Lidská komedie

Křehký příběh o válce, dospívání, hrdinství, tajemství a dalších obyčejných věcech.

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/68565/lidska-komedie-68565.jpg 4.4191

The Humeny Comedy (1943)

Vydáno:, Práce

Kniha Lidská komedie

Nifredil
05.06.2018

Saroyan kreslí slovy jeden obraz za druhým, vyvolává jednu náladu za druhou. Osobně jsem ale unešená nebyla, zřejmě jsem si s panem autorem zrovna nesedla do nálady a vkusu. Mám raději díla postavená méně na dojmech a obrazech a více na logice propracovaného vyprávění. Přesto musím ocenit jak zvláštní příběh to byl a kolik toho ve mě jako ve čtenáři vlastně zanechal. Zůstanou právě ty dojmy, obrazy.

Camri
19.04.2018

Milá kniha, ale zřejmě jsem ji četla ve špatném rozpoložení. Nebo špatném životě? V tom příštím třeba změním názor...

kowalenska.m
04.03.2018

Četla jsem nadvakrát. Prvně jsem se nedostala za pár stránek, ale napodruhé jsem přečetla během chvíle. Nevím, v čem byl rozdíl, možná člověk musí být na knížky naladěn a já pak naštěstí na Lidskou komedii naladěná byla a naplno jsem se ponořila do krásného a smutného příběhu... A znovu a znovu jsem došla k názoru, jak hrozná je válka a jak krásné by bylo, kdyby si to uvědomili všichni.. Doporučuji!

Dafra
07.01.2017

Pro mě první kniha od tohoto autora. Dlouho mi byla doporučována a mně se do ní upřímně moc nechtělo. Knihu jsem nakonec přečetla s velkým nadšením. Ačkoli je to kniha poměrně útlá, je v ní vlastně vše - dětství, přátelství, láska, rodičovství, bolest, umírání, smrt...Napsáno s citem, s láskou k lidem, s láskou k životu se vším všudy. Rozhodně knihu doporučuji přečíst, moc ráda se k ní vrátím a těším se na další díla od tohoto autora.

banánovépyré
21.10.2016

Neuvěřitelná. Silná. Velká. A přitom úplně maličká knížečka. Saroyan se dotýká lidských srdcí a duší...

fruitbueno
16.06.2016

Málokdy se mi stane, abych neuměla slovy tlumočit dojem z čehokoli. Saroyanova Lidská komedie patří mezi tyto případy. Četla jsem ji už poněkolikáté a slovy nelze vyjádřit hluboké dojetí, které ve mně zůstává.

Pawlisman
12.11.2015

Zvláštní nádech a atmosféra, trochu snová a mlžná, tak jako mládí zpětně je. Krásný lehký humor s nadhledem a celkový lyrický ráz knihy. Dobrý člověk ještě žije, řeklo by se. Kniha s pozitivním poselstvím na kterou však musíte být příjemně a melancholicky naladěni..

cuzan
11.09.2015

Dlouho jsem nečetla knihu tak plnou něhy a lidskosti. Na těch 158 stránkách jsem byla dojatá mockrát. Asi 150 krát.