Vlkodlak

Vlkodlak https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16112/vlkodlak-16112.jpg 4 82 7

První český překlad souboru povídek z autorova nejplodnějšího období mezi roky 1945 a 1952. Boris Vian si v nich zkouší různé styly a žánry, od automatického psaní přes parodii na špionážní povídku až po thriller o sadistických lesbičkách. Jádrem výboru však zůstávají typicky vianovské povídky a postavy.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Garamond

Le Loup-garou , 1970

dr.horrible
16.06.2022 4 z 5

Najlepšia je ústredná poviedka Vlkodlak. Spolu s ďalšou Vianovou poviedkou Marta a Jan (Flanďákova koupel), Nabokovovým Škaredým dňom a Zweigovým Knihomolom, patrí medzi moje najobľúbenejšie.

Lac
09.11.2019 5 z 5

Krátká povídka je vtipná a člověčí v rouše beránkově:o)

LadyKet
22.03.2017 3 z 5

Něco bylo na mě opět až moc surrealistické. A některé povídky zas měly úžasný nápad i zpracování, ale celkově průměr. Prostě asi nejsem s autorem naladěná na úplně stejnou notu...

SalomeH
08.10.2014 3 z 5

Vianovy knížky, které jsem doposud četla, mi učarovaly. Tohle ale nějak nebylo ono. Je to sbírka povídek, která, ač sama dost neuspořádaná, se hodně opakovala v postavách i popisech scény.

TheCiko5
29.05.2014 5 z 5

Kdo může vynikající krimi povídku z jazzového prostředí rozbít poslední větou "...a těsně před tím,než jsem usnul,jsem se proměnil v kachnu." ???
Boris Vian !!! :-)

Evickar
22.08.2013 3 z 5

U některých povídek jsem se opravdu nasmála, ale myslím si, že tenhle titul ve mně nic moc nezanechá a za nějakou dobu už si nebudu z něj nic pamatovat. I tak ale stojí za přečtení.Lepší 3 hvězdičky

Violetti
28.05.2012 5 z 5

Naprosto perfektní záležitost! Mé první setkání s Vianem mě ujistilo v tom, že rozhodně nebylo poslední. Jsem příjemně překvapená, Vianův absurdní humor je usměvavý, drzý a provokativní. Povídky ubíhají v různém tempu a jsou obecně velmi různorodé, což zrovna v případě tohoto souboru není vůbec na škodu. Hlavně je ze všech cítit jeden autor a to se mi líbí.
Obecně mě více zaujaly povídky psané er formou, ale tak jako tak je to zážitek!