A hroši se uvařili ve svých nádržích

A hroši se uvařili ve svých nádržích https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39762/bmid_a-hrosi-se-uvarili-ve-svych-nadrzic-XTC-39762.jpg 4 139 11

Kniha, kterou v r. 1945 společně napsali dva tehdy ještě neznámí autoři, budoucí ikony beat generation. Na podkladě skutečného příběhu zabití, do něhož byli oba autoři zapleteni, se odvíjí obraz poválečného New Yorku s jeho podsvětím plného drog, posedlosti, vášní a násilí. Název knihy odkazuje na skutečnou událost požáru v cirkuse, kterou hlásili v rádiu a William jako vtip dodal, že se „hroši uvařili ve svých nádržích“.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Maťa

And the Hippos were Boiled in Their Tanks , 1945

Luigi1
Luigi1
13.04.2023 5 z 5

Krásné čtení které čtenáře zavede do jiného světa

ozzak
ozzak
09.04.2021 5 z 5

vyborná knížka pojednávající o začátcích beatniků

oladnb
oladnb
14.09.2018 2 z 5

Nijak oslnena jsem nebyla.. Roman Na ceste me nadchl, tato kniha bohuzel.. :-(

dav110
dav110
20.05.2018

Kniha, kterou spíše než příběh milostného neštěstí beru jako svědectví doby a generační výpověď. "And the Hippos were Boiled in Their Tanks" je mně vhledem do života generace, jež - možná díky skutečnosti zuřící války - odkládala vystřízlivění na neurčito. Z knihy se tak dozvídáme, že Jack, Bill a jejich přátelé protahovali večírky hluboko nad rána. Že se nikdy opravdu nezastavovali, ba dokonce ani nezpomalovali. Že nikdy nepřestávali snít své sny - sny o jarních parcích osvobozené Paříže, sny o novém, senzitivnějším vnímání, sny o osvobozené morálce.

petra2973
petra2973
06.12.2015 5 z 5

Bezvadné čtení. Přiblíží vás to k povahám všech postav. 200 stránek a přitom tak málo. - Vražda, loď, klub. Moc se mi líbila, těším se na další.

Valentine
Valentine
01.07.2015 5 z 5

Základní dílo beatniků. Kniha vypráví o zločinu, lidech a době které stojí u vzniku samotné beat generation. Spojení Burroughse a Kerouaca, problémů života ve stylu Verlain - Rimbaud a Ameriky na sklonku 2. světové války se velice lehce čte a jistě by se mělo zařadit do povinné četby. Všech.

wercayk
wercayk
27.04.2014 4 z 5

Zbožňuji Beatníky ! A tahle knížka mi přišla skvělá. Dobře, není to zrovna vrcholné dílo, ale velmi realisticky to popisuje život beatnické generace. Jejich cíle a úvahy o "nové vizi". Mě to nezklamalo, naopak. :)

Bob
Bob
23.01.2014 3 z 5

Připouštím že když se mi kniha dotala do ruky očekával sem víc, možná sem spíš očekával něco jiného. S oběma autory zkušenost mám, ale dopadlo to jak dopadlo. Víc než samotná náplň knihy bych oceňoval vybarvení atmosféry ve které vznikala BEAT GENERATION a spolu s ní se vytvářely nebo novým směrem formovaly i hudební a kulturní nebo i politické směry a subžánry, kterým v dalších letech vdechl život především W.S. Burroughs

Jingle
Jingle
29.01.2012 4 z 5

Mě ta kniha od začátku chytla, ani nevím proč :) Asi tím, že byla psaná čtivým způsobem, z pohledu dvou vypravěčů. Dokonce ani ty pravopisné chyby mi nevadily :) Příběh není ani tak strhující, ale kniha zajímavě ukazuje obrázek doby a hlavně počátky beatniků.

Nicméně si musím trochu rýpnout a přiznat, že nejzajímavější byl asi doslov :))

panjan
panjan
07.10.2011 5 z 5

Po přečtení Kerouackova "Na cestě", jsem k ostatním jeho dílům přistupoval poněkud skepticky a vyloženě je nevyhledával. Tuto knihu jsem ovšem dostal jako dar a velmi mile mě překvapila. Na 150 stranách malého formátu bylo Burroughsovo a Kerouackovo vyprávění o neustálém poflakování a flámování poměrně zajímavé a zábavné. Navíc je kniha psána velmi zajímavým způsobem, kdy jeden příběh je vyprávěn z pohledu dvou jeho účastníků.

strougy
strougy
30.11.-0001 3 z 5

Spíše než kvůli literárním kvalitám, které nejsou nijak valné a silně se na nich odráží nevypsanost obou autorů, má cenu knihu číst jako zajímavé svědectví o počátku beat generation a jedné události, která je kdysi formovala.

Beat generation, beatnici

Autoři knihy

Jack Kerouac
americká, 1922 - 1969
William Seward Burroughs
americká, 1914 - 1997

Kniha A hroši se uvařili ve svých nádržích je v