Acid House

Sbírka bizarních povídek, jež nejsou možná psány tak syrovým jazykem a nejsou tak úzce svázány s edinburghskou "spodinou" jako Trainspotting, který byl první knihou Irvina Welshe, jejich vyznění je ovšem stejně drsné a vůči "spořádanému" světu a "správnému" životu stejně nemilosrdné.

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8331/big_acid-house-RAE-8331.jpg 3.9216
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Argo

Acid House, 1994

Kniha Acid House

samkko

Kniha plná skvělých i průměrných povídek. Pár z nich mě opravdu nadchlo a některé až tak, že jsem nad nimi hluboce uvažoval. Jak už je asi u Welshe zvykem, čte se to dobře, postavy jsou fajn a žádná povídka neskončí happy endem. (Na zadní straně výtisku bylo krásné moto: nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř).

ozzak
10.04.2021

úžasné povídky plné drog černého britského humoru

Nikol92
02.08.2020

Povedené, jako vždy. Syrové, autentické, psychedelické a bláznivé. Welsh umí v lidech vyvolat pocity hnusu, emocí, smíchu a vše je to v takovém ironickém pojetí, že to občas i bolí, ale není to daleko od reality nejen Skotska.

Disease
06.12.2018

Povídky fajn až na pár výjimek, ale novela Vopruzák dost nuda.

sick.boy
12.04.2016

Acid House, to je když vidláci, užívající drogy a libující si v násilí povyšují na úroveň literárních hrdinů.
Acid House, to je když Welshovo bizárium dosáhne maximální míry a vy se jím rádi projdete, lidé rádi čtou o místech kde by neradi skončili a lidech které by nechtěli nikdy potkat.
Muší lidé, dospělá mimina, hodné veverky, hlavy bez těla, feťácké babičky, transky, vopruzáci, Coco..
Je jich dost na to, aby vás na dva dny dostatečně zabavili svými odpadními historkami.
Acid House, to je kniha při jejímž čtení se budete cítit špinaví.
Acid House, to je když ráno probudíte přítelkyni smíchem a smějete se ještě při snídani.
Acid House, to je odpad na vysoké úrovni.

Crimble
02.04.2016

Welshovy povídky plné drog, asociálů a vulgarit. Občas dost extrémní. Ale jako obvykle výstižné, uvěřitelné, postavy propracované. Osobní prožitek je znát. Některé povídky jsem asi ne zcela pochopil (pár těch krátkých) :)

sandokan46
07.04.2015

Ten jazyk v některých povídkách mi lezl na nervy. Některé jsem jen tak přeletěl, u jiných mi to hlava nebrala, ale tak to asi u lidí jako jsou hrdinové povídek chodí. Celkově zajímavá kniha.

tomashewk
05.12.2014

Doporučuju si potom zajít na Ucpanej systém do Dejvického divadla a místo toho, abyste se do nekonečna uchichtávali sprostým slovům, bude Vám běhat mráz po zádech. Výborná předloha, výborné zpracování a bravurní herecké výkony.