Četnické erfolgy

Četnické erfolgy https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446256/bmid_cetnicke-erfolgy-Z9t-446256.jpg 4 2 2

„Slovo: „erfolg“ bylo pro příslušníka četnického sboru doslova zaklínadlem a prokletím zároveň. Kýžený „úspěch“, to byla věc, pro niž byl četník nucen a mnohdy i ochoten doslova vypustit duši. Kniha obsahuje rovnou kopu povídek popisujících případy vážné, veselé, ale i případy pro četníka samotného s tragickým koncem, které řešilo četnictvo na našem území v období monarchie, republiky a za okupace.... celý text

Kakho-Oto
23.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Druhá kniha od Michala Dlouhého, kterou jsem četl. Na rozdíl od publikace "Ve jménu zákona" se mi "Četnické erfolgy" nelíbily. Třicet příběhů, které mi skoro všechny splývaly dohromady (tři kapitoly vypráví o podobných bandách potulných Cikánů). Nejvíce mě zaujala kapitola o loupežném přepadení na nádraží v Ivanovicích na Hané, zapamatovatelná je také epizoda o znásilnění a zavraždění hluchoněmé ženy, případně epizoda o ženě, jež zavinila smrt opatrovaného dítěte, přesto byla soudem osvobozena. Celkové hodnocení: 45 %

jakub87
20.09.2021 5 z 5

Další z řady četnických povídek. Ano anotace knihy je výstižná. Za "erfolg" byl opravdu někdy četník schopen vypustit i duši. Obsahuje moc pěkné povídky z celé ČSR. Nemůže chybět v řadě již vydaných povídek.