Lidská komedie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Křehký příběh o válce, dospívání, hrdinství, tajemství a dalších obyčejných věcech.

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/68565/lidska-komedie-68565.jpg 4.4191
Orig. název:

The Humeny Comedy (1943)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Práce
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Lidská komedie

Přidat komentář
Nifredil
05.06.2018

Saroyan kreslí slovy jeden obraz za druhým, vyvolává jednu náladu za druhou. Osobně jsem ale unešená nebyla, zřejmě jsem si s panem autorem zrovna nesedla do nálady a vkusu. Mám raději díla postavená méně na dojmech a obrazech a více na logice propracovaného vyprávění. Přesto musím ocenit jak zvláštní příběh to byl a kolik toho ve mě jako ve čtenáři vlastně zanechal. Zůstanou právě ty dojmy, obrazy.

Camri
19.04.2018

Milá kniha, ale zřejmě jsem ji četla ve špatném rozpoložení. Nebo špatném životě? V tom příštím třeba změním názor...

kowalenska.m
04.03.2018

Četla jsem nadvakrát. Prvně jsem se nedostala za pár stránek, ale napodruhé jsem přečetla během chvíle. Nevím, v čem byl rozdíl, možná člověk musí být na knížky naladěn a já pak naštěstí na Lidskou komedii naladěná byla a naplno jsem se ponořila do krásného a smutného příběhu... A znovu a znovu jsem došla k názoru, jak hrozná je válka a jak krásné by bylo, kdyby si to uvědomili všichni.. Doporučuji!

Dafra
07.01.2017

Pro mě první kniha od tohoto autora. Dlouho mi byla doporučována a mně se do ní upřímně moc nechtělo. Knihu jsem nakonec přečetla s velkým nadšením. Ačkoli je to kniha poměrně útlá, je v ní vlastně vše - dětství, přátelství, láska, rodičovství, bolest, umírání, smrt...Napsáno s citem, s láskou k lidem, s láskou k životu se vším všudy. Rozhodně knihu doporučuji přečíst, moc ráda se k ní vrátím a těším se na další díla od tohoto autora.

banánovépyré
21.10.2016

Neuvěřitelná. Silná. Velká. A přitom úplně maličká knížečka. Saroyan se dotýká lidských srdcí a duší...

fruitbueno
16.06.2016

Málokdy se mi stane, abych neuměla slovy tlumočit dojem z čehokoli. Saroyanova Lidská komedie patří mezi tyto případy. Četla jsem ji už poněkolikáté a slovy nelze vyjádřit hluboké dojetí, které ve mně zůstává.

Pawlisman
12.11.2015

Zvláštní nádech a atmosféra, trochu snová a mlžná, tak jako mládí zpětně je. Krásný lehký humor s nadhledem a celkový lyrický ráz knihy. Dobrý člověk ještě žije, řeklo by se. Kniha s pozitivním poselstvím na kterou však musíte být příjemně a melancholicky naladěni..

cuzan
11.09.2015

Dlouho jsem nečetla knihu tak plnou něhy a lidskosti. Na těch 158 stránkách jsem byla dojatá mockrát. Asi 150 krát.