Cesty osudu

Cesty osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31299/cesty-osudu-31299.jpg 3 25 6

Carole Barberová přijíždí do Paříže, jejíž břidlicové střechy omývá déšť, aby pracovala na svém románu – a po dlouhé době ve světle reflektorů našla sama sebe. Jako filmová a divadelní legenda se oddaně věnovala rodině a závažným věcem ve všech koutech světa. Ten chladný listopadový večer právě ve chvíli, kdy usazená v taxi projíždí tunelem u Louvru, otřese městem výbuch – a Carole se v bezvědomí a bez dokladů ocitá na resuscitačním oddělení nemocnice. V hotelu Ritz se všichni diví, kam se poděl jejich host, jenž si přál zůstat inkognito. Rovněž rodina a přátelé od Kalifornie po Londýn se začínají ptát, kam Carole zmizela. Pak přichází šok, neboť se dozvídají, že daleko od domova bojuje o život. Žena, kterou zná celý svět, se pomalu probírá, avšak vůbec neví, kdo je. Musí se krok za krokem vracet do minulosti a sbírat a znovu skládat dohromady střípky vlastního života – dětství na venkově v Mississippi, počátky herecké kariéry, obraz dcery, jíž nechtěně způsobila bolest, patnáct let starý milostný románek s tragickým koncem. Nicméně v kritickém ohrožení života vyvstává pro Carole i výjimečná příležitost: druhá šance spočítat dary, které dostala do vínku, zahojit zraněná srdce, dobýt zpět ztracenou lásku… Příběh o přežití a důstojnosti, malých zázracích a velkých překvapeních vytváří nezapomenutelný portrét herečky, jejíž naděje, obavy a srdeční záležitosti nám připadají důvěrně známé. A Carolina statečná cesta nás všechny inspiruje. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Honor thyself , 2008

Jája92
11.03.2023 3 z 5

Odpočinková četba, která mi ale přišla až moc rozvláčná a za srdce mě nikterak nechytila. Je to jedna z knih, na kterou asi nebudu vzpomínat se zasněným výrazem.

asam
02.07.2022 4 z 5

četba vhodná na dovolenou.

zimolka
09.05.2019 5 z 5

Další z románu který se čte sám,doporučuji.

TamaraKrejčí
15.07.2017 3 z 5

Překvapilo mě, že jí mám v knihovně už delší dobu, určitě přečtenou, ale zapomenutou. Nepřipomněla se mi ani slovem....,ale mohu napsat, že mi vyplnila pár dlouhých večerů. Líbila se mi.

zuzina88
24.07.2016 2 z 5

Třetí kniha od Steelové, kterou jsem v posledním měsíci přečetla. Po úžasné Záležitosti srdce a Narozeninách mi tento román připadá o dost slabší. Na mne dost ukňourané a roztahané, bez výraznějších postav.

Mi-šu-le
20.11.2014 3 z 5

Moje první kniha od autorky. Hezké, ale dlouhé. Nemocniční prostředí se mi líbilo, nicméně na tolika stránkách toho bylo moc. Jistě si přečtu jiné knihy od Danielle Steelové, ale ze zvědavosti, a až na to budu mít čas a náladu. :)