Cesty k moru

Cesty k moru https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164230/bmid_cesty-k-moru-164230.jpg 3 13 4

V tragických osudech rodiny zámožného notáře, který zpronevěřil svěřené peníze a vyhnul se odpovědnosti sebevraždou, zobrazil autor s drsnou pravdivostí obludnou úlohu peněz v měšťácké společnosti.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Les chemins de la mer , 1939

SidoniaL.
01.11.2021 3 z 5

Tolik postav a ani jedna šťastná, ani jedna, která by mi pronikla pod kůži, neřkuli k srdci, dokonce ani ta Rosa ne. Asi jsem povídku nečetla v tom správném rozpoložení, ale uvědomuju si, že mi vlastně nic nepřinesla, ničím mne neobohatila. Že si za peníze štěstí nelze koupit, vím dávno. Zde je tolik deprimujicí atmosféry, tolik zmaru a bolesti a ani paprsek naděje!

Starmoon
18.12.2020 5 z 5

Svojho času som sa veľmi videla v Rose, hádam so žiadnou postavou v inej knihe som sa dovtedy tak nestotožnila. Čítanie určitej scény vo mne teda spustilo príval sĺz, ktoré sa akosi nechceli prestať rútiť. S odstupom pár rokov som sa k dielu vrátila a oslovilo ma opäť, i keď už nie tak intenzívne. Mauriac je skvelý autor, Nobelova cena mu rozhodne patrí, jeho diela však pre mňa väčšinou ostávajú v kategórii nedočítané, keďže na môj vkus je realita v jeho optike možno až príliš surová.

Adigiotto
18.04.2014 4 z 5

Mauriac nesklamal a čitateľom ponúkol ďalšiu skvelú analýzu moderného sveta. Veľmi aktuálne dielo.

lusila
23.06.2013 2 z 5

(SPOILER) Toto som prečítala rýchlo. Po samovražde manžela sa zrazu spoločensky uznávaná žena stala ženou na okraji spoločnosti. Podobne dopadli aj deti, dcéra sa bez vena nevydala, hoci bola zasnúbená. Typický príbeh o tom, že kde sú peniaze, tam je všetko.

François Mauriac
francouzská, 1885 - 1970