Chaloupka na vršku

Chaloupka na vršku https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332841/bmid_chaloupka-na-vrsku-yBb-332841.jpg 5 19 5

Život na venkově v dobách našich předků harmonicky plynul v souladu s koloběhem roku. Střídání ročních období s sebou přinášelo různé zvyky a tradice. Do vyprávění o dětech z malé podhorské vesničky se promítá prostota, laskavost a moudrost lidových obyčejů a dokreslují ho pořekadla, přísloví a lidové písničky. Příhody Andulky, Honzíka, Martínka a Apolenky jsou však tak živé, jako by se staly dnes. Komiksové zpracování 8 vybraných dílů televizního večerníčku, který se umístil na prvních příčkách v rámci ankety oblíbenosti z Večerníčkova pohádkového špalíčku.... celý text

Hathor89
02.01.2022 5 z 5

Moc pěkné provedení rokem od ledna do prosince – plné zvyků, říkadel, lidových písní a pranostik. Večerníček neznám, ale může být pěkný (asi na něj někdy kouknu). Doporučuji dětem i rodičům, rodičům i dětem. Určitě knihu v budoucnu představím i vlastním potomkům.

Venda32
23.08.2021 5 z 5

Nádherný večerníček a stejně tak nádherná knížka. Milé, poučné příběhy nejen pro děti.

zazvorek
15.03.2021 5 z 5

Už několik měsíců je to nejoblíbenější pohádka mé dcery - ráda kouká na Večerníček, poslouchá audioknihu a tenhle "komiks" zná slovo od slova. Naučila se díky tomu plno lidových písniček a pořekadel, poznává lidové zvyky a ráda je pak zkouší i doopravdy. Tohle se opravdu moc povedlo.

popeluška
02.04.2020 5 z 5

Vrátila jsem se do dětství a nebylo to vůbec špatné :-) Moc krásný komiks.

MinaHawke
27.06.2018 5 z 5

Večerníček mám moc ráda a i kniha je moc hezká.

Šárka Váchová
česká, 1947
2009  92%Chaloupka na vršku
2013  90%Chaloupka na vršku: Nové příběhy
2016  78%Tajemství srdce
2010  93%Vánoční koledy
2017  97%Chaloupka na vršku

Kniha Chaloupka na vršku je v