá a nudná knížka. Příběh se tváří jako detektivka, ale spíše je to parodie a ke všemu je v ní dost chyb.

rafan65
05.11.2021 4 z 5

Kniha je decela pěkně napsaná, děj je sice trochu jednodušší ale číst se to dalo. Asi to chtělo příběh více rozpracovat a vsadit do něj trochu napětí.

knihomolka1197
08.03.2021 5 z 5

K této detektivce se ráda vracím. Čtivé, napínavé a srozumitelné, takové knihy mám ráda.

čef
02.08.2018 2 z 5

Detektivky mám rád a guláš také. Ale guláš v detektivce? Děkuji, neprosím. Příběh je chaotický, kdybych byl kritik, tak napíšu rovnou zpackaný. Zpackané vyšetřování takovým amatérským způsobem, že by to ani naši "pomáhat a chránit" takto určitě nezmotali. Přitom vraha slavně objevili - no nekup to! O nějakém, alespoň povrchním popisu charakterů se snad ani nedá mluvit . Celé dílko se možná dá omluvit pouze hodně vysokým věkem autora. Vyhněte se obloukem, k použití leda někde u vody až vám bude slunce pražit na mozek - přečtěte a spalte.

medvedice3
18.02.2018 3 z 5

Knížka mě trochu zklamala, očekávala jsem od osvědčeného autora (dívčích románů) trochu víc.

Aleh
04.02.2018 4 z 5

Vražda mladé ženy na víkendové swingers party v jednom malém hotýlku, který vlastně ani tak nějak není jen pouhým hotýlkem. Majitelův ohnivý guláš a následná zábava ovšem tentokrát dostaly příchuť čerstvé krve oběti. A tak přijíždí vyšetřovací tým a pozorný čtenář může přemýšlet. Kdo z přítomných je vlastně vrahem? Klasická česká detektivka.

dagmar5477
05.11.2017 5 z 5

Pohodová detektivka, které rozhodně nechybělo napětí.

28401
10.11.2016 4 z 5

Dobrá česká detektivka (možná jen trochu urychlený konec)

konicekbily
27.07.2016 3 z 5

Je to pohodlné dovolenkové čtení - nic jiného jsem ani nečekal.

pobijecmuch
21.09.2014 4 z 5

Taková jednoduchá, česká detektivka. Dříve vycházeli podobné kratší kriminálky v edici Magnet, samozřejmě poplatné tehdejší době. Nyní dílka začínajících českých spisovatelů si vzalo pod patronát brněnské vydavatelství Moba. A co je české tak se musí podporovat.

kika 13
24.03.2013 4 z 5

Napětí až do konce detektivního románu.Pohoda při čtení.