Cesty doktora Málodělala

Cesty doktora Málodělala

Druhý román o doktoru Málodělalovi (Dolittle) obsahuje poměrně mnoho fantastických motivů. Je zde podmořská cesta v ulitě obřího hlavonožce, plovoucí ostrov a mnohé další. Dětský román ve stylu Gullivera či Barona Prašila si našel miliony dětských čtenářů a ve dvacátých letech byl přeložen i do češtiny.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32512/cesty-doktora-malodelala-32512.jpg 4.34

The Voyages of Doctor Dolittle

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, B. Kočí

nefernefer
30.03.2016

Mám ráda dětskou literaturu. Jednou z mých nejoblíbenějších knih je mluvící balík od Gerarda Durrella. Proto mě lákalo si přečíst "něco na ten způsob". Zjistila jsem však, že tahle knížka je z trochu jiného těsta. Je to vlastně takový dětský vybájený dobrodružný cestopis. A mohlo by to být docela půvabné dílko, kdyby se jí někdo ujal a vydal znovu v překladu do současné češtiny. Pak bych jí dala možná i čtyři hvězdy. Ale jelikož novějšího vydání není (nebo se mi nepodařilo jej vypátrat), a mně tak nezbylo než zápasiti s obtížným tím jazykem prvorepublikovým, nucena jsem, ač nerada, toliko tří hvězd uděliti, neboť jako knížka z povahy dětská pro dnešní drobotinu jeví se mi z toho důvodu býti zcela nevhodnou. Škoda.

Hugh Lofting

Hugh Lofting