Cesty za oponu času 4 - Šifra Karla IV.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ztracený poklad Karlovy univerzity a další příběhy z blízké i vzdálené minulosti Už před mnoha lety jsem napsal, že záhady jsou věčným ohněm mládí. Snaha odkrývat nejrůznější tajemství nás provází už od dětství. Člověk, který si tuto vlastnost uchová i v dalších letech, dostává od Života jedinečnou šanci. Stále v něm totiž zůstává duše dychtivého kluka, dychtivé dívky. Stále se dovede těšit na příští dny. Dovede se radovat i ze zdánlivých maličkostí. Lépe pak potlačuje nástrahy dnešní podivné doby. Ať už jde například o smutek, rozmrzelost, pocity beznaděje, pomluvy, zášť druhých…. Tato kniha je určena především těmto lidem. Lidem, které vzrušuje snaha dohlédnout i daleko za obzor. Lidem, které vzrušuje snaha – v ě d ě t! Budete číst o výjimečných jedincích, kteří ještě i mnoho let po své smrti dovedou inspirovat druhé. Třebaže na ně historie z těch či oněch důvodů třeba i zapomněla. Najdete zde příběhy, které, obrazně řečeno, semlela nemilosrdná kola Osudu. Poznáte statečné muže i ženy, kteří pro svou víru, pro své přesvědčení, dokázali nasadit třeba i své vlastní životy. Stanete se svědky událostí, které jsou stále obestřeny záhadami, tajemstvím. V této knize najdete kapitoly: Příběh moravského Mojžíše Jasnovidná paní Emilie Vraždy z milosti Živý mrtvý Silnější než strach Lev z Münsteru Obětovaní lidé Zabijte Edvarda Beneše! Ztracený Máchův Máj A kromě nich dalších 19 příběhů plných tajemství...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220932/big_sifra-karla-iv-220932.jpg 416
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Cesty za oponu času 4 - Šifra Karla IV.

minirock
15.12.2014

Další díl ze série knížek pana Motla o odkrývání dávných či nedávných záhad mě víceméně uspokojil. I když, jak už to bývá, něco mě zaujalo více, něco míň. Snad nejvíc se mi líbí jeho pátrání vztahující se k II. světové válce. Např. Muž s číslem 117 274 je naprosto fascinující, stejně tak Silnější než strach. Je skvělé, že pan Motl nachází takováto témata a tak si můžeme přečíst o útrapách ale i hrdinství lidí za války, na která by se za čas zcela určitě zapomnělo. Za to mu patří velký dík.

maryzka
17.11.2014

Opět jedna z brilantních knih Stanislava Motla. Ovšem tentokrát dávám míň hvězdiček neboť tam bylo několik záhad o nichž jsem vůbec nic nevěděla a neměla o ně zájem. Zklamal mě tam článek o moji oblíbené spisovatelce Vlastě Javořické- bohužel tam nic nového ani zajimavého nic nebylo. To je lepší o ní kniha ,, Vše o Vlastě Javořické.