Cesty s Karlem Hynkem Máchou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vydat se za Karlem Hynkem Máchou na strmou cestu k výšinám poezie bylo (a bude) dopřáno jen těm nejlepším z českých básníků. Mácha však vynikl také jako mimořádně zdatný chodec a neúnavný a vynalézavý poutník po českých hradech, zámcích, horách a dalších romantických a pamětihodných místech. Mnohé z těch míst nakreslil, využil jako dějiště svých příběhů či vylíčil v lyrických básních. Proto láká k následování už několik generací romantických poutníků, ale i „pouhých“ turistů a výletníků. A právě jim je určena tato kniha. Autor výběr lokalit rozšířil také o místa spjatá s Máchovým životem – jeho narozením, dětstvím, školní docházkou, zaměstnáním i předčasnou smrtí. Kniha je protkána nádhernými barevnými fotografiemi, které zvou k výletům a pátrání v dějinách. Největší český básník svou pověstnou chodeckou zdatností a podnikavostí přímo vybízí k turistickému následování. Autor rozdělil Máchovy četné cesty do několika oblastí a v jednotlivých heslech postupně pojednává o lokalitách – hradech, zámcích, městech, domech – která básník navštívil, v nichž něco prožil, která si nakreslil. U každého hesla je uveden současný i historický název objektu či místa, následuje velmi stručná charakteristika, dále autor objasňuje, kdy a v jaké souvislosti Mácha místo navštívil nebo jak se místo váže k jeho životu. Další informace se týkají Máchových kreseb. Největší část každého hesla zaujímá historie místa. Součástí každého hesla jsou také praktické turistické informace, odkaz na číslo mapy Edice Klubu českých turistů v měřítku 1 : 50 000, souřadnice GPS. Text provázejí barevné fotografie. Vázaná verze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46021/cesty-s-karlem-hynke-46021.jpg 3.77
Žánr:
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Academia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Cesty s Karlem Hynkem Máchou

Přidat komentář
novecento
28.08.2017

Kniha Cesty s Karlem Hynkem (Ignácem) Máchou je zajímavě zpracovaná turistická pouť, kterou vykonal i spisovatel Jiří Padevět, a na kterou zve i své čtenáře. Je až překvapivé zjištění, kolik je v naší zemi míst, které člověk vůbec nezná, ale po přečtení je rád navštíví.

bookworm
02.10.2012

Na tejto knihe si cením hlavne dobrý nápad propagácie zaujímavých miest v republike v spojitosti s KHM. Je pekne usporiadaná, každé heslo obsahuje dobrú celostranovú fotku objektu, GPS súradnice (aj keď nie v práve najvhodnejšom formáte) aj historické informácie o objekte. KHM je tu však pomerne málo - krátky popis jeho vzťahu k objektu, informácia, či sa zachovala nejaká kresba od neho (škoda, nikde v knihe nie je ani jedna reprodukcia), prípadne jedna-dve vety z jeho denníkov.. Jedna vec, čo mi najviac vadilo, bolo mizerné geografické určenie lokality - všetko sa meria na vzdialenosť od Prahy a nie je uvedený ani okres. Ale inak je to šikovná príručka s tipmi na zaujímavé výlety po historických miestach v Čechách.

Štítky

Čechy toulky, výlety Karel Hynek Mácha památky

Autor a jeho další knihy

Jiří Padevět

Jiří Padevět
česká, 1966

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Cesty s Karlem Hynkem Máchou je:

v Právě čtených1x
v Přečtených7x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit2x