Cesty za oponu času 5 - Ukřižovaná hvězda Hollywoodu Jean Sebergová

Cesty za oponu času 5 - Ukřižovaná hvězda Hollywoodu Jean Sebergová https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382963/bmid_cesty-za-oponu-casu-5-ukrizovana-hv-Cic-382963.jpg 5 11 4

Cesty za oponu času série

< 5. díl

Jak zničit – s pomocí tajných služeb a spřízněných novinářů – slavnou filmovou hvězdu? Kdo zastavil americkou židovskou mafii, která připravovala atentát na Adolfa Hitlera? Předpověděl si Alexander Puškin vlastní smrt? Jak dopadla válka českého starosty Chicaga Antonína Čermáka s králem podsvětí Al Caponem? A čím rusínská sochařka Jelena Mandičová očarovala T.G. Masaryka? To jsou některé z více než třiceti příběhů, tvořících obsah té ;to knih y. Příběhů mimořádných, často objevných, leckdy až šokujících. Příběhů, z nichž mnohé nelze objevit na „wikipediích“, ale (a to je nejcennější deviza této knihy) dlouhodobým trpělivým pátráním v archivech,mezi pamětníky a na místech, kde se dané a osudové události odehrávaly.... celý text

Rade
29.12.2019 5 z 5

Stanislav Motl, už popáté. Krátké příběhy z historie, známé, méně známé, případně pro mě zcela neznámé.
Např. pro mě doteď naprosto utajená postava našich dějin velitele legionářů a dobyvatele půl Sibiře generála Radoly Gajdy nebo existence hrůzostrašných koncentráků pro ženy a děti na jihu Afriky v búrské válce.
Nebo podivuhodný příběh československého politika Karla Kreibicha, sudetského Němce, který želel rozpadu Rakousko-Uherska a vzniku republiky v r.1918, současně to byl přesvědčený komunista, který žil za první republiky nějakou dobu v Moskvě, za války byl jako člen Státní rady Československé v Londýně a v r.1952 se postavil proti zinscenovaným politickým procesům 50. let a přesto nebyl persekvován a celkem v pohodě se dožil jako starý pán roku 1966…
Kvalitní literatura faktu s hodně zajímavými tématy.

andrii24
13.09.2019

Nevydržela dýchat. Sebrala ji neprůjezdná cesta. Neopodstatněný hon na čarodějnice zostudil její gesta. Upálená lilie. Bílá labuť na noční hladině. Nevěsta s tmavým závojem. Pohledná mučednice, která troufla si otevřeně vyznat lásku veškeré lidské rase, a tím podráždila ďábla na Achillově patě. Americká Evropanka. Měla v sobě rebelsky aristokratický šarm, cosi z jiskry krajanek Janet Leigh a Faye Dunaway, něco z krásky Catherine Deneuve i jakýsi nedostupný, nepropustný švédský pel. Ženská obdoba Stevea McQueena, královským talentem opentlena.

maryzka
05.08.2018 5 z 5

Opět jedna ze zajímavých knih S. Motla. Něco člověk věděl a něco nového se dozvěděl. Jinak člověk na této knize vidí, že jakýkoliv změny společenské, politické, všechno je někdy jedna velká špína.

aleska
29.07.2018 5 z 5

Cokoli od Stanislava Motla je moje srdeční záležitost, a tak nechci moc hodnotit. Je to prostě další Motl, jak ho známe a máme rádi. Přináší zamyšlení, poznání, inspiraci a lidskost. Zase se to podařilo.

Kniha Cesty za oponu času 5 - Ukřižovaná hvězda Hollywoodu Jean Sebergová je v